Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Typ 93 je japonské samohybné protiletadlové vozidlo z 90. let, vyvinuté pro JGSDF jako moderní náhrada za konvenční hlavňová protiletadlová vozidla. Typ 93 do War Thunderu dorazí v aktualizaci Starfighters, kde posílí nejvyšší úrovně japonského stromu bojových vozidel!

Ve zkratce: Lehké japonské protiletadlové vozidlo z 90. let, vyzbrojené osmi smrtícími IR naváděnými střelami země-vzduch Typ 91.

Typ 93, SPAA, Japonsko, VII. úroveň.

Klady

 • Vynikající mobilita
 • Smrtící řízené střely typu "vystřel a zapomeň"
 • Nejrychlejší bojové vozidlo ve hře!

Zápory

 • Lehké pancéřování
 • Malá odolnost
Něco z historie

Vývoj mobilního systému země-vzduch Typ 93 začal v roce 1990, kdy japonské ministerstvo obrany pověřilo společnost Toshiba Heavy Industries úkolem upravit v té době již používanou militarizovanou verzi vozidla Toyota Mega Cruiser (označenou jako BDX10) pro instalaci řízených střel země-vzduch Typ 91 s cílem vytvořit moderního nástupce samohybným protileteckým kanónům.

Jelikož všechny potřebné komponenty již byly více či méně k dispozici, samotný vývoj nakonec byl poměrně krátký. Ještě v roce 1990 proto vznikl prototyp Typu 93, který následně úspěšně prošel testy. V roce 1993 jej japonská armáda přijala do výzbroje a započala sériová výroba. Do konce produkce v roce 2008 se vyrobilo celkem 113 kusů, z nichž všechny jsou v aktivní službě u japonských ozbrojených sil dodnes.

image
image

Ve War Thunderu se nyní můžete dočkat druhého nositele označení Typ 93 - vedle smrtícího torpéda ráže 610 mm v námořních bitvách přijde v nadcházející aktualizaci neméně nebezpečná platforma pro protiletecké střely. Vozidla se střelami země-vzduch jsou ve hře již delší dobu, japonští tankisté si ale museli na svůj vlastní podobný stroj nějakou dobu počkat. Typ 93 ale zajisté za nějaké to čekání stojí!

Typ 93 je typickým zástupcem vozidla specializovaného pouze na jednu jedinou věc. Jeho výzbroj tvoří pouze osmihlavňový odpalovač řízených střel Typ 91 s infračerveným naváděním, jediným úkolem Typu 93 na bojišti je tak držet nebe čisté od jakéhokoli narušitele.

Stáhnout tapetu:

Tento úkol naštěstí usnadňují excelentní vlastnosti střel Typ 91. S dostřelem až 5 km, extrémní akcelerací a rychlostí blízkou dvojnásobku rychlosti zvuku představuje Typ 91 více než dostatečnou zbraň pro ničení rychlých letadel i helikoptér. A pokud by jejich rychlost nestačila, mají střely v rukávu ještě jedno eso. Jejich hlavice je totiž odolnější vůči protiopatřením a dokážou proto spolehlivě zaměřit a zničit i cíle vybavené světlicemi či IR rušičkami.

Jakkoliv ale Typ 93 exceluje tváří v tvář vzdušným cílům, jeho efektivita proti pozemním cílům je extrémně omezená. Nejen že Typ 93 nemá žádnou jinou výzbroj, střely navíc k odpálení vyžadují zaměření cíle - a to lze provést pouze u vzdušných sílů.

 
 

Typ 93 je navíc jen velmi lehce pancéřován a dokáže tak odolat pouze střelivu puškové ráže a střepinám. Kanónová střelba a palba z letadel, která se dokázala vyhnout řízeným střelám, tak s vozidlem i jeho dvojčlennou osádkou udělají krátký proces.

Naopak výhodou je váha pouze 2,6 tuny a naftový motor o výkonu 150 koní, díky kterému Typ 93 nabídne bezkonkurenční mobilitu a maximální rychlost 125 km/h na zpevněném povrchu. Ve výsledku se tak Typ 93 po svém příchodu v chystané velké aktualizaci Starfighters stane nejrychlejším vozidlem ve War Thunderu vůbec!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

27 May 2020

S vydáním aktualizace War Thunderu “Starfighters” začínáme s betatestem italského námořnictva - Regia Marina! Během testování bude testerům k dispozici výzkum i nákup italských plavidel bez omezení - testerem se rozumí hráč, který splnil speciální úkoly, nebo si koupil alespoň jeden z balíčků, které s sebou nesou přístup k testování.

Explore the Story

26 May 2020

WAR THUNDER PŘEDSTAVUJE velkou aktualizaci „Starfighters“

Představujeme War Thunder: Starfighters, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší italské námořnictvo, japonské vrtulníky, několik ikonických proudových letadel, včetně slavné rodiny F-104! Čekají na vás nová bojová vozidla, přepracované mapy a mnoho vylepšení, oprav a spousta dalších překvapení!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

02 September 2020

Představujeme War Thunder: Ohnivý déšť, zbrusu novou velkou aktualizaci, která přináší více než 30 nových strojů, včetně proudových bitevníků Jaguar, dlouho očekávané P-47 Thunderbolt "Razorback", dvě nové verze bitevního tanku T-72B a mnoho nových letadel, bojových vozidel a plavidel!

Explore the Story

07 June 2020

Silně modernizovaný sovětský „veterán“ s cílem zvýšit jeho palebnou sílu. Seznamte se s novým svazovým strojem - BMP-2M Berežok s novými PTŘS, které mohou být vypuštěny po dvou.

Explore the Story

25 May 2020

USS Cleveland je americký lehký křižník z druhé světové války a zároveň vedoucí loď vůbec nejpočetnější třídy lehkých křižníků. Již brzy dostanou kapitáni War Thunderu do rukou šanci převzít velení nad touto americkou válečnou lodí, která do hry dorazí v aktualizaci Starfighters!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info