Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Ve zkratce: USS North Dakota, silně vyzbrojená a dobře chráněná, je typickou bitevní lodí své doby a první lodí své třídy ve hře pro americké kapitány.

USS North Dakota, bitevní loď, USA

Klady

 • Těžká palebná síla
 • Silné pancéřování
 • Velká osádka

Zápory

 • Nízká mobilita
 • Mizerná protiletadlová výzbroj
Něco z historie

Během dokončení britské Dreadnought Spojené státy finišovaly svou vlastní bitevní loď se sjednocenou výzbrojí třídy South Carolina. Navzdory skutečnosti, že nové lodě nebyly obecně horší než britská konkurence, byly kritizovány za malé rozměry trupu a slabou sekundární výzbroj.

V polovině desátých let tak byly vyvinuty bitevní lodě třídy Delaware. Vzhledem k tomu, že bitevní lodě třídy Delaware byly větší, lépe vyzbrojené a lépe chráněné než předcházející třídy South Carolina, byla v roce 1907 objednána jejich stavba. Obě lodě třídy, USS Delaware a USS North Dakota, byly obě uvedeny do služby v USN v dubnu 1910. Ačkoli se jednalo o sesterské lodě, USS North Dakotu poháněla parní turbína místo tradičního parního kotle na USS Delaware.

Obě lodě zaznamenaly jen omezenou akci, přestože sloužily během první světové války. Zatímco USS Delaware operovala v zámoří v evropských vodách, USS North Dakota byla kvůli obavám o svůj nový pohonný systém udržována poblíž amerického pobřeží. Po skončení první světové války obě lodě většinou pokračovaly v mírové službě až do podpisu Washingtonské námořní smlouvy v roce 1922.

Po podpisu smlouvy byla síla námořnictva omezena, zejména v bitevních lodích. Výsledkem bylo, že obě bitevní lodě třídy Delaware byly během 20. let 20. století postupně vyřazovány z provozu, zatímco byly stavěny nové bitevní lodě. USS Delaware byla sešrotována v roce 1924 a USS North Dakota nakonec potkal v roce 1931 stejný osud poté, co několik let sloužila jako cvičný cíl.

obraz
obraz

Ve War Thunderu bude USS North Dakota první bitevní lodí, která se objeví v americkém tech. stromu námořnictva a také bude mezi vůbec prvními plavidly tohoto typu ve hře.

Jednou z definujících charakteristik bitevní lodě je samozřejmě její primární baterie a USS North Dakota v tomto ohledu dokáže opravdu zapůsobit! Výzbroj USS North Dakota sestává z deseti 305mm (12“) děl rozdělených do pěti dvojitých věží. USS North Dakota tak bude mít ze všech bitevních lodí mířících do hry v příští velké aktualizaci jednu z nejsilnějších bočních salv.

Stáhnout tapetu:

Kromě všech těch děl velké ráže je USS North Dakota také vybavena sedmi 127mm děly, umístěnými v kasematech po obou bocích trupu. Protiletadlovou výzbroj tvoří čtyři 76mm děla a USS North Dakota má v rukávu schován malý trik ve formě dvojice pevných zatopených torpédometů na přídi lodi. Vzhledem k nedostatku automatických zbraní krátkého dostřelu je však USS North Dakota více než lákavým cílem pro piloty hledající šťavnatý úlovek!

Během pravidelných střetů s jinými válečnými loděmi však USS North Dakota slibuje dobrou odolnost, zejména díky svému silnému pancéřování a velké osádce. Válečnou loď, jejíž důležité úseky chrání 279mm pancéřování, ovládá 1384 členů osádky. Velitelská věž a dělové věže jsou navíc obklopeny 292 mm, respektive 305 mm oceli.

 

Na druhé straně mince přichází velká palebná síla a ochrana obvykle na úkor mobility a USS North Dakota není v tomto ohledu výjimkou. Přesto, že je USS North Dakota poháněna parní turbínou generující 33875 koní, může dosáhnout slabší nejvyšší rychlosti 21,8 uzlů (40,4 km/h). Ve výsledku se kapitánům nejlépe doporučuje vyhýbat stísněným bojovým oblastem a místo toho se zaměřit na poskytování smrtící palebné podpory svým spojencům z otevřenějšího prostranství.

USS North Dakota připlouvá do War Thunderu s vydáním hlavní aktualizace „New Power“ a bude k dispozici všem kapitánům jako jedna z prvních bitevních lodí v americkém námořním stromě. Mezitím pozorně sledujte horizont, protože pokračujeme v odhalování toho, co vás čeká ve velké aktualizaci „New Power“. Do té doby klidná moře a šťastný lov, kapitáni!

 

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info