Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

 

 

Bojová vozidla

11 nových bojových vozidel a zbrusu nová herní mechanika - velitelův zaměřovač!

T-80BVM
Marder A1-

Devastující krása atomového výbuchu!

Letectvo

VII. úroveň pro většinu moderních proudových strojů jde ruku v ruce s rozšířením BR na hodnotu 11,0.

Mnoho nových letadel, včetně MiG-23M a prémiového F-5C ve slavné kamufláži rudé hrozby!

MiG-23M
MiG-23M
Sea Vixen FAW.2
Sea Vixen FAW.2

Námořnictvo

6 nových námořních plavidel a nová kamera pronásledování námořních střel pro lepší míření!

Dante Alighieri

Nové mapy a mise

Red Desert
Rudá poušť
Drowned City
Zatopené město

Je to opraveno č.7

Tentokrát “Je to opraveno!” přichází společně s napjatě očekávanou velkou aktualizací “Red Skies” a jako obvykle jsme do aktualizace zahrnuli pozitivní změny a opravy, aby byla ještě lepší!

Vylepšení modelů poškození bojových vozidel

Změnili jsme výpočet efektivní průbojnosti pancíře v případech, kdy střela zasáhne několik pancéřových prvků najednou, například spojení pancéřových desek různé tloušťky nebo několik částí vozidla.

Dříve se výsledná odolnost rovnala součtu ochrany všech zúčastněných částí v bodě zásahu. V důsledku toho mohl být ekvivalent ochrany v místě nárazu nadměrně vysoký.

 

Podívejte se na místo zásahu 120mm střely do čelního pancíře Tigera. Velký projektil se dotýká okraje pozorovacího zařízení řidiče. Nový algoritmus výpočtu vybere část s minimálním přesahem v místě dotyku střely. Dotyk sousední části již neomezuje účinek průniku.

Dříve mohl velký úhel šikmosti ovlivnit výpočet průniku v místě spojení několika desek a účinná ochrana mohla být nesprávná.

Dříve dokázal projektil velké ráže překonat boční plát na King Tigeru pod ostrým úhlem a ignoroval velkou plochu předního plátu. V důsledku toho se do výpočtu brala pouze tloušťka boční desky.

V aktualizaci “Red Skies” je to již opraveno!

Kromě toho byla do zásahové kamery v bitvě a do analýzy ochrany v hangáru přidána nová animace poškození způsobeného přetlakem. Do analýzy ochrany byla také přidána hodnota úhlů směru pro přesnější průzkum pancíře pozemních vozidel.

Ovládněte své znalosti!

Revize modelu stabilizátorů

Tato změna zvýší schopnost přežití všech letadel na obloze a učiní letecké bitvy ještě zajímavějšími!

Dříve byl stabilizátor (vodorovná ocasní ploutev) v modelu poškození jako neoddělitelná jednotka a v případě kritického poškození byl zcela zničen bez ohledu na to, která jeho část byla zasažena. V takové situaci ztratil celý letoun výškovku a byl zničen.

Tuto část modelů poškození jsme přepracovali pro americká, sovětská, německá, francouzská a čínská letadla a všechny vrtulníky. Nyní bude část stabilizátoru, která byla poškozena, zničena přesně a zbývající část si zachová funkčnost a umožní vám s trochou šikovnosti dosáhnout letiště.

V blízké budoucnosti přepracujeme také britská, japonská, italská a švédská letadla.

Ovládání pásových vozidel

Zlepšili jsme odezvu pásových vozidel v dynamických zatáčkách - vozidla budou méně setrvačná ve směru zatáčení a po uvolnění řízení zatáčení budou schopna dokončit manévr rychleji. Tato změna je nejvíce patrná u silných a velkých vozidel, zejména v herním režimu AB.

Vylepšení zaměřování střel

Vylepšení globálního zaměřování střel přichází do War Thunderu s poloautomatickým naváděním (řízeným myší): PTŘS pro pozemní vozidla a vrtulníky, stejně jako PLŘS na protiletadlových vozidlech.

Vylepšili jsme naváděcí algoritmus pro střelu, aby sledovala zaměřovací bod zadaný myší. Nový algoritmus mnohem lépe zohledňuje pohyb cíle nebo nosiče střely, navádí přesněji a nevede ke kolísání trajektorie některých střel, a to jak při automatickém, tak při ručním sledování cíle. Odpalujte dle libosti!

Vylepšení poloaktivních vyhledávačů

A low signal-to-noise ratio missile finds it difficult to lock on target
Střela s nízkým odstupem signálu od šumu obtížně zaměřuje cíl.

Radarové vyhledávače mají nyní indikátor kvality zaměření cíle, který usnadňuje pochopení ideálního okamžiku odpálení a odhad rizika ztráty cíle a sebedestrukce střely.

Indikátor odstupu signálu od šumu se zobrazuje jako kroužek, který se zvětšuje s rostoucí změnou uzamčení cíle. Ukazuje, jak účinně dokáže vyhledávač střely rozlišit radarový signál odražený od cíle na pozadí. Měnící se barva kroužku od šedé po červenou znamená, že poměr signál/šum je dostatečně vysoký pro úspěšné zaměření cíle.

The signal-to-noise ratio is high enough, and the chance of a missile locking on target is good.
Poměr signálu k šumu je dostatečně vysoký a šance, že střela zaměří cíl, je dobrá.

Vnější oblouk ukazuje skutečný odstup signálu od šumu pro vyhledávače s blokováním před startem. Červená barva znamená, že cíl je zaměřen a systém je připraven k odpálení rakety.

U střel, které se zaměřují na cíl po odpálení, ukazuje oblouk předpokládaný poměr signálu k šumu po odpálení střely k okamžiku zaměření cíle. Červená barva znamená, že uzamčení bude úspěšné a střela je připravena k odpálení.

Oprava mechaniky detonace torpéd

Mírně jsme vylepšili mechaniku detonace torpéd za různých podmínek a při různých nárazech. Nyní bude pravděpodobnost detonace torpéda s jeho zničením 3 až 7 % (v závislosti na podmínkách zničení).

Torpédo na palubě může explodovat za silné palby a detonace dalších torpéd v okolí. Detonace však nemusí nutně znamenat konec pro námořní plavidlo - zohlední se hmotnost výbušné hmoty a místo detonace a vypočítá se spravedlivé poškození.

Restart Virtuální reality

War Thunder nyní používá standard OpenXR, který poskytuje lepší kvalitu obrazu a zvyšuje ostrost obrazu ve srovnání s předchozí implementací při stejném nastavení supersamplingu. Například obraz při 100 % SS ve SteamVR je kvalitou srovnatelný se 140 % SS v předchozí implementaci! Nový standard nám umožňuje opravit mnoho chyb, například nesprávné zobrazení z pozice střelce nebo rozmazané obrysy objektů.

Používáme asymetrické ochrany očí, u nichž se zlepšilo hloubkové vnímání a přesnost zobrazení. V této aktualizaci jsme také implementovali podporu TAA v režimu VR a majitelé grafických procesorů RTX budou moci využít DLSS pro zvýšení výkonu.

Majitelé VR mají navíc nyní přístup ke všem grafickým nastavením včetně SSAO, kvality odrazů a efektu tetelení horkého vzduchu. Hráči simulátoru v helmách VR budou moci zachytit a vysílat průběh hry díky speciálnímu režimu “streamer”, který jim umožní zobrazit obraz jedné z obrazovek na monitoru v rozlišení obvyklém pro živý přenos!

To a mnohem více na vás čeká ve hře!

 

Letectvo

MiG-23M, Sea Vixen F.A.W. Mk.2 a další!

MiG-23M
Sea Vixen F.A.W. Mk.2

USA

Německo

 • F-4F (late)

SSSR

Velká Británie

Japonsko

 • P-51C-11-NT (prémiový)

Čína

 • J-7E

Itálie

Francie

 • M.D.454 Mystere IVa

Švédsko

 • Bf 109 G-6 (prémiový)

Nová bojová vozidla

11 nových bojových vozidel, včetně dlouho očekávaných moderních čínských samohybných protiletadlovek!

PGZ04A
T-80BVM

Německo

SSSR

Velká Británie

 • Concept 3 (P)

Japonsko

 • M47

Čína

Itálie

Francie

Švédsko

Vrtulníky

Velká Británie

 • Scout AH.Mk.1 (byl přidán detailní kokpit)
 • Lynx AH.Mk.1 (byl přidán detailní kokpit)
 • G-LYNX (byl přidán detailní kokpit)

Francie

 • SA.316B Alouette III (byl přidán detailní kokpit)
 • IAR 316B (byl přidán detailní kokpit)

Námořnictvo

Dante Alighieri

USA

Německo

 • VS-8 Schell I (prémium)

SSSR

 • Pr.30-bis Bezuprechny

Velká Británie

 • Leopard Class (F-14)

Itálie

Nové mapy a mise

Rudá poušť
Rudá poušť
Zatopené město
Zatopené město

Aktualizace map a misí

 • Byla přidána animace pro vzdálené větrné mlýny a čerpadla.  
 • V lokaci "Stalingrad - tanková bitva" byly opraveny vizuální problémy se sněhem.
 • Letiště v leteckých RB vyšších úrovní, kde byl v nedávných aktualizacích zaveden systém různé ochrany dle úrovně, budou nyní chráněna moderními protiletadlovými zbraněmi, včetně raketové výzbroje.
 • Následující mise mají nyní mechaniku různých letišť pro bitvy na různých úrovních:
  • Operace „Sicílie“
  • Operace „Korea“
  • Operace „Porúří“
  • Operace „Tunisko“
  • Operace „Čeng-čou“
  • Operace „Čínská občanská válka 1946“
 • Celkové přepracování grafiky na mapě „Skrytá základna v Pacifiku“

Dlouhý střet

 • Mise „Sicílie“ je zpět v rotaci. Mise je založena na výrazně přepracované logice DS, na kterou se brzy přenesou ostatní mise DS. Úplný seznam změn, které najdete v předchozím seznamu změn během testování „Sicílie“. Mezi další změny patří:
  • Mise je otočena o 90 stupňů, aby měl každý tým vlastní část na souši i na moři. 
  • Každý tým má svou vlastní letadlovou loď.
  • Velikost mise se zvětšuje ze 7x7 na 8x8 čtverců; strana čtverce měří 8192 metrů.
  • Moderní protiletadlové systémy, včetně raket, byly přidány k ochraně letišť v bitvách vysokých úrovní.
 • Nová mise "Dánsko" je k dispozici pouze ve vlastních bitvách, její velikost je 128x128 km.
  • Známé chyby: Lodě AI mohou taranovat a zaseknout se o sebe. 
 • Přechod na tuto logiku bude probíhat postupně během této velké aktualizace.
 • Moderní protiletadlové systémy včetně raket byly přidány k ochraně letišť v bitvách vysokých úrovní v následujících mapách: „Maginotova linie“, „Tunisko“, „Čeng-čou“ a „Čínská občanská válka 1946“.

Změny bojových vozidel, jejich modelů poškození, charakteristik a výzbroje:

 • Byl vylepšen zaměřovací algoritmus pro poloautomatické střely. Nový algoritmus mnohem lépe zohledňuje pohyb vozidla a cíl, se zvýšenou přesností a bez vybočení z trajektorie, a to v automatickém i manuálním režimu. Algoritmus funguje pro všechny samohybné protiletadlovky s poloautomatickým naváděním i pro všechny PTŘS odpalované ze země nebo z vrtulníků.
 • U vozidla Sidam Mistral SPAA bylo zrušeno omezení pro odpalování raket za jízdy.
 • Analýza ochrany je nyní schopna zobrazit účinky poškození způsobené přetlakem.
 • Byly přidány fyzicky správné pásy pro:
  • Německo Panther A, Panther D, Panther F, Panther G, Jagdpanther, Bfw.Jagdpanther, Tiger H1, Tiger E
  • Francie Panther “Dauphine”
  • Čína CM11
  • Japonsko Těžký tank č. 6
  • SSSR T-V
 • T-90A - střela z úrovně výzkumu I 3BM22 byla změněna na 3BM42. Střela úrovně IV 3BM42M byla změněna na 3BM46.
 • T-80U - střela z úrovně výzkumu I 3BM22 byla změněna na 3BM42. Střela úrovně IV 3BM42M byla změněna na 3BM46.
 • T-72B3 - střela z úrovně výzkumu I 3BM22 byla změněna na 3BM42. Střela úrovně IV 3BM42M byla změněna na 3BM60.
 • Leopard 2A6, Strv 122B PLSS -bylo zrušeno snížení rychlosti střelby za účelem vyvážení hry.
 • Leclerc S1, S2 - termální kamera velitele byla změněna na IR zařízení pro noční vidění. Zdroj: Tankograd Nr.8001, Leclerc // Editions Techniques pour l'Automobile et l'Industrie, Char Leclerc // (report).
 • M48 Super - fyzicky správné pásy byly dočasně zrušeny.
 • Typ-74, Typ-74F, Typ-74G - pancéřování mantletů nyní tvoří volumetrické brnění.
 • M60A1, M60A1 „DCAriete“, M60A1 RISE (P), M60A3 TTS, M60A3 TTS (Čína), M60 AMBT - pancíř věže nyní tvoří volumetrické brnění. 
 • Leopard 2A4, Strv 121 - kompozitní pancíř je nyní volumetrický. Byla stanovena odolnost pancíře, aby byla přesnější pro možné úhly dopadu. Slabé zóny byly zvětšeny díky konstrukčním vlastnostem zaměřovače střelce. 
 • Challenger Mk.2, Challenger Mk.3, Challenger 2, Challenger 2 (2F) - kompozitní brnění se nyní skládá z volumetrického brnění. 
 • M1, IPM1, M1A1 - pancíř věže a přední části trupu je nyní tvořen volumetrickým brněním.

Změny letadel a vrtulníků, jejich modelů poškození, charakteristik a výzbroje:

Výzbroj

 • FJ-4B VMF-232 - byla přidána předvolba 4х AIM-9B.
 • F3H-2 — byla přidána střela AIM-7C.
 • Javelin F.(A.W.) Mk.9 - z předvolby výzbroje 4х Firestreak byly odstraněny vnější hlavňové zbraně. 
 • T2 - modifikace AIM-9B byla odstraněna, ve výchozím nastavení je nyní k dispozici předvolba 2хAIM-9B. RP a GE utracené za tuto modifikaci byly vráceny.
 • Mirage IIIC - modifikace AIM-9B byla odstraněna, ve výchozím nastavení je nyní k dispozici předvolba 2хAIM-9B. RP a GE utracené za tuto modifikaci byly vráceny.
 • Mirage IIIE - modifikace AIM-9B byla odstraněna, ve výchozím nastavení je nyní k dispozici předvolba 2хAIM-9B. RP a GE utracené za tuto modifikaci byly vráceny.
 • Lightning F.6 - Modifikace Firestreak byla odstraněna, ve výchozím nastavení je nyní k dispozici předvolba 2хFirestreak. RP a GE utracené za tuto modifikaci byly vráceny.
 • U většiny letadel VI. úrovně a vyšších s raketami vzduch-vzduch byly zavedeny výchozí předvolby raket. Tyto předvolby jsou k dispozici pro letadla s raketami různých typů a pro letadla, která mohou používat více než dvě rakety každého typu najednou.
  • Seznam letadel, která obdržela výchozí předvolby s raketami vzduch-vzduch, aniž by bylo nutné zkoumat jejich modifikace:
   • FJ-4B — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • FJ-4B VMF-232— byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F9F-8 — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F11F-1 — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F3H-2 — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-100D — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F8U-2 - předvolba 2х AIM-9B je nyní k dispozici bez otevření této modifikace.
   • A-7D — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • Phantom FGR.2 - byla přidána předvolba 2х AIM-9D a 1х SUU-23/A.
   • Phantom FG.1 - byla přidána předvolba 2х AIM-9D a 1х SUU-23/A.
   • F-4C — na centrální závěsník byly přidány předvolby 2х AIM-9B a 1х SUU-23/A.
   • F-4E — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-4F Early - byla přidána předvolba 2x AIM-9B FGW.2.
   • F-5С — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-104G — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • MiG-21MF - byla přidána předvolba 2х R-3S.
   • МiG-21SМТ - byla přidána předvolba 2х R-3S.
   • МiG-21bis - byla přidána předvolba 2х R-3S.
   • Su-17М2 — byla přidána předvolba 2х R-60.
   • Javelin F.(A.W.) Mk.9 — byla přidána předvolba 2х Firestreak.
   • Scimitar F Mk.1 — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • Hunter F.6 — byla přidána předvolba 2х SRAAM.
   • Lightning F.6 — předvolba 2х Firestreak je nyní k dispozici bez otevření této modifikace.
   • F-1 — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-4EJ — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-104J — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-104G (Čína) - byla přidána 2 × předvolba AIM-9B.
   • F-104S — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-100A — byla přidána předvolba 2х AIM-9B.
   • F-100D (Francie) - byla přidána 2x předvolba AIM-9B.
   • J32B — byla přidána předvolba 2х RB24.
   • J35D — byla přidána předvolba 2х RB24.
   • T2 - předvolba 2x AIM-9B je nyní k dispozici bez otevření této modifikace.
 • NS-45 kanón- byla přidána AP-T munice (zdroj:. Сравнительная таблица основных характеристик 45 мм авиационных автоматических пушек ОКБ-15 и ОКБ-16 по результатам государственных испытаний ¢ НИИ АВ ВВС КА) 
 • Ho 229 v.3 - do nábojového pásu proti obrněným cílům byla přidána protipancéřová kompozitní rigidní trasovací munice .
 • P-63A-5, P-63C-5, P-63A-10 - 500lb pumy byly v nabídce sekundární výzbroje zaměněny za FAB-250.
 • P-400 - byla přidána 500lb puma.
 • P-39K-1, P-39Q-15 — byla přidána puma FAB 250.
 • P-39N-0, P-39Q-5 — byla přidána 500lb puma.
 • Do 217E-2, Do 217E-4 - Pro bomby o hmotnosti 250, 500 a 1000 kg byl přidán samostatný odhoz. 
 • F9F-8 - typ 1000lb pumy byl změněn z AN-M65 na LDGP Mk 83.
 • F-4EJ Phantom II - opravena chyba, která znemožnila výběr typu muničního pásu pro kanónové kontejnery.
 • F.222.2 - byla opravena nesrovnalost mezi modely kulometů a jejich názvy.
 • J35D - opravena chyba, kvůli které bylo možné získat předvolbu m/56d zkoumáním modifikace m/57d. 
 • Ka-29 - byla opravena chyba, kvůli které nebyl kanón 2А42 označen jako sekundární.
 • Mi-24P (Německo) / Mi-24P HFS 80 - bylo přidáno další nabíjení PTŘS 9M114.
 • A-4E Early - dopředná výzbroj byla změněna z Mk 12 Mod 3 na Mk 12 Mod 0. (report).
 • Buccaneer S.2 - opraveno nesprávné zobrazení některých zbraňových předvoleb. (report).
 • F-4E Phantom II —  byl přidán AGM-65B Maverick.
 • GP 50 puma - hmotnost bomby byla opravena na 59 kg, hmotnost TNT na 29,2 kg.
 • Browning M2 - rozdíl v kadenci byl opraven. Konkrétně se lišil kanón M2 namontovaný na letadle - ten je nyní opraven na 750 ran za minutu
 • F8U-2 - byl opraven název modifikace raketometu ZUNI. (report).
 • Q-5A - Chybějící výběr různých možností protiopatření (fléry a dipóly) byl opraven. (report).
 • MiG-21MF — byl přidán radarový výstražný systém.
 • F7F-3 - byla přidána puma 1 000 lb Mk12 Mod 0.
 • Phantom FGR.2 - byla přidána předvolba s AIM-9G.
 • Phantom FG.1 - byla přidána předvolba s AIM-9G.
 • A129CBT - byla opravena chyba, kvůli které nebylo možné instalovat fléry a dipóly současně. Byly opraveny nesprávné zbraňové předvolby po vyzkoumání modifikací FN GMP400 LCC a FN RMP LC.
 • U některých kulometů vrtulníků byly jejich muniční pásy aktualizovány na moderní munici. (report).
 • AIM-9D / AIM-9G — maximální přetížení bylo zvýšeno na 18G.

Ostatní

 • J-4, J-2 - opravena chyba, díky které bylo možné při použití pum OFAB-250 aktivovat zaměřovač po vzletu.
 • Hornet Mk.III - byla přidána modifikace „150 oktanové palivo“.
 • SAAB B17B - byla opravena chyba, která způsobovala duplikaci předvoleb podvěšené výzbroje u letadla (report)
 • He 219 A-7 - byla opravena chyba, kdy se pancíř na pravém motoru liší od levého o 1 mm.
 • B6N1, B6N2, B6N2a - byla opravena chyba, která znemožňovala opravu chráněných palivových nádrží.
 • Ki-45 ocu, Ki-45 hei - byla opravena chyba s chybějícím modulem "kompresor".
 • P-61C-1 - opraveno vizuální zobrazení zlomeného levého listu vrtule. (report).
 • P-40F-5 - byla opravena chyba, která znemožňovala opravu chráněných palivových nádrží.
 • Mi-28N - byly opraveny úhly zaměření, uzamčení a sledování cíle (report).
 • B6N1, B6N2, B6N2a - bylo odstraněno nesprávné upozornění na dočasný kokpit. (report).
 • Mi-28N - bylo přepracováno pancéřování.
 • U některých bombardérů byla opravena chyba s nekonzistencí počtu střeleckých stanovišť a počtu střelců.
 • U některých modifikací letadel byly vyřešeny problémy s lokalizací.
 • Do nabídky podvěšené výzbroje pro následující letadla byly implementovány správné obrázky naložených pum:
  • F.222.2
  • N.C.223.3
  • Potez 633
  • LeO 451 early
  • LeO 451 late
  • M.B.162
 • Horizontální stabilizátory byly na modelu poškození rozděleny na dvě části pro letadla USA, SSSR, Německa, Francie a Číny a také pro vrtulníky. Pokud je nyní část stabilizátoru poškozena, utrhne se, místo aby se zničily obě části. Zbývající národy (Británie, Japonsko, Itálie, Švédsko) budou přidány později.

Změny letových modelů: 

 • G8N1/J1N1/G4M1/P-39 (všechny verze), P-40 (všechny verze) - letový model byl aktualizován. Byly vyjasněny provozní režimy motoru. Distribuce paliva mezi nádržemi byla opravena. Poláry křídel, trupu a vrtulových listů byly přepočítány a aktualizovány. Bylo vyjasněno chování letadla při uvolnění mechanizace (podvozek atd.).
 • H8K (všechny modifikace) - letový model byl aktualizován. Byly vyjasněny provozní režimy motoru. Distribuce paliva mezi nádržemi byla opravena. Poláry křídel, trupu a vrtulových listů byly přepočítány a aktualizovány. Byla vylepšena plavbyschopnost. Vzlet a přistání byly zjednodušeny.

Změny v modelech lodí, jejich modelech poškození, charakteristikách a výzbroji:

Námořní výzbroj:

 • Námořní miny - životnost byla zvýšena na 15 minut. Zásoby min se staly nedoplnitelnými pro všechna plavidla vyzbrojená minami. Tzn. schopnost odhodit miny jednou v bitvě.
 • Byla zvýšena detekční vzdálenost min a torpéd. Dosah detekce nepřátelských torpéd nyní závisí na velikosti a výšce plavidla a přibližně se rovná:
  • lodě - 100-200m
  • torpédoborce - 400-500m
  • křižníky, bitevní lodě - 600-700m
  • Nepřátelské miny mohou být odhaleny na vzdálenost přibližně poloviny výše uvedené vzdálenosti.  
  • Vzdálenost detekce spojeneckých torpéd a min je dvojnásobná oproti výše uvedeným.
 • Pokud nyní zbraně nestihly zamířit na bod míření a hráč přepne skupinu zbraní, zbraně pokračují v míření na původní bod. Funguje s vypnutým označováním cílů pro AI střelce. 
 • Bylo odstraněno skladování munice pro všechny lodě vybavené zásobami hlubinných náloží. Zároveň zůstaly náhradní nálože na stojanech poblíž.
 • 100mm / 70 SM-5-1 gun ( Čapajev, Sverdlov, Železnjakov ) - protiletadlový granát s s rádiovou roznětkou ZS-56 byl zaměněn za ZS-55.
 • Imperatrica Marija, Poltava - byly opraveny charakteristiky 4500mm torpéda (1912).
 • IJN Agano - rychlost střelby z děla 80 mm / 60 Typ 98 byla upravena na 25 ran za minutu. Dvě trojhlavňová děla 25 mm byla odstraněna z nástavby. 
 • Aquilone - oprava AI střelby na vzdušné cíle. Vzdálenost střelby a přesnost byly zvýšeny. Opravena chyba se sníženým dostřelem hlavních děl.
 • Pr.30 Ogněvoj, Taškent - počet výstřelů z pohotovostního zásobníku byl zvýšen na 24.
 • U nábojů AP 152 mm / 47 Mk.16 a 203-мм / 55 Mk.14 ( USS Cleveland, USS New Orleans ) byly opraveny parametry čelního odporu, což vedlo ke změnám v průbojnosti pancířem.
 • HMS Invincible - byl přidán záďový torpédomet a zásobník na torpéda.
 • HMS Dreadnought - byl přidán záďový torpédomet a zásobník na torpéda. Umístění příďových torpédometů bylo opraveno v souladu s plány.
 • USS Baltimore - svislé náměrné úhly byly opraveny u 40mm děl Bofors.
 • USS Baltimore, USS Helena - Přidána poloprůbojná munice semi-AP Mk.46 pro zbraně 127 mm\38 Mk.12.
 • HMS Liverpool - byly přidány náboje s dálkovou roznětkou pro 152mm a 102mm děla.
 • RN Pola, RN Zara, RN Trento - nadhodnocené rozptyly byly opraveny pro děla 203mm/53 Ansaldo mod.1927 a mod.1924.
 • Frunze - byla opravena chyba, která bránila plnému zásobníku nábojů ráže 45 mm.
 • SMS Von der Tann, SMS Helgoland, SMS Kaiser - z bočních torpédometů bylo odstraněno jedno torpédo.
 • SMS Von der Tann, SMS Helgoland, SMS Kaiser - jedno torpédo bylo odstraněno z bočních torpédometů, kde byly instalovány "lžícové" kryty trubic. Náhradní torpéda byla přesunuta do zásobníků.

Námořní modifikace a schopností osádky:

 • Elco 80 ft PT-109 - zbytečná modifikace s hlubinnými pumami byla odstraněna.

Námořní charakteristiky, fyzika a model poškození:

 • Model poškození torpédoborců byl změněn a nyní odpovídá formě „křižníku“. Trup je rozdělen na prostory určené k zaplavení a umístění zbývajících modulů. Posádka je umístěna v několika vnitřních oddílech, odkud ji lze doplňovat do modulů obsazených posádkou. 
 • Výbušné prolomení pancíře - Pro námořní bitvy bylo zavedeno výbušné prolomení pancíře pro všechny vysoce explozivní střely s okamžitou roznětkou. Když střela exploduje na překážce, zkontroluje se průnik výbuchu. A pokud to stačí k proražení, vznikne v překážce trhlina, do které se nahrnou plyny a svazky trosek. To umožňuje optimalizovat počet výpočtů pro výbuchy na pancíři a vede k jednotnému výpočtu síly a poškození fragmentů a sektorů jejich rozptylu. HE střelivo se stalo účinnějším při zasahování modulů a posádky uvnitř lodi, pokud má dostatečnou průbojnost.
 • Na všech velkých lodích byl přepracován model poškození otevřených děl a jednotek s otevřenými štíty. Nyní jsou náchylnější k poškození blízkými výbuchy a střepinami.
 • Zbytečné díry objevující se na námořních plavidlech byly odstraněny. Otvory se objeví pouze na trupu lodi.
 • Byla opravena chyba s pravděpodobností detonace vlastních torpéd. Šance, že torpédo při zničení vybuchne, je nyní 3-7 % (v závislosti na podmínkách zničení). Existuje také malá šance na detonaci, když je torpédo vystaveno silnému požáru. Pokud vybuchne jedno torpédo, mohou za stejných podmínek vybuchnout i další torpéda v zóně výbuchu. Pravděpodobnost se kontroluje pro každé torpédo zvlášť. Síla výbuchu torpéda závisí na typu a množství výbušniny v jeho hlavici a způsobuje odpovídající poškození plavidla v jeho dosahu. Výbuch torpéda v odpalovacím zařízení nebo v zásobníku tedy nemusí nutně vést k okamžitému zničení lodi, ale je to možné. Stejně tak řetězová detonace všech torpéd ovlivněných výbuchem.
 • Byl stanoven tvar a tloušťka pancéřových pásů a pancéřových palub. Pancéřování příďového podpalubí, barbet a palubních budek bylo opraveno. Bylo přidáno pancéřování na sloupky dálkoměru. Bylo opraveno umístění a počet muničních skladišť. Byly přidány štíty zbraní pro šest dvouhlavňových 20mm děl.
 • SMS Kaiser - byla opravena chyba, která způsobovala, že 150mm dělostřelecké granáty nebyly v bitvě k dispozici. 88mm děla byla přesunuta do skupiny protiletadlových zbraní.
 • IJN Ikoma — bylo opraveno pancéřování věží hlavní ráže.
 • IJN Tone - na pancéřovou palubu nad sklepy uvnitř barbet byly přidány 50mm prstence.
 • Krasnyj Krym, Krasnyj Kavkaz, HMS Kent - nadměrné naklánění při zatáčení bylo opraveno.
 • HMS Southampton - byl opraven tvar a umístění palivových nádrží. Byla opravena tloušťka a materiál pancíře barbet, bočních pancířů na úložných prostorech pro munici a věžích hlavní ráže.
 • Syonan — Bylo opraveno umístění a velikost munice, palivových nádrží a strojovny. Byly přidány muniční výtahy a vizuální radarový model. 
 • IJN Kijóšimo - Byl změněn model nástavby a komína, aby bylo možné otočit první torpédomet o 360 stupňů.
 • Kerč - opravena nesprávná výzbroj na kartě vozidla. Byla přidána dvě náhradní torpéda. Nesprávné specifikace torpéd mod. 1910 byly opraveny.
 • HMS Liverpool - byla opravena tloušťka pancíře a materiály barbet, úložišť munice a paluby.
 • USS North Dakota (BB-29) - byla opravena nesprávná tloušťka pancíře na věžích hlavní ráže. 
 • RN Trento - byla stanovena velikost, počet a umístění palivových nádrží.
 • USS Cleveland - byla změněna tloušťka zadního pancíře věží hlavní ráže.
 • IJN Hjúga - byly odstraněny mezery v pancíři mezi pancéřovými pásy a kasematami 150mm děl.
 • T22, T31, Lipsko - byly přidány pancéřové štíty pro 20mm děla.
 • Anton Schmitt (Typ 1936) - byl přidán pancéřový štít pro čtyřhlavňové 20mm kanóny.
 • Higgins 81 ft PT-6 - opravena chyba, která zabránila opravě vodního čerpadla.
 • Typ 1936A - bylo opraveno zobrazení hrotu hloubkových náloží v rentgenovém režimu.
 • IJN Isuzu - opravena nekonzistence rychlosti mezi infokartou a bitvou.
 • PC-451 - bylo opraveno zobrazování uložení munice a špiček vodních čerpadel v rentgenovém režimu.
 • Železňakov, Sverdlov, Čapajev, HMCS Haida - problém s interními moduly mimo trup byl vyřešen.
 • USS Helena - pancéřování věže bylo odstraněno v souladu s historickými údaji.

Námořní grafické modely a vizuální části:

 • U sovětských obrněných člunů byla opravena chyba se zobrazením otáčení věže při pohledu z dálky. Věže otáčející se na palubě byly zobrazeny ve složené poloze.
 • Jiskry pro všechny efekty zásahu byly optimalizovány a sjednoceny.
 • Při přepínání skupin zbraní po výstřelu se nyní nadále zvýrazňuje trajektorie padajících nábojů (pokud je tato možnost povolena).
 • Zlepšila se viditelnost trasírky námořních střel.
 • „Rosomača“, „Jenot“ - Byla opravena chyba, která znemožňovala umístění dekorace na palubu.
 • Poltava - Bylo opraveno zobrazení plachtového krytu třetí věže hlavní ráže.
 • HMCS Brantford (Flower Class (K-218)) - Umístění navigačních světel bylo opraveno.
 • PT-15 (typ 11) - Zobrazení antén při pohledu na loď ze vzdálenosti bylo opraveno.
 • USS Fletcher - Chyba s radarovou anténou visící ve vzduchu ve zničeném stavu byla opravena.
 • Lipsko - záďový model nástavby byl opraven. Model lodi byl použit v souladu se stavem lodi před potopením s Prinz Eugenem v roce 1944.
 • HMS Hawkins - rozložení uložení munice na kanónech hlavní ráže bylo opraveno.
 • HMS Dido, HMS Arethusa - vizuální uspořádání počtu a umístění motorů bylo změněno tak, aby odpovídalo historické přesnosti.
 • IJN Agano - opravena centrální nástavba.
 • RN Pola - záďová kotva, chybějící v konfiguraci z roku 1941, byla odstraněna.
 • RN Turbine, RN Aquilone - na záď byla přidána jména lodí zlatými písmeny.
 • HMNZS Leander - byla opravena chyba s chybějící částí paluby na přídi.
 • USS Aylwin (Farragut (DD-355)) - strojovna byla přepracována podle konstrukčních plánů.
 • RN Geniere - byly opraveny vizuály zničeného pláště můstku.
 • Karl Galster, Anton Schmitt - nadměrné kormidlo bylo odstraněno.
 • SF40 Leichte - byla opravena chyba s chybným přidělováním munice zbraním v blízkosti jejich umístění. Dříve se některá děla doplňovala z úložného prostoru umístěného na opačné straně.
 • IJN Kako — hloubkové nálože byly odstraněny z rentgenového režimu u modifikací bez nich.
 • JDS Júgure (DD-184) - přepis jména a čísla byl opraven. Na záď bylo přidáno jméno lodi.
 • Byl přepracován účinek výbuchu granátů ve vzduchu.

Lokalizace

 • USS Helena - Byla opravena chyba ve jménu lodi. Místo typu Brooklyn je uveden podtyp St. Louis.
 • Comandanti Medaglie d'Oro - název lodi byl opraven. Místo série Comandanti Medaglie d'Oro loď dostala jméno Commandante Margottini.

Rozhraní

 • Názvy lodí ve výzkumném stromu, na kartách vozidel a v bitvách byly změněny. Některé lodě dostaly svá vlastní jména. Některé z nich dostaly nová čísla označení nebo označení série či třídy. Pojmenování států bylo přepracováno podle historického období. Například italské lodě z období monarchie dostaly před jméno písmena RN. Následující lodě obdržely nová jména a tituly:
  • Typ 1934a(1944) – Z15 Erich Steinbrinck
  • Typ 1934a(1940) – Z12 Erich Giese
  • Typ 1936(1941) – Z22 Anton Schmidtt, 1940
  • Typ 1936A(mob) – Z32
  • Typ 1936b – Z43
  • Typ 1936b – Z32
  • S-100 (1944) – S-100
  • S-100 (1945) – S-147
  • Typ М(1943) – M-802
  • Pr.7U – Soobrazitelnij, 1943
  • Pr.159 – SKR-1
  • Pr.35 – SKR-7
  • Clemson (DD-336) – USS Litchfield
  • Clemson (DD-213) – USS Barker
  • Farragut (DD-355) –  USS Aylwin
  • Town(L45) – HMS Churchill
  • G class – HMS Grafton
  • N class – HMS Nepal
  • K class – HMS Kelvin
  • J class – HMS Jervis
  • Battle (D14) – HMS Armada
  • Battle (D37) – HMAS Tobruk
  • Tribal – HMS Eskimo
  • Hunt (L71) – HMS Calpe
  • Hunt (L79) – HMS Brissenden
  • Dark(FPB 1101) – Dark Adventurer
  • Dark(FPB 1102) – Dark Aggressor
  • Isles class – HMS Liscomb
  • Flower class – HMS Brantford
  • River class – HMS Spey
  • SGB(S309) – SGB Grey Goose
  • SGB(S304) – SGB Grey Fox
  • Typ Brave – Brave Borderer
 • Byla opravena desynchronizace zaměřovací značky se zaměřovacím křížem v dalekohledu při míření za pohybu.
 • Do rentgenového režimu byly přidány role členů posádky, které se liší od jejich hlavních rolí.
 • V námořních bitvách bylo odstraněno zpoždění při míření děla do výšky.

Ostatní:

 • Byla přidána výchozí klávesová zkratka pro zaměřovací výstřel - L.Ctrl + LMB

Ekonomika a výzkum

 • Pro letectvo byla zavedena VII. úroveň. Nový maximální BR je 11,0.
  • BR následujících letadel byl změněn ve všech herních módech z 10,7 na 11,0.:
   • F-4E Phantom II
   • MiG-21bis
   • Phantom FGR.2
   • Phantom FG.1
   • F-4EJ Phantom II
   • Mirage IIIE
  • Změny úrovně:
   • F-4E Phantom II - přesunuto z úrovně VI na VII
   • A-7D - přesunuto za AV-8C z úrovně VI na VII
   • MiG-21MF - přesunuto z úrovně VI na VII
   • MiG-21SMT - přesunuto z úrovně VI na VII
   • MiG-21bis - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Su-17M2 - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Jak-38 - přesunuto z úrovně V na VI
   • Phantom FGR.2 - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Phantom FG.1 - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Harrier GR1 - přesunut z úrovně V na VI
   • AV-8A - přesunuto z úrovně V na VI
   • F-4EJ Phantom II - přesunuto z úrovně VI na VII
   • F-104G - přesunuto z úrovně VI na VII
   • F-5A - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Mirage IIIC - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Mirage IIIE - přesunuto z úrovně VI na VII
   • J35D - přesunuto z úrovně VI na VII
   • F-4F Early - přesunuto z úrovně VI na VII
   • Bf 109 G-2 - přesunuto na úroveň IV.
 • Meteor F Mk.8 Reaper (Prémium) - Nákupní cena byla změněna z 8090 na 8380 GE.
 • Harrier GR.1 - Nákupní cena byla změněna z 8910 na 9090 GE.
 • G.91 R / 4 (Itálie, Prémium) - je nyní k dispozici ke koupi za GE.
 • M3A3 Stuart (Čína) a M5A1 Stuart (Čína) - byly seskupeny.
 • M24 (Čína) - byl přesunut na pozici za skupinou s lehkým tankem M3A3 Stuart (Čína) a lehkým tankem M5A1 Stuart (Čína) .
 • Či-Ha Kai (Čína) - přesunuto na II. úroveň.
 • M4A4 (Čína) a M4A1 (75) W (Čína) - přesunuto do sestavy za T-34 (1943) (Čína).
 • Pyorremyrsky - přesunuto na IV. úroveň.
 • Byl změněn počet vozidel potřebných k odemčení dalšího stupně v čínském výzkumném stromu pro pozemní vozidla:
  • Na úrovni I: 6 —> 5
  • Na úrovni II: 5 —> 6
  • Na úrovni V: 4 —> 5
 • Změny ve výzkumném stromu německých pozemních sil:
  • Pz.IV G — přesunuto na II. úroveň.
 • Rozsah BR pozemních vozidel byl rozšířen na BR 11,0. MBT s BR 10.7 byly přesunuty do BR 11.0.
  • Seznam vozidel, která se změní kvůli změnám BR ve všech herních režimech:
   • Challenger 2 (2F) — 11.0
   • Leclerc S1, S2 — 11.0
   • Leopard 2A5, 2A6 — 11.0
   • Strv 122A — 11.0
   • Strv 122B PLSS — 11.0
   • Ariete PSO — 11.0
   • Typ 90, 90B - 11.0
   • M1A2 - 11.0
   • Т-72B3 — 10.7
   • Т-80U — 10.7
   • Т-90А — 10.7
   • ZTZ99 - 10.7
 • SGB Gray Fox a Fairmile D (697) - prohozená místa v tech. stromu.
 • USS Northampton — přesunuto na IV. úroveň. Náklady na výzkum byly změněny z 610 000 na 360 000.

Možnosti přizpůsobení

 • Maskovací schémata MERDC pro pozdní americká pozemní vozidla byla aktualizována.
 • Pro pozdní americká pozemní vozidla byla přidána nová kamuflážní schémata MERDC „Red Desert“ a „Summer Verdant“.
 • Pro německá pozemní vozidla byly přidány nové tříbarevné kamufláže MHN a MAN.
 • Byly aktualizovány zimní jednobarevné kamufláže SSSR, Německa a USA.
 • Deformační nátěry pro pozdní švédské tanky byly aktualizovány.
 • Tiger H1 - "Jednobarevná šedá kamufláž" byla přidána k nákupu za Zlaté orlice.
 • Byla přidána finská sada vzorů pro IiO 90M (Švédsko).
 • Bylo přidáno nové ocenění pro pozemní vozidla - "Hasič" - udělované za pomoc při hašení požáru spojenci, což je nová herní mechanika.

Rozhraní

 • K vytváření misí ve vlastních bitvách byl přidán filtr typu vozidla a mise.
 • Do zobrazení analýzy ochrany v hangáru bylo přidáno zobrazení směru útoku.
 • Při analýze ochrany můžete nyní používat přesné náboje z pásů automatických kanónů.

Herní mechaniky

 • Do pozemních bitev byla přidána mechanika hasičské asistence. Schopnost hasit požáry spoluhráčů je k dispozici pro lehké tanky a při hře v družstvu s ní můžete pomoci kterémukoli členu družstva bez ohledu na vozidlo hráče (například oprava). Abyste mohli spoluhráči pomoci, nesmí být schopen sám s ohněm bojovat - buďto nemá žádný FPE modul na vozidle nebo je vypotřeboval. Uhasením požáru hráč utratí jednu ze svých vlastních jednotek FPE.
 • U některých pozemních vozidel úrovní IV-VII byla přidána mechanika velitelského zaměřovače. Seznam předkonfigurovaných vozidel (bude aktualizován podle toho, jak budou přidávány mechaniky k dalším vozidlům).
  • USA
   • HSTV-L
   • M103
   • M1128
   • M1A2 Abrams
   • M247
   • M3A3 Bradley
   • M41A1
   • M47
   • M48A1
   • M60
   • M60A1 (AOS)
   • M60A1 RISE (P)
   • M60A2
   • M60 AMBT
   • M60A3 TTS
   • M901
   • Magach 3
   • MBT-70
   • Merkava Mk.1
   • Merkava Mk.2B
   • Merkava Mk.3D
   • T54E1
   • T92
   • T95E1
   • XM-803
  • Německo
   • Begleitpanzer 57
   • SPz BMP-1
   • Gepard
   • JPz 4-5
   • KPz-70
   • Leopard 1A5
   • Leopard 2A4
   • Leopard 2A5
   • Leopard 2A6
   • Leopard 2K
   • Leopard 2 PL
   • Leopard A1A1 (L/44)
   • C2A1
   • Leopard I.
   • Leopard A1A1
   • Marder A1-
   • mKPz M47 G
   • M48A2 C
   • M48A2 G A2
   • M48 Super
   • Jagdtiger
   • Radkampfwagen 90
   • JaPz.K A2
   • Class 3 (P)
   • TAM
   • TAM 2C
   • TAM 2IP
  • SSSR
   • BMP-1
   • BMP-2M
   • IS-3
   • IS-4M
   • IS-7
   • IT-1
   • Objekt 120
   • Objekt 268
   • Objekt 279
   • Objekt 685
   • Objekt 906
   • PT-76B
   • SU-122-54
   • T-10A
   • T-10M
   • T-54 (1947)
   • T-54 (1949)
   • T-54 (1951)
   • T-55AM-1
   • T-55A
   • T-62
   • T-62M-1
   • T-64B
   • T-64A (1971)
   • T-72AV (TURMS-T)
   • T-80B
   • T-80BVM
   • T-80U
   • Т-90А
   • Typ 62
   • ZPRK 2S6
   • ZSU-23-4
   • ZSU-37-2
  • Británie
   • Centurion Action X
   • Centurion Mk 10
   • Centurion Mk 3
   • Strv 81 (RB 52)
   • Centurion Mk.5/1
   • Challenger Mk.2
   • Challenger 2 (2F)
   • Challenger 2
   • Challenger Mk.3
   • Chieftain Marksman
   • Chieftain Mk 10
   • Chieftain Mk 3
   • Chieftain Mk 5
   • Conqueror
   • Falcon
   • Striker
   • Caernarvon
   • FV4202
   • Warrior
   • Olifant Mk.1A
   • Olifant Mk.2
   • Rooikat 105
   • Rooikat Mk.1D
   • Rooikat MTTD
   • ZA-35
   • Stormer HVM
   • TTD
   • VFM5
   • Vickers MBT
   • Vickers Mk.7
  • Japonsko
   • M41A1
   • M47
   • ST-A3
   • STB-1
   • Typ 16
   • Typ 61
   • Typ 74
   • Typ 74 F
   • Typ 74G
   • Typ 89
   • Typ 90
   • Typ 90 (B)
  • Čína
   • M48A1
   • M60A3 TTS
   • PGZ09
   • PT-76
   • PTL02
   • PTZ89
   • Т-62 №545
   • Typ 59
   • ZTZ59D1
   • Typ 62
   • Typ 63-I
   • Typ 69
   • T-69 II G
   • ZBD86
   • WMA301
   • ZTZ99
  • Francie
   • AMX-10RC
   • AMX-30
   • AMX-30 (1972)
   • AMX-30 ACRA
   • AMX-30B2
   • AMX-30B2 BRENUS
   • AMX-30 DCA
   • AMX-32
   • AMX-40
   • AMX-50 Foch
   • AMX-50 Surbaissé
   • AMX-50 Surblindé
   • Leclerc
   • Leclerc S2
   • MARS 15
   • SK-105A2
  • Itálie
   • Centauro
   • Centauro ROMOR
   • Ariete
   • Ariete (P)
   • Ariete PSO
   • Centauro MGS
   • Leopard 1A5
   • M47 (105/55)
   • M60A1 "D.C.Ariete"
   • OF-40
   • OF-40 Mk.2A
   • OF-40 (MTCA)
   • OTOMATIC
  • Švédsko
   • CV 90105 TML
   • CV 90120
   • Strv 101
   • Strv 104
   • Strv 121
   • Strv 122A
   • Strv 81
   • Strv 81 (RB 52)
 • Pro některá pozemní vozidla úrovní V-VII byla přidána mechanika používání duplicitních ovládacích prvků palby (simulace velitelského použití redundantních ovládacích prvků a periskopu okulárního zaměřovače střelce) velitelem. V případě ztráty vědomí si střelec ponechá řízení palby, pokud je tato funkce na tanku v provozu a velitel tanku je rovněž naživu. Seznam předkonfigurovaných vozidel (bude aktualizován, jak budou přidávány mechaniky k dalším vozidlům):
  • USA
   • HSTV-L
   • M1 Abrams
   • IPM1
   • M103
   • M1128
   • M1A1 Abrams
   • M1A2 Abrams
   • M247
   • M3 Bradley
   • M3A3 Bradley
   • M41A1
   • M47
   • M48A1
   • M551
   • M60
   • M60A1 (AOS)
   • M60A1 RISE (P)
   • M60 AMBT
   • M60A3 TTS
   • Magach 3
   • MBT-70
   • Merkava Mk.1
   • Merkava Mk.2B
   • Merkava Mk.3D
   • T54E1
   • T92
   • T95E1
   • XM8
   • XM-803
   • XM-1 (Chrysler)
   • XM-1 (GM)
  • Německo
   • Begleitpanzer 57
   • Gepard
   • KPz-70
   • Leopard 1A5
   • Leopard 2A4
   • Leopard 2A5
   • Leopard 2A6
   • Leopard 2K
   • Leopard 2 PL
   • Leopard A1A1 (L/44)
   • C2A1
   • Leopard I.
   • Leopard A1A1
   • Marder A1-
   • mKPz M47 G
   • M48A2 C
   • M48A2 G A2
   • M48 Super
   • Radkampfwagen 90
   • JaPz.K A2
   • Class 3 (P)
   • TAM
   • TAM 2C
   • TAM 2IP
  • SSSR
   • BMP-2
   • BMP-2M
   • BMP-3
   • T-72AV (TURMS-T)
   • T-72B3
   • T-80U
   • T-80BVM
   • Т-90А
  • Británie
   • Challenger Mk.2
   • Challenger 2 (2F)
   • Challenger 2
   • Challenger Mk.3
   • Chieftain Marksman
   • Chieftain Mk 10
   • Chieftain Mk 3
   • Chieftain Mk 5
   • Conqueror
   • Falcon
   • Warrior
   • Rooikat 105
   • Rooikat Mk.1D
   • Rooikat MTTD
   • ZA-35
   • TTD
   • VFM5
   • Vickers Mk.7
  • Japonsko
   • M41A1
   • STB-1
   • Typ 16
   • Typ 74
   • Typ 74 F
   • Typ 74G
   • Typ 89
   • Typ 90
   • Typ 90 (B)
  • Čína
   • CM11
   • M48A1
   • M60A3 TTS
   • PGZ09
   • ZTZ96A
   • ZTZ99
  • Francie
   • AMX-10RC
   • AMX-30
   • AMX-30 (1972)
   • AMX-30 ACRA
   • AMX-30B2
   • AMX-30B2 BRENUS
   • AMX-30 DCA
   • AMX-30 Super
   • AMX-32
   • AMX-40
   • Leclerc
   • Leclerc S2
   • SK-105A2
  • Itálie
   • Centauro
   • Centauro ROMOR
   • Centauro MGS
   • Ariete
   • Ariete (P)
   • Ariete PSO
   • Leopard 1A5
   • M47 (105/55)
   • M60A1 "D.C.Ariete"
   • OF-40
   • OF-40 Mk.2A
   • OF-40 (MTCA)
   • OTOMATIC
  • Švédsko
   • CV 90105 TML
   • CV 90120
   • Strv 121
   • Strv 122A
   • Strv 122B PLSS
   • Strf 9040C
   • Strf 9040 BILL
   • Lvkv 9040C
 • Do pozemního RB byla přidána mechanika korekce vzdálenosti v zaměřovači na základě výsledků měření vzdálenosti pomocí laserového dálkoměru.
 • Násobitel rychlosti torpéda v AB byl změněn z konstantní hodnoty "rovné 3" na lineární závislost na ujeté vzdálenosti:
  • Do 4 km je násobitel 3;
  • Od 4 do 8 km klesá násobitel lineárně ze 3 na 1;
  • Nad 8 km je násobitel 1.

Grafika

 • Bylo vylepšeno vykreslování termovize, obraz vypadá přirozeněji při použití zeleného nebo červeného kanálu.
 • Efekt jaderného výbuchu byl aktualizován . V režimech „Maximum“ a „Film“ nyní můžete vidět tlakovou vlnu ničící budovy a prostředí. Detaily tlakové vlny pro ostatní grafické režimy byly sníženy.
 • Byly přidány nové efekty zásahu pro střely 206-480 mm.
 • Byly přidány nové efekty pro dělostřelecké výbuchy v pozemních bitvách.
 • Byly přidány nové efekty při zasažení červených cihel.
 • Vizuální efekt výstřelu byl skryt v zaměřovači námořních plavidel pro lepší viditelnost.
 • FV4005 - vizuální efekt výstřelu byl změněn.
 • Pro 40mm protiletadlová děla byl přidán nový typ efektu střelby.
 • Byla upravena doba, za kterou zmizí kouř, a jeho výskyt při výbuchu leteckých bomb. 
 • Efekty požárů a kouře na zemi byly přepracovány a vylepšeny.
 • Chybná noční záře u některých efektů byla odstraněna.
 • Problém s nízkými FPS při letu za hořícím letadlem byl opraven.
 • Všechny efekty kouřové stopy u střel byly změněny.
 • Všechny efekty požáru letadel byly změněny.
 • Jiskry pro všechny efekty zásahů byly optimalizovány a sjednoceny.
 • Účinek detonace granátů ve vzduchu byl aktualizován.
 • Trajektorie padajících granátů je i nadále zvýrazněna při přepínání skupin zbraní po výstřelu. K tomu musíte v nastavení povolit odpovídající možnost.
 • Byla vylepšena viditelnost trasírek námořních střel.

Zvuky

 • Zvuk zbraní všech pozemních vozidel, s výjimkou kulometů, byl přepracován pro pohled třetí osoby a střelce u všech spojeneckých i nepřátelských vozidel. Výbuch střelného prachu je zvýrazněn, zatímco část kovových zvuků byla odstraněna.
 • Zvuky střelby letadel byly vylepšeny, všechny výstřely mají nyní zvýšenou hustotu při nízkých frekvencích.
 • Pro pozemní vozidla vyrobená v 80. letech a později byly přidány nové zvuky pásů. Celkem existují 4 typy: pásy pro hlavní bojové tanky, pásy pro lehké tanky, pásy pro obojživelníky a pásy pro bojová vozidla pěchoty.
 • Pro všechna nepřátelská/spojenecká pozemní vozidla byly přidány jedinečné zvuky stop vozidel v souladu se zvuky vozidel hráče.
 • Byly zavedeny autentické zvuky pásů pro řadu STRV103. 
 • Byly vytvořeny nové zvuky pro systém ATGM TOW - zvuk navigačního systému odpalovací rakety před odpálením a zvuk odpálení rakety.
 • Byl přidán nový mechanismus pro zvuk pozemních vozidel padajících na zavěšení.
 • Systém správy zvukových událostí výbuchů byl vylepšen tak, aby nadbytek výbuchů nezpůsobil ztrátu některých důležitých zvukových událostí, jako jsou nepřátelské motory a zvuky pásů.  
 • Zvuky výbuchů byly přepracovány tak, aby nyní s rostoucí vzdáleností od posluchače zřetelněji zanikaly a nevytvářely lokální přesycené oblasti, které by mohly potenciálně začít přetěžovat mix zvuku hry v oblasti nízkých frekvencí nebo potlačovat celkovou úroveň zvuku.
 • Systém globálního dozvuku byl přepracován tak, aby se zlepšilo umístění zvukových událostí a aby byl mix zvuků ve hře čistší.
 • Vnitřní směrování herních zvukových kanálů bylo přepracováno pro správnější reprodukci zvuku na vícekanálových reproduktorových systémech. 
 • Bylo opraveno přetížení herních zvuků na konzolích během intenzivní bitvy a výstřely z děl hlavní ráže na lodích.
 • Zvuk rychlé palby protiletadlových děl, který na konzolích mizel, byl opraven.
 • Zvukový design několika oblastí v lokaci Seversk 13 byl vytvořen tak, aby podtrhl atmosféru a náladu místa.

Změny a opravy pro VR zařízení

 • VR: Hra nyní využívá OpenXR. Podpora VR byla přepracována:
  • Bylo vylepšeno vnímání hloubky.
  • V porovnání s předchozí implementací se při stejných úrovních supersamplingu zlepšila vizuální čistota. Díky tomu mohou hráči dosáhnout podobné kvality i při nižších úrovních supersamplingu.
  • Celková kvalita obrazu ve VR byla vylepšena.
  • Funkce TAA je nyní podporována ve VR (dříve byla tato možnost k dispozici v uživatelském rozhraní, ale ve VR neměla žádný účinek).
  • DLSS je nyní podporováno ve VR.
  • Zobrazení plochých zrcadlených oken ve hře: obě oči (podobné staré implementaci), pouze levé nebo pravé oko (obě upravené podle poměru stran okna).
  • Osa přiblížení nyní funguje ve všech kamerách VR, nejen v pohledu z kokpitu.
  • Oculus ASW by nyní měl poskytovat lepší výsledky.
  • Grafické uživatelské rozhraní bylo upraveno tak, aby v režimu VR vyžadovalo méně pohybů hlavy k dosažení prvků v rohu.
  • Bylo opraveno dvojité vidění a/nebo artefakty kolem blízkých objektů.
  • Bylo opraveno nesprávné osvětlení a stínování trupu při pohledu z kokpitu.
  • Výukový program pro piloty stíhaček, který nebylo možné dokončit ve VR, byl opraven.

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

14 December 2023

Představujeme Air Superiority!

Rok 2023 zakončíme stylově s úžasnou velkou aktualizací Air Superiority. Několik států dostalo špičkové stíhačky, mezi něž patří F-15, Su-27 a J-11, Mirage 4000 a JAS39. Zavedli jsme VIII. úroveň pro bojová vozidla a následně i nové tanky: M1A2 SEP2, Leopard 2A7V, T-90M, VT-4A1, Strv 122B+ a Challenger 3 (TD)! Spojené státy dostanou skvělou loď USS Roanoke a několik dalších lodí za jiné národy, zatímco je tu pro letadla mapa Sopečné údolí, zasazená do krásné krajiny ruského poloostrova. Byla také přidána možnost používat univerzální zálohy během bitvy a výukové mise pro používání leteckých střel a přepracovali jsme grafiku všech typů ohně pro vozidla a hořící budovy, aby vypadaly obecně lépe.

Explore the Story

19 September 2023
Bylo implementováno velké množství bojové techniky, oprav a očekávaných doplňků z časového plánu! Stěžejní letouny: F-16C Block 50, Barak II a MiG-29SMT a stíhačky pro další země. Itálie získala maďarskou větev, která zahrnuje 11 bojových vozidel počínaje Csabou a konče KF41, jakož i 3 vrtulníky. První jihokorejské vozidlo VIDAR, které přichází jako exportní varianta používaná v Norsku, přichází také do švédského stromu! Vylepšeny byly také vizuální efekty větru, kouře, detonací munice a další, přibyla VI. úroveň pro oceánská plavidla a 3 prémiové bitevní lodě. Jsou zde také dvě nové mapy, včetně návratu "Testovacího areálu - 2271".
Explore the Story

07 March 2023
První plavidla francouzského námořního stromu, nové a aktualizované grafické efekty a optimalizace datové struktury spolu s vystřelovacími sedadly pro vybrané moderní proudové letouny. Mezi 43 novými i modernizovanými modely bojové techniky nelze nezmínit skutečného obra - Char2, obratný vrtulník AH-6M "Little Bird" nebo první francouzský lehký křižník Duguay-Trouin!. Kromě toho všeho zimní verze mapy "Seversk", nová mapa pro fanoušky letadel - Pyreneje, a jako vždy mnoho vylepšení a oprav! Přivítejte aktualizaci "Sky Guardians"!
Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info