Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

VL Pyörremyrsky je finský prototyp stíhacího letounu z konce války, který měl zajistit nezávislou finskou výrobu stíhaček tváří v tvář zhoršující se válečné situaci. I když VL Pyörremyrsky nikdy neopustil fázi prototypu, piloti budou mít již brzy šanci vzlétnou k nebi v tomto vysoce zajímavém stroji - v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.93!

 

Ve zkratce: Finský prototyp stíhačky z konce války, který se měl výkony vyrovnat německým letounům Bf 109, ale zároveň byla jeho konstrukce upravena pro místní podmínky.

Valmet (VMT)/VL Pyörremyrsky, stíhačka, prémium, Švédsko, II. úroveň.

Klady

 • Dobré letové charakteristiky
 • Bonusové odměny za prémiový status

Zápory

 • Absence podvěsné výzbroje
 
Předobjednávka - Pyorremyrsky balíček
Pre-order - Pyorremyrsky Pack
Obsahuje:
 • Pyorremyrsky (2. úroveň, Švédsko) - dostupný po vydání aktualizace 1.93;
 • 1000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 7 dní;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Hurikán";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "Tornádo".

První dva letouny z tech. stromu švédského letectva se objeví v nadcházející aktualizaci 1.93 “Shark attack”. Uzavřené betatestování švédského letectva začne později, v následující velké aktualizaci hry.

 

Koncem roku 1942 si finská vláda začala uvědomovat svou závislost na zahraničním vojenském vybavení, což je v době války dost velký problém. Výsledkem bylo vydání technické specifikace na domácí stíhací letoun. Zároveň byly zvažovány plány na licenční výrobu strojů Bf 109G, tedy letadel, které již v té době byly ve výzbroji finského letectva.

Kvůli omezené dostupnosti surovin a výrobních kapacit ale nebyla domácí licenční výroba možná, a proto byl vybrán domácí nezávislý stroj. V dubnu 1943 tedy dorazila první objednávka na výrobu dvou prototypů. Letadlo bylo postaveno okolo motoru DB605, tedy stejného jako u stroje BF 109G, což mělo za následek převzetí celé sekce nosu z německého letounu, zatímco zbytek letadla byl unikátní a dokonce i vyřešil několik problémů, se kterými se od začátku potýkali i v Messerschmittu, jako byl například problémový přistávací podvozek.

 

Se zhoršující se válečnou situací a následným příměřím vývoj VL Pyörremyrsky (finsky - “vichřice”) zpomalil. Jediný dokončený prototyp vzlétl poprvé v listopadu 1945 a do vyřazení v roce 1947 nalétal asi 30 hodin. Zajímavostí je, že tento stroj přežil dodnes a najdete ho vystavený v leteckém muzeu ve středním Finsku v Tikkakoski.

image
image

 

Ve War Thunderu bude Pyörremyrsky nejen vysoce zajímavým, unikátním a výkonným strojem, který ale bude také jedním z prvních letounů, který se objeví v prémiové části švédského tech. stromu letectva, jehož ochutnávka přijde v nadcházející aktualizaci. Kromě toho, že se jedná o prémiový stroj dostupný v našem internetovém obchodě jako součást jednoho z balíčků, nabídne Pyörremyrsky svým majitelům úplný přístup ke švédskému stromu letectva během jeho úvodních uzavřených testovacích fází po vydání aktualizace 1.95!

news_pyorremyrsky_com_36fbe661f5cf82c832
Stáhnout tapetu:

Pyörremyrsky se dá popsat jednoduše jako pokus o vytvoření výkonnostně co nejpodobnějšího stroje k Bf 109G, který je ale uzpůsoben výrobním a dalším možnostem omezeného finského válečného průmyslu. Konstruktéři proto Pyörremyrsky vybavili motorem DB605, tedy stejného jako na německé stíhačce, který dovoluje Pyörremyrsky dosáhnout rychlost 620 km/h ve výšce 6400 m.

 

Kuriozita: Pyörremyrsky dostal svoje výrobní označení PM-1 podle přezdívky “Puumersuksi” nebo-li “Dřevěný Messerschmitt”, který stroj dostal kvůli své podobnosti s Bf 109.

Nejen, že je Pyörremyrsky podobný Bf 109G co se týče rychlosti, ale finský letoun nabízí i podobnou obratnost a ovladatelnost jako jeho německý příbuzný. Veteráni z letadel Bf 109 tak nebudou mít vůbec žádný problém při přesunutí se za knipl Pyörremyrsky a naopak; noví piloti se mohou těšit na vysoce efektivní, rychlý a obratný stíhací stroj, který se ideálně hodí k vertikálním manévrům ve středních výškách.

 

pyorremyrsky_07_1280n720_ad74dc9a02e42b2

 

Ačkoliv není výzbroj letounu Pyörremyrsky na stejné výši jako jeho letové výkony, není se za co stydět - svou práci v leteckých soubojích určitě odvede. Konkrétně je stroj vybaven jedním 20mm kanónem MG151 a dvojicí 12.7mm těžkých kulometů - všechno najdete v nose letounu.

 

Pyörremyrsky přiletí do War Thunderu v rámci nadcházející aktualizace 1.93 a dá svým pilotům šanci ukázat své "sisu" za kniplem tohoto zajímavého stíhacího letadla. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystané aktualizace 1.93. Do té doby přejeme čisté nebe a šťastný lov!


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info