Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Máme skvělé zprávy pro fanoušky námořních bitev War Thunderu: v nadcházející velké aktualizaci budou přidány lodě V. úrovně!

 

 

 

Nové lodě nejvyšší úrovně budou těžké křižníky a v budoucnu i větší plavidla.

 

Lodě budou na V. úroveň přidávány postupně a v aktualizaci 1.93 představujeme první dva její zástupce. Dnes bychom vám rádi řekli o USS Pensacola, těžkém křižníku a skutečném titánu námořních bitev War Thunderu!

USS Pensacola, těžký křižník, USA, V. úroveň.

Kladay

 • Devastující děla ráže 203 mm
 • Těžká protiletadlová baterie

Zápory

 • Na svou třídu slabá ochrana

 

image
image
 

Pensacola je první lodí řady tzv. „Washingtonských křižníků“, které byly navrženy na základě požadavků a omezení dané Washingtonskou námořní konferencí. Loď zahájila svoji konstrukční cestu v roce 1919, kdy potenciálními soupeři Spojených států byli mimo jiné Velká Británie a Japonsko. Loď musela být schopna postavit se britským těžkým křižníkům třídy Hawkins a potenciální válka s Japonskem v Pacifiku znamenala, že plavidlo muselo být schopno cestovat na značné vzdálenosti. Návrh nového těžkého křižníku byl připraven v roce 1923, ale přijat byl až v roce 1925. Hlavní výzbroj křižníku s výtlakem 10000 tun tvořila desítka 8-palcových děl (203 mm), její předpokládaná rychlost byla mírně přes 31 uzlů (asi 60 km/h) a její pancíř měl odolat zásahům až 130mm municí do zásobníků na střední vzdálenost. Rychlý a silně pancéřovaný Washingtonský křižník by tedy nebyl schopen odolat palbě od jiného těžkého křižníku s 203mm děly, ale byl schopen účinně bojovat s lehkými křižníky se 152mm děly na vzdálenosti, na které nebyla lehčí výzbroj dostatečně účinná. První dvě lodě tohoto typu, Pensacola a Salt Lake City, byly objednány v roce 1925.

 

Před druhou světovou válkou sloužila Pensacola na východním pobřeží USA a poté byla převelena do Tichého oceánu jako součást divize v roce 1935. Pensacola krátce před náletem na Pearl Harbor odplula do Manily a zpráva o vypuknutí války dostihla posádku na cestě. Křižník se účastnil její první bitvy v únoru 1942, kde námořníci odrazili nálet japonských letadel poblíž Šalamounových ostrovů. Pensacola se brzy zúčastnila epické bitvy o Midway a poté poskytovala krytí výsadkářům na Guadalcanalu. Bojové operace proti japonskému námořnictvu a letectvu pokračovaly po celé léto a podzim roku 1942. Během šarvátky s Japonci 30. listopadu zasáhlo Pensacolu torpédo, což vedlo k explozi a požáru. 125 členů posádky zahynulo. Opravy trvaly téměř rok, ale Pensacola se vrátila do služby okamžitě po jejich dokončení. Těžký křižník bojoval v mnoha slavných amerických námořních operacích v Tichomoří, včetně útoků na Iwodžimu a Okinawu. Koncem léta roku 1945 se Pensacola vrátila na Floridu k opravám. Křižník se běhen skončení války nacházel v přístavu Adak na Aljašce. Po válce byl na Pensacole testován účinek jaderných výbuchů na atolu Bikini. Vyřazený těžký křižník byl zničen během dělostřeleckých cvičení poblíž státu Washington.

 

Ve War Thunderu bude Pensacola jednou z první lodí V. úrovně, která zaujme novou nejvyšší pozici v americkém námořním stromě. Ve hře Pensacola stojí (dle statistik) na hraně mezi IV. a V. úrovní, která ale otevírá cestu k výzkumu větších plavidel na V. úrovni. Pensacola je v podstatě lehký křižník „na steroidech“, přechodné spojení mezi třídami, které kombinuje pancíř a pohyblivost lehkého křižníku se silnou výzbrojí těžkého křižníku. Hlavní výzbroj lodi se skládá z deseti 203mm děl ve čtyřech věžích umístěných na přídi a zádi. Do univerzální výzbroje patří osm 127mm děl v otevřených střelištích po obou stranách. Její protivzdušná baterie krátkého dostřelu obsahuje dva čtverné 28mm kanóny („chicagská piána“) a čtyři kulomety ráže 12,7 mm.

news_cruiser_pensacola_class_com_57b5788
Stáhnout tapetu

Hlavní pancéřový pás Pensacoly tvoří 76 mm oceli, která je v místě příďových skladů munice zesílená na 82,6 mm. Hlavní věže lodi jsou také obrněné: 63,5 mm vpředu a 38 mm nahoře. Jinými slovy, jak vidíte, pancéřování Pensacoly je zděděno od lodí předchozí třídy. Díky menší hmotnosti pancéřování je její rychlost stále slušná - těžký křižník může dosáhnout maximální rychlosti 32,5 uzlu, což je pro tuto třídu standardní hodnota.

 

Celkově vzato jsou klady a zápory lodi zcela zřejmé: průměrné pancéřování, výkonná protivzdušná ochrana, vynikající rychlost a vynikající hlavní výzbroj. Tyto vlastnosti je dobré mít na paměti, když ji budete stát za kormidlem. Některé torpédoborce a téměř všechny lehké křižníky mohou Pensacolu nějakým způsobem prorazit. Použijte svou rychlost ke zkrácení vzdálenosti k protivníkovi a způsobte mu co největší poškození hlavními děly.

 

cruiser_pensacola_class_05_1280n720_f515

 

Útoky ze vzduchu mohou působit problémy, protože rychle střílející zbraně Pensacoly nejsou dostatečně výkonné a její 127mm děla pod kontrolou umělé inteligence nemusí být schopna zaměřit se na letadla dostatečně rychle, takže má smysl nad němi převzít přímou kontrolu a střílet na letadla ručně. Mimochodem, 127mm děla mají k dispozici munici s rádiovou roznětkou, což boj s letadly může opravdu usnadnit. Celkově vzato, Pensacola je skvělá loď pro aktivní boj, která s každým úderem dokáže způsobit katastrofické poškození. Námořní kapitáni budou moci převzít kormidlo Pensacoly již v aktualizaci 1.93 „Shark Attack“. Nemůžeme se dočkat, až tyto obrovské lodě uvidíte!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info