Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Stíhač tanků na podvozku BMP-3 vybavený radarem, termální optikou a extrémně účinnými střelami, který navíc dokáže vyslat dvě střely na dva různé cíle zároveň!

Historická perlička: výkonný ředitel KB Mašinstrojenija v Kolomné, který na vývoj Chrizantemy dohlížel, byl velmi schopný inženýr s parádním jménem - Sergej Pavlovič Nepobědimyj (v překladu "Neporazitelný").

9P157-2 Chrizantema, samohybné dělo, SSSR, VII. úroveň

Klady

 • Unikátní detekční systém fungující při jakékoliv úrovni viditelnosti
 • Devastující řízené střely
 • Schopnost pálit na dva různé cíle zároveň
 • Termovize

Zápory

 • Průměrný pancíř
 • Neschopnost střílet za pohybu
 • Absence vzdálenostní roznětky pro ničení vzdušných cílů
 • Bez kouřové munice
Něco z historie

Během 80. let se konstrukční kancelář Mašinstrojenija v Kolomné pustila do vývoje protitankové řízené střely pro každé počasí, který by byla schopna detekovat a ničit cíle obrněná vozidla, helikoptéry a další cíle v jakoukoliv denní či noční dobu a nezávisle na viditelnosti.

Systém měl být instalován na podvozku BMP-3, který se osvědčil jako mobilní obojživelná platforma do každého terénu. Tak vznikl 9P157-2 Chrizantema, unikátní systém schopný sledovat a zaměřovat cíle na dvou nezávislých kanálech - radaru a skrze vizuální kontakt.

Zmíněný radar navíc dokáže zachytit a zaměřit cíle v jakoukoliv denní dobu a úrovni viditelnosti, ať je bojiště zakryté tmou, kouřem či písečnou bouří.

Hlavice raket je pak schopna překonat reaktivní pancíř a až 1000 mm oceli pod ním. Chrizantema byl zařazen do služby v roce 2004 a od té doby prošel několika modernizacemi. Systém se rovněž dočkal objednávek ze zahraničí a užívá jej více zemí světa.

image
image

Ve War Thunderu se 9P157-2 Chrizantema stane vrcholovým stíhačem tanků v sovětském/ruském tankovém stromě. Srdcem celého vozidla jsou řízené střely s dvojitým naváděním, které ke sledování cíle využívá radar i laserový paprsek. Míření skrze zaměřovač velitele je pro každého tankistu ve War Thunderu známá věc, radar na Chrizantemě je ale něco úplně nového. V podstatě tak do hry přijde univerzální a prakticky bezchybný detekční systém pro zaměření a zničení tanků při minimální viditelnosti, ať už jsou zakryty kouřem či noční temnotou. Je to vlastně to samé jako letadlo s palubním radarem! Duální navádění umožní hráči odpálit dvě střely naráz - jedna využívá radar a navádí se automaticky, druhá pak sleduje laserový paprsek promítaný na cíl střeleckým zaměřovačem. Ve hře budou rakety odpalovány postupně - první střela se navádí radarem, v případě potřeby pak můžete odpálit druhou naváděnou laserem.

Stáhnout tapetu:

Kromě svého unikátního navádění se může Chrizantema pochlubit i excelentními hlavicemi střel. Velitelé budou moci vybírat ze dvou střel - první má termobarickou hlavici s ničivým ekvivalentem 10 kg TNT, druhá pak nese dvojúčelovou tandemovou hlavici schopnou překonat reaktivní pancéřování a její průpal činí až 1200 mm RHAe. Nevýhodou je ale absence vzdálenostní roznětky, proti helikoptérám proto budete muset dosáhnout přímého zásahu.

 
 

Podvozek vozidla pochází z BMP-3, které již dobře znáte a má své slabiny i přednosti. Výhodami je vysoká rychlost a průchodnost terénem, stejně tak přijde vhod i obojživelnost. Slabinami pak je slabý pancíř a pomalá zpátečka. Co se zbytku týče, velitelé brzy zjistí, že Chrizantema se ovládá velmi intuitivně - zůstaňte mimo hlavní oblast bojů, mějte se na pozoru před tanky či vozidly s rychlopalným kanónem, často měňte pozice...a hlavně střílejte! Střílejte na cíl, střílejte bez omezení, střílejte co jen hrdlo ráčí!

Chrizantema vám umožní zažít bitvy na nejvyšších úrovních zcela novým způsobem. Představte si třeba situaci, kdy jedna z vašich raket letí k nepříteli střežícímu obsazovací zónu, zatímco druhou navádíte přímo na jeho kolegu. Noční vidění? Termální optika? K čemu, když máte spolehlivější a přesnější radar? Kolem a kolem určitě neprohloupíte, když si Chrizantemu co nejdříve vyzkoumáte a vyzkoušíte v boji. Jde o nejnovější eso v sovětském/ruském rukávu, který dozajista nadlouho zakotví ve vašem výběru vozidel pro vysoké úrovně. A kdy že přijde do hry? Hned po vydání nadcházející nové aktualizace! Brzy na viděnou!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

27 May 2020

S vydáním aktualizace War Thunderu “Starfighters” začínáme s betatestem italského námořnictva - Regia Marina! Během testování bude testerům k dispozici výzkum i nákup italských plavidel bez omezení - testerem se rozumí hráč, který splnil speciální úkoly, nebo si koupil alespoň jeden z balíčků, které s sebou nesou přístup k testování.

Explore the Story

26 May 2020

WAR THUNDER PŘEDSTAVUJE velkou aktualizaci „Starfighters“

Představujeme War Thunder: Starfighters, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší italské námořnictvo, japonské vrtulníky, několik ikonických proudových letadel, včetně slavné rodiny F-104! Čekají na vás nová bojová vozidla, přepracované mapy a mnoho vylepšení, oprav a spousta dalších překvapení!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

02 September 2020

Představujeme War Thunder: Ohnivý déšť, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší více než 30 nových strojů, včetně proudových bitevníků Jaguar, dlouho očekávané P-47 Thunderbolt "Razorback", dvě nové verze bitevního tanku T-72B a mnoho nových letadel, bojových vozidel a plavidel!

Explore the Story

07 June 2020

Silně modernizovaný sovětský „veterán“ s cílem zvýšit jeho palebnou sílu. Seznamte se s novým svazovým strojem - BMP-2M Berežok s novými PTŘS, které mohou být vypuštěny po dvou.

Explore the Story

25 May 2020

USS Cleveland je americký lehký křižník z druhé světové války a zároveň vedoucí loď vůbec nejpočetnější třídy lehkých křižníků. Již brzy dostanou kapitáni War Thunderu do rukou šanci převzít velení nad touto americkou válečnou lodí, která do hry dorazí v aktualizaci Starfighters!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info