Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

HMS Dreadnought byla britská bitevní loď z počátku 20. století, která svými mnoha inovacemi způsobila revoluci v konstrukci válečných lodí a nastavila standard pro celou generaci budoucích válečných plavidel. Tato námořní legenda se brzy přidá do řad britského námořnictva jako jedna z prvních bitevních lodí, které do War Thunderu dorazí jako součást velké aktualizace „New Power“!

Ve zkratce: Britská bitevní loď z období před první světovou válkou, tak technicky pokročilá, že předefinovala celou třídu válečných lodí.

HMS Dreadnought, bitevní loď, Velká Británie, V. úroveň

Klady

 • Mnoho děl velké ráže
 • Těžké pancéřování
 • Torpéda

Zápory

 • Nízká mobilita
 • Postrádá protiletadlovou výzbroj
Něco z historie

Na přelomu století bylo možné pozorovat pozoruhodný vývoj ve všech aspektech námořní války, od střeleckých cvičení přes konstrukci torpéd až po pohonné systémy. HMS Dreadnought vznikl na základech těchto novinek, zejména začleněním pohonného systému s parní turbínou a adaptací výzbroje tzv. „samá velká děla“.

Zejména to druhé znamenalo sjednocení děl v hlavních bateriích, čímž konstruktéři opustili do té doby používanou (a jak se ukázalo na úplně efektivní) metodu montáže děl různých ráží na velké bitevní lodě. Podobným způsobem se HMS Dreadnought měla stát první válečnou lodí vybavenou parními turbínami, díky kterým byla rychlejší než jakákoli tehdejší srovnatelná válečná loď.

Kýl HMS Dreadnought byl položen v říjnu 1905, loď spuštěna na vodu v únoru 1906 a po potřebných zkouškách na moři bylo plavidlo uvedeno do výzbroje u domovské flotily královského námořnictva v prosinci téhož roku - pouhých patnáct měsíců po začátku stavby. Ihned po vstupu do služby HMS Dreadnought díky své pokročilé konstrukci najednou působily staré bitevní lodě zastarale a došlo k zahájení námořních závodů ve zbrojení, zejména mezi Británií a Německem.

Během první světové války zaznamenala HMS Dreadnought jen málo akce, dokonce chyběla i v kritické bitvě Jutsko v roce 1916, když měla své úkoly jinde. Přestože byla HMS Dreadnought navržena pro ničení jiných bitevních lodí, svůj nejslavnější zásah získala v roce 1915, když taranem potopila německou ponorku U-29!

Po válce byla HMS Dreadnought považována za přebytečnou, protože její místo začaly zaujímat neustále modernější bitevní lodě. Po krátké poválečné službě byla HMS Dreadnought v květnu 1921 prodána do šrotu. Ačkoli byla mocná válečná loď nakonec rozkouskována, její konstrukce představovala takový milník v námořním vývoji, že na ni historie nepamatuje jinak než jako na námořní legendu.

obraz
obraz

HMS Dreadnought nebude jen jednou z prvních bitevních lodí, které se přidají k řadám královského námořnictva, ale bude mezi vůbec prvními loděmi tohoto typu, které dorazí do War Thunderu. Díky svým silným zbraním, těžkému brnění a rozumné mobilitě představuje HMS Dreadnought vše, čím jsou bitevní lodě známé a respektované, a stejně jako jeho protějšek v reálném světě i ve War Thunderu tato loď signalizuje začátek nové éry námořních sil!

Ze všech bitevních lodí, které mají dorazit v rámci příští velké aktualizace, se kapitáni HMS Dreadnought nebudou muset bát, že je jejich opozice přestřílí. Válečná loď je konkrétně vybavena impozantní primární baterií sestávající z deseti 12'' (305 mm) děl, rozdělených do pěti dvojitých věží. I když je nesporné, že kapitáni by s tak silnými zbraněmi měli mít jen malé potíže s proražením pancíře většiny protivníků, rozhodně je třeba vzít v úvahu i nevýhody tak těžkého kalibru. Konkrétně pomalá rychlost střelby a neschopnost směrovat palbu ze všech děl na jediný cíl v důsledku konkrétního uspořádání děl na palubě HMS Dreadnought výrazně omezuje flexibilitu lodi v boji.

Stáhnout tapetu:

Kromě toho je HMS Dreadnought také vybavena sekundární baterií dvaceti 3'' (76mm) děl s vyšší rychlostí palby určených primárně k udržení odvážných kapitánů torpédových člunů na uzdě. Kapitáni této válečné lodi budou mít přístup také ke dvěma 18'' (450 mm) ponořeným torpédometům, které lze v bitvě několikrát nabít. Stejně jako mnoho jiných tehdejších plavidel nebyla HMS Dreadnought dobře vybavena pro boj s letadly - tato skutečnost se odráží v její poměrně slabé protiletadlové výzbroji ve formě pouhých dvou 3'' protiletadlových děl s vysokým náměrem.

Kuriozita: Nejvýznamnějším soubojem HMS Dreadnought bylo nasazení proti U-29 v roce 1915, kdy britská bitevní loď německou ponorku taranovala. Díky tomu se HMS Dreadnought stala jedinou bitevní lodí v historii s potvrzeným potopením ponorky.

Pokud už na kapitány palebná síla Dreadnoughtu docela zapůsobila, počkejte, až uslyšíte o pancéřování! HMS Dreadnought chrání 11'' (279 mm) silné pancéřování obvodu a barbet a věží, a loď je tak celkově dobře chráněna, zejména před průbojnou municí z křižníků nebo dokonce torpédoborců. Je však také třeba poznamenat, že navzdory své dobré ochraně není HMS Dreadnought zdaleka neporazitelný a dokonce i palba menšího kalibru může, pokud nebude ojedinělá, v průběhu času vyčerpat poměrně skromnou posádku válečné lodi, kterou tvoří „pouhých“ 810 námořníků.

 

Jak si již většina kapitánů uvědomuje, velká děla a silné brnění mají tendenci zvyšovat výtlak lodi - obvykle o dost - a HMS Dreadnought se v tomto ohledu nijak neliší. HMS Dreadnought, která při plném zatížení vytlačí přes 20700 tun, bude s největší pravděpodobností jednou z „větších ryb“ plujících po moři v námořních bitvách v nadcházející aktualizaci. Díky svému, v té době revolučnímu pohonu parními turbínami, může válečná loď zrychlit až na 21 uzlů (39 km/h). I když se jedná o více než úctyhodnou nejvyšší rychlost pro válečné lodě této třídy, je samozřejmé, že HMS Dreadnought lze snadno vymanévrovat pomocí menších a obratnějších plavidel, což znamená, že kapitáni by měli vždy dbát na to, aby jejich křídla kryla spojenecká plavidla!

HMS Dreadnought bude jednou z prvních bitevních lodí, které budou mít kapitáni War Thunderu možnost odemknout a přidat do své flotily po vydání velké aktualizace „New Power“. HMS Dreadnought však zdaleka nebude jediná, takže sledujte novinky a dozvíte se více. Do té doby přejeme klidná moře a šťastný lov, kapitáni!


zdroj: www.warthunder.com

 

 

 

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

27 May 2020

S vydáním aktualizace War Thunderu “Starfighters” začínáme s betatestem italského námořnictva - Regia Marina! Během testování bude testerům k dispozici výzkum i nákup italských plavidel bez omezení - testerem se rozumí hráč, který splnil speciální úkoly, nebo si koupil alespoň jeden z balíčků, které s sebou nesou přístup k testování.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info