Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

 

T-90A, hlavní bitevní tank, SSSR, VII. úroveň

Klady

 • Vynikající palebná síla
 • Dobrá ochrana
 • Elektrooptický systém aktivní ochrany
 • PTŘS, výkonné APFSDS a bezkontaktní roznětky pro ničení vrtulníků
 • Vylepšený motor

Zápory

 • Pomalá rychlost na zpátečku
 • Slabá ochrana po stranách trupu ve srovnání s nejvyšší verzí T-72B3
Něco z historie

V roce 1989 vyvinula konstrukční kancelář v Uralvagonzavodě prototyp modernizovaného tanku T-72B označeného jako „Objekt 188“. Vozidlo bylo silně modifikovanou verzí sovětského bitevního tanku s řadou moderních technických řešení, včetně nového systému řízení palby, naváděných zbraní, kombinované ochrany a zbrusu nového elektrooptického aktivního ochranného systému. Tank úspěšně prošel zkouškami a byl doporučen pro sériovou výrobu pod označením T-90; ta začala v roce 1992. Systémová hospodářská krize v Rusku mezitím donutila výrobce tanků zastavit sériovou výrobu. Mezitím pokračoval výzkum a vývoj další modernizace T-90 pro potřeby zahraničních provozovatelů i ruské armády. Když se ekonomická situace v průmyslu začala zlepšovat, spojily konstrukční kanceláře síly v modernizačním programu T-90A. Na rozdíl od základní verze měl nový tank o něco silnější motor a svařovanou věž s vylepšenou ochranou. Hlavní rozdíl spočívá ve větším palebném potenciálu: nové dělo a moderní systém řízení palby s pokročilým termovizním hledím. Tank T-90A se vyráběl v letech 2004 až 2011.

obraz
obraz

T-90A tedy konečně přichází na War Thunderu! Nový vrchol tech. stromu SSSR, momentálně vrchol řady tanků T-72. Spolu s nedávno přidaným T-72B3 je T-90A zcela moderním hlavním bitevním tankem se všemi potřebnými bojovými vlastnostmi i pro ty nejnáročnější velitele. Tank má dobrou mobilitu díky motoru o výkonu 1000 koní, ale stejně jako ostatní „dvaasedmdesátky“ malou rychlost zpátečky.

T-90A má ve srovnání se základním modelem T-72 vylepšenou a svařovanou věž, navíc chráněnou jednotkami ERA Kontakt-5. Výsledkem je zvýšení životnosti věže, ale tradiční zranitelná zóna v oblasti střílny děla zůstala. Ochrana je zde nižší než po stranách věže, ale ne tak slabá jako u jiných sovětských tanků nejvyšších úrovní. Podobně jako u pozdějších modelů rodiny T-72 obsahuje horní čelní část trupu kombinovanou ochrannou desku s vestavěným reaktivním pancířem „Kontakt-5“ a je schopen odolat téměř všem granátům, které tuto oblast zasáhnou.

Dělo se neliší od předchozího tanku T-72B3, ale škála dostupné munice je širší. Kromě vysokorychlostních PTŘS a dobrého průrazného náboje má tank novou APFSDS munici a také náboj s programovatelnou bezkontaktní pojistkou „Ainet“ - ideální volba pro boj s nepřátelskými vrtulníky. Pro noční bitvy a špatnou viditelnost je tank vybaven vynikající termokamerou druhé generace.

obraz
Stáhnout tapetu:

Co dělá T-90A jedinečným, je jeho elektrooptická rušička a laserový/IR výstražný systém. Na věži tanku jsou instalovány dvě skupiny varovných senzorů záření - snímače hrubé detekce v bočních směrech a zadní hemisféře a snímače pro přesnou detekci zdrojů záření v přední části věže. Tyto senzory poskytují veliteli informace o směru, ze kterého je tank vyzařován paprsek (dálkoměr, naváděcí paprsek). Pokud na váš tank už letí raketa, použije se optická rušička - silná infračervená světla systému Štora zaruší kódovaným pulzním IR zářením ovládací systém střely.

Zajímavost: T-90A je dobře známý pro červené „oči“ IR komplexu Štora. Ve skutečnosti v bojovém režimu není IR záření těchto světel viditelné lidským okem - lze ho vidět pouze v televizi a na fotografiích. Tankisté ví, jak krásná je T-90A se svýma „očima“ a před přehlídkami a předváděním tanku veřejnosti ze Štory odstraňují IR filtry.

Systém funguje pouze proti PTŘS s automatickým naváděcím systémem s optickou zpětnou vazbou, například TOW, HOT, Konkurs, Ataka a další. Štora nezarušuje rakety naváděné pomocí laseru a po paprsku, ale jejich odpálení může detekovat zdroj laserového záření. Stejná infračervená světla mohou fungovat také jako zdroje světla pro noktovizi, ale současně tank v IR spektru kompletně odmaskují. Vodorovná výseč fungování komplexu Štora je asi 40 stupňů v azimutu od osy děla, vertikální vektor je pouze 4,5 stupně.

 

Chytré zbraně ve War Thunderu jsou stále chytřejší! Vyzkoušejte T-90A v bitvách nejvyšší úrovně s vydáním aktualizace War Thunderu „New Power“ a osvojte si špičkové technologie před svými protivníky. Uvidíme se!

ZDROJ:  www.warthunder.com

 

 

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info