Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Tone je vedoucí lodí třídy dvou těžkých křižníků a zároveň jeden z posledních dostavěných křižníků pro japonské císařské námořnictvo. Se svým snadno rozeznatelným uspořádáním děl a těžkou protiletadlovou výzbrojí zaujme Tone místo nejsilnějšího křižníku na vrcholu japonského stromu námořnictva - již brzy v nadcházející velké aktualizaci War Thunderu!

Ve zkratce: Jeden z posledních dokončených japonských těžkých křižníků se zásadně vylepšenou protiletadlovou obranou a se všemi (ve hře unikátní vlastnost) děly soustředěnými na přídi.

Tone, těžký křižník, Japonsko, V. úroveň.

Klady

 • Silná protiletadlová výzbroj
 • Silně pancéřované muniční zásobníky

Zápory

 • Velký mrtvý úhel hlavní výzbroje směrem k zádi
 • Lehce pancéřované věže
Něco z historie

Těžký křižník Tone i jeho sesterská loď Čikuma původně vznikly jako páté a šesté plavidlo třídy Mogami. Během jejich stavby se ale na již dokončených křižnících začaly projevovat problémy konstrukce. Po japonském vypovězení Londýnské námořní dohody omezující tonáž válečných plavidel proto padlo rozhodnutí Tone i Čikumu přestavět a vytvořit z nich oddělenou třídu Tone. Ta se tak ve velkém podobala třídě Mogami, všechny čtyři dělové věže se ale nacházely na přídi. Křižníky byly navrženy především pro dálkové průzkumné mise, celou záď proto zabírala dvojice katapultů a hangáry pro až osm hydroplánů.

Samotný křižník Tone byl na vodu spuštěn v roce 1938, a v listopadu stejného roku vstoupil do služby. Po dokončení Čikumy pak oba křižníky utvořily 8. divizi křižníků, v jejímž rámci společně operovaly po naprostou většinu války v Pacifiku. Jejich první bojovou misí se stala účast při útoku na Pearl Harbor, kde jejich hydroplány prováděly letecký průzkum předcházející samotnému náletu.

Po vstupu USA do války se pak Tone i Čikuma zúčastnily prakticky všech velkých střetnutí na pacifickém válčišti včetně invaze na Wake, bitvy o Midway, námořních bitev v okolí Guadalcanalu, bitvy o Filipínské moře a řady dalších. V závěru války pak Tone prošel několika refity zaměřenými na výrazné posílení protiletecké výzbroje a vybavení plavidla vylepšenými radarovými systémy.

Čikuma šla ke dnu v říjnu 1944 během bitvy u Samaru (která byla součást bitvy v zálivu Leyte). Tone pak sloužil až téměř do konce války, v červenci 1945 jej ale v přístavu v Kure zastihl těžký americký nálet. Tone inkasoval tři zásahy bombami a potopil se, jeho vrak ležící v mělkém přístavu byl pak v poválečných letech postupně rozebrán a rozprodán do šrotu.

image
image

Těžký křižník Tone nyní přichází i do War Thunderu, a v nadcházející aktualizaci zaujme své místo na vrcholu linie japonských křižníků. Navzdory předchozí třídě Mogami obětuje Tone část primární výzbroje pro výrazně posílenou protileteckou obranu. Zároveň také disponuje unikátním rozvržením dělových věží, které kapitánům ve hře umožní využívat zcela nové taktiky pro dosažení vítězství na virtuálním moři!

Oproti většině válečných plavidel ve War Thunderu Tone na první pohled vyniká rozmístěním svých čtyř duálních věží s celkem osmi námořními děly ráže 203 mm. Zatímco třída Mogami má tří věže na přídi a dvě na zádi, Tone nejen že má o jednu věž méně, ale všechny čtyři jsou instalovány na přídi.

Stáhnout tapetu:

Pokud ale mluvíme o taktice pro hraní s Tone, jedné věci se budoucí kapitáni bát nemusí - nepřátelských letadel. Na rozdíl od jiných japonských křižníků totiž Tone přijde do hry ve své finální konfiguraci z roku 1945 s masivně posílenou protileteckou výzbrojí. Ve výsledku tak vzdušný prostor okolo Tone bude střežit nejen čtveřice duálních dvojúčelových děl ráže 127 mm, ale také celkem 62 kanonů ráže 25 mm, které jsou rozmístěny po celém trupu a rozděleny mezi 18 jednohlavňových, 4 dvojhlavňové a 12 trojhlavňových lafet! V souladu s japonskou konstrukční filozofií pak Tone navíc nese dva trojhlavňové 610mm torpédomety na každém boku trupu, kdy pro každý z nich loď nese dvě smrtonosná torpéda Typ 93.

Další rozdíly mezi Tone a Mogami lze nalézt na pancéřové ochraně. Hlavní pancéřový pás o síle 100 mm je shodný jako u Mogami, plátování nad muničními sklady ale mohli konstuktéři díky přemístění výzbroje na příď posílit na 145 mm. Co se pak mobility týče, Tone nese identickou pohonnou soustavu jako Mogami a má i velmi podobný výtlak, jeho maximální rychlost 35,5 uzlu (65,7 km/h) tak víceméně odpovídá max. rychlosti Mogami.

 
 

Kapitáni ve War Thunderu se s těžkým křižníkem Tone setkají v námořních bitvách již velmi brzy po jeho přidání do hry v rámci blížící se velké aktualizace. Mezitím bedlivě sledujte novinky týkající se nového obsahu, který je pro novou aktualizaci připraven. Do té doby všem kapitánům přejeme klidné moře a dobrý lov!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

-CSM- Finančná zbierka

Na podporu a fungovanie -CSM-
viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

Klikny na PayPal a zadaj sumu,
Za -CSM- Ti Ďakujeme.

 

-CSM- TeamSpeak 3

IP adresa1: ts.csm-clan.cz

IP adresa2: ts.csmclan.eu

TS3index.com

 

Viac info

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 May 2020

Dlouho očekávaný návrat teplejších dní na severní hemisféru s sebou přináší i velký výprodej ve War Thunderu! Zapněte si prémiový účet, vylepšete svůj stroj pomocí modifikací a kupte si nové stroje se slevou po dobu následujících dvou týdnů!

Explore the Story

01 April 2020

Vesmírná těžba s sebou vždy nesla nějaká rizika, ale korporacím se dařilo situaci nějak držet na uzdě. Tedy to platilo do dneška, kdy na Měsíci byl nalezen tajemný █ ███ ███ ██, mocná zbraň prvního vesmírného závodu. Při cestě za získáním tohoto artefaktu neexistují žádné aliance a úmluvy, takže máme zájem jen o profesionály.

Explore the Story

16 March 2020

WAR THUNDER UVÁDÍ velkou aktualizaci "Viking Fury"

Vikingové přistáli a tak je tu nadupaný a dlouho očekávaný tech. strom švédských bojových vozidel! "Viking Fury" přináší více než padesátku nové bojové techniky včetně lodí, letadel a tolika pancíře, kolik se do vás vejde.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

23 May 2020

Su-7B byl vyvinutý jako nový typ bitevníku - stíhací bombardér. Sovětský svaz dostane v nadcházející aktualizaci nové bitevní letadlo - první proudový letoun ze slavné bitevní rodiny Suchojů!

Explore the Story

21 May 2020

Typ 93 je japonské samohybné protiletadlové vozidlo z 90. let, vyvinuté pro JGSDF jako moderní náhrada za konvenční hlavňová protiletadlová vozidla. Typ 93 do War Thunderu dorazí v aktualizaci Starfighters, kde posílí nejvyšší úrovně japonského stromu bojových vozidel!

Explore the Story

20 May 2020

Stíhač tanků na podvozku BMP-3 vybavený radarem, termální optikou a extrémně účinnými střelami, který navíc dokáže vyslat dvě střely na dva různé cíle zároveň!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info