Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Sendai byl vedoucí lodí poslední třídy japonských lehkých křižníků o výtlaku 5 500 tun, které byly postaveny v meziválečném období. Jako jeden z posledních lehkých křižníků, které japonské císařské námořnictvo uvedlo do služby ještě před vypuknutím druhé světové války, Sendai brzy vpluje plnou parou do War Thunderu v nadcházející aktualizaci 1.95 „Northern Wind“!

 

Krátce: Poslední v řadě japonských lehkých křižníků o výtlaku 5 500 tun s vylepšeními protiletadlové obrany a torpédové výzbroje.

Sendai, lehký křižník, Japonsko, IV. úroveň.

Klady

 • Vylepšená protivzdušná obrana
 • Silnější torpéda
 • Vynikající mobilita

Zápory

 • Lehké pancéřování

 

image
image
 

Třída lehkých křižníků Sendai byla dalším vývojem předchozí třídy Nagara, která sama byla nástupcem třídy Kuma. Všechny lodě těchto tříd vycházely z návrhu japonského lehkého křižníku o výtlaku 5 500 tun, který byl vytvořen v letech následujících po první světové válce, přičemž třída Sendai byla plánována jako poslední třída lodí založených na tomto designu.

 

V tomto rozsahu počáteční plány předpokládaly výstavbu 8 plavidel třídy Sendai, avšak s podepsáním Washingtonské námořní smlouvy v roce 1922 bylo Japonsko nuceno tyto plány omezit. To mělo za následek zrušení stavby čtyř lodí, další loď se rozlomila na skluzu a dokončena tak byla jen tři plavidla.

Kýl Sendai, vedoucí lodě své třídy, byla položen v únoru 1922 a v dubnu 1924 byla loď uvedena do služby. Po vypuknutí nepřátelských akcí v Asii na konci 30. let se Sendai zúčastnila druhé čínsko-japonské války, konkrétně bitvy o Šanghaj a poskytovala také podporu japonským pozemním jednotkám.

Počátkem druhé světové války se Sendai většinou účastnila z doprovodu konvojů kolem Malay a Indočíny a také se formálně zapojila do bitvy o Midway, i když aktivně se Spojenci nebojovala.

 

Během kampaně na Šalamounových ostrovech zažila Sendai vrchol své služební kariéry, kdy se účastnila obou námořních bitev o Guadalcanal. Zhruba o rok později, v listopadu 1943, byla Sendai zapojena do hlavní námořní bitvy u zátoky císařovny Augusty. Tam se Sendai setkala se svým osudem, když byla silně poškozena soustředěnou palbou ze čtyř amerických křižníků a následujícího dne, 3. listopadu 1943, se potopila.

 

Ve War Thunderu bude Sendai novým lehkým křižníkem na IV. úrovni japonského stromu námořnictva spolu s vydáním připravované aktualizace 1.95 „Northern Wind“. Protože se jedná o další vývojový stupeň prapůvodního lehkého křižníku Kuma, Sendai oproti němu nabízí svým kapitánům lepší protivzdušnou obranu a také silnější torpéda, které doprovází lehké pancéřování a vynikající mobilita jeho předchůdce.

 

Podobně jako jeho předchůdce je Sendai vybaven primární výzbrojí sestávající ze sedmi 140mm děl, z nichž šest je schopno střílet současně na každou stranu. Na jedné straně to dovoluje ostříleným kapitánům Kumy snadno přejít na Sendai, aniž by se museli bát rozdílů ve výkonu výzbroje, nebo rozdílné balistiky. Na druhou stranu, Sendai také zdědil stejnou nevýhodu z rozložení výzbroje Kumy, což znamená, že jedno dělo nebude nikdy schopno zacílit na aktuálního protivníka.

cruiser_sendai_01_1280h720_54ec1e9086408
Stáhnout tapetu:

Na rozdíl od Kumy však Sendai nabízí svým potenciálním velitelům mnohem lepší protivzdušnou obranu. Ta sestává ze dvou dvojitých 25mm kanónů, jednoho čtverného a samostatného 13mm těžkého kulometu a dvou kulometů ráže 7,7 mm. Kromě toho je Sendai také vybaven čtyřmi dvojitými torpédomety, se dvěma po obou stranách lodě. Na rozdíl od torpédometů na Kumě se tady ale jedná o vylepšené verze, schopné vypouštět smrtící 533mm torpéda typ 6, což dělá z torpédové výzbroje lodi Sendai sílu, se kterou je třeba počítat.

 

Protože byl Sendai postaven na stejném designu jako předchozí lodě, získal také stejnou úroveň ochrany jako má Kuma, což znamená, že kapitáni mohou očekávat nejsilnější pancéřování na čáře ponoru, které má tloušťku 63,4 mm. Kromě toho, díky celkové podobnosti konstrukce i výtlaku, bude Sendai také vykazovat srovnatelnou mobilitu s tou na Kumě.

 

cruiser_sendai_04_1280h720_6b5c1d7e08e2fcruiser_sendai_05_1280h720_77e4e1982e3c1cruiser_sendai_06_1280h720_bfd7bcee6068f

 

Očekává se, že se Sendai zakotví ve War Thunderu spolu s příchodem připravované aktualizace 1.95 „Northern Wind“, kdy bude dostupný všem hráčům jako nový japonský křižník IV. úrovně. Mezitím stále sledujte horizont a dozvíte se vše podstatné z další velké aktualizace. Do té doby přejeme klidné moře, kapitáni!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 February 2020

Ve War Thunderu máme rádi tradice, které dokáží připomenout povznášející pocity bojovníkům na moři, ve vzduchu i na zemi. Proto tímto vzdáváme hold jednomu z nejkrásnějších dní v roce - Valentýnovi! Přejeme vám, abyste byli milováni a sami milovali a další vítězství ve vašem životě!

Explore the Story

15 February 2020

Je naší povinností připomenout vám důležitost jednoho z nadcházejících dní! Procvičte si svůj jemnocit a vytvořte ty nejromantičtější kamufláže pro své oblíbené stroje.

Všechny práce musí být přihlášeny do soutěže do 3. března, 21:00

Nahrajte svou kamufláž na WT:LIVE se speciálním hashtagem #valentinesday2020, abyste měli šanci na výhru!

Explore the Story

15 February 2020

Piloti, tankisté a kapitáni,

je tu další kolo otázek a odpovědí s producentem War Thunderu, Vjačeslavem Bulannikovem!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 February 2020

Pvkv II je experimentální stíhač tanků, vyvinutý počátkem 50. let jako dočasné řešení pro švédskou armádu, které na počátku studené války citelně chyběly moderní tanky. Tento zajímavý prototyp dorazí do hry v rámci tech. stromu švédských bojových vozidel, který se ve War Thunderu objeví v připravované aktualizaci 1.97!

Explore the Story

28 February 2020

Tank AMX-32 je vylepšenou verzí francouzského bitevního tanku AMX-30, vyvíjenou primárně pro exportní účely. Od svého předchůdce se liší lepší ochranou a dělem větší ráže - AMX-32 již brzy posílí nejvyšší úrovně francouzských bojových vozidel v nadcházející aktualizaci 1.97!

Explore the Story

27 February 2020

Samohybná dělostřelecká platforma Ikv 103 plynule navazuje na druhoválečná švédská samohybná děla. Bude z ní jedno z nejpoužívanějších vozidel bitev nízkých úrovní.

Infanterikanonvagn 103, samohybné dělo, Švédsko, III. úroveň

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info