Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

SMS Westfalen byla jednou z prvních čtyř německých bitevních lodí typu dreadnought třídy Nassau, postavených pro císařské námořnictvo koncem 10. let minulého století. Ostřílení kapitáni War Thunderu budou mít brzy šanci převzít vedení SMS Westfalen, která v nadcházející aktualizací „New Power“ přichází do hry jako jedna z prvních německých bitevních lodí!

Krátce: Jedna z prvních německých bitevních lodí typu dreadnought postavených koncem 10. let minulého století s těžkým pancířem mnoha zbraněmi velkých ráží.

SMS Westfalen, bitevní loď, Německo, V. úroveň

Klady

 • Dobře chráněná
 • Vynikající palebná síla

Zápory

 • Nízká mobilita
Něco z historie

Po představení impozantní HMS Dreadnought začali němečtí stavitelé lodí pracovat na novém designu bitevní lodi, který by britskou vlajkovou loď předčil.

Ve výsledku bylo zvažováno několik nových návrhů, ale nakonec císařpán v březnu 1906 schválil návrh „G7b“, ze které se oficiálně stala třída Nassau. Krátce nato byly objednány dvě nové bitevní lodě třídy Nassau a do německých loděnic později dorazila objednávka na dvě další plavidla.

Stavba SMS Westfalen začala jako poslední z bitevních lodí třídy Nassau - její kýl byl položen v srpnu 1907 - ale do výzbroje byla zařazena v listopadu 1909 jako druhá v pořadí. V letech před první světovou válkou se Westfalen aktivně účastnila rutinních cvičení flotily a výcvikových kurzů s dalšími elementy císařského námořnictva.

Během války se Westfalen spolu s dalšími loděmi své třídy aktivně účastnila bojů. 2. divize (všechny lodě třídy Nassau) 1. eskadry Hochseeflot bojovaly v Baltském moři a poté v plné síle v Jutsku, kde byly aktivní zejména během noční fáze bitvy. Zpočátku Westfalen, Nassau a Rheinland trefily torpédoborec Tipperary a poté došlo ke kolizi mezi Nassau a torpédoborcem Spitfire, kde byl torpédoborec kvůli extrémně krátké vzdálenosti mezi loděmi pod palebnou výsečí hlavních dělových baterií, ale menší loď byla poškozena horkými plyny ze střelby děl, že stěží unikla. Westfalen taranovala a potopila torpédoborec Turbulent a také se podílela na potopení torpédoborců Ardent a Fortune. Po Jutsku se zúčastnila operace Albion. Po skončení první světové války byl Westfalen postoupen Velké Británii jako náhrada za některé německé lodě ztracené při potopení ve Scapa Flow a krátce nato prodána do šrotu a mezi lety 1920-1924 rozebrána.

obraz
obraz

Ve War Thunderu bude SMS Westfalen jednou z prvních bitevních lodí, které se po vydání hlavní aktualizace přidají k německému námořnímu stromu. Jako správná germánská bestie má SMS Westfalen vlastnosti velmi podobné dreadnoughtům jiných národů, nejlépe popsané jako „pomalý, ale velmi smrtící“. Podívejme se na to blíže!

SMS Westfalen má impozantní primární baterii, skládající se z dvanácti 28cm děl SK L/45, rozdělených do šesti dvojitých věží rozložených po palubě lodi v neobvyklém šestibodém uspořádání. Přestože primární děla SMS Westfalen jsou menší ráže než některé ta na jiných tehdejších bitevních lodích, oproti nim nabízejí vyšší rychlost střelby. Na druhou stranu, šestihranné uspořádání věží s sebou nese i fakt, že není možné zacílit všemi děly na jediný cíl. Otevírá to také příležitost potenciálně zasáhnout více cílů po obou stranách lodi - tedy v závislosti na dovednostech jednotlivých kapitánů.

Stáhnout tapetu:

Kromě působivé primární baterie nabízí SMS Westfalen také širokou škálu dodatečných zbraňových systémů. Jedná se zejména o dvanáct sekundárních děl ráže 15 cm namontovaných v kasematech nad pásovým pancířem a další čtrnáctka 8,8cm terciárních děl roztroušených po lodi, zejména pro obranu proti torpédoborcům.

SMS Westfalen by nebyla opravdovou bitevní lodí, kdyby kromě celé této palebné síly neměla extrémně silné pancéřování, že? Samozřejmě že ne! Proto SMS Westfalen, se svou klasifikací dreadnought, má o něco lepší ochranu ve srovnání s podobnými válečnými loděmi jiných národů. Slovy čísel - hlavní obvodový pás tvoří 300mm pancíř, věž s můstkem 400mm a hlavní baterie chrání 280 mm pancíře. Odolnost bitevní lodi v boji je dále posílena její poměrně početnou osádkou, skládající se z 1087 námořníků a důstojníků.

 

Stejně jako u většiny bitevních lodí a zejména dreadnoughtů však cena za vynikající palebnou sílu a ochranu přichází v podobě nevýrazné mobility. SMS Westfalen, poháněný parním pohonným systémem generujícím 22 000 koní je schopen dosáhnout maximální rychlosti jen něco málo přes 20 uzlů (cca. 35 km/h). 

SMS Westfalen se brzy připojí k námořním bitvám War Thunderu a bude s vydáním nadcházející aktualizace „New Power“ jednou z prvních bitevních lodí v řadách německého námořnictva. Mezitím sledujte novinky, protože pokračujeme ve sdílení dalších zajímavých nových věcí z připravované velké aktualizace. Do té doby klidná moře a šťastný lov!


tým War Thunderu

 

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info