Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

HMAS Tobruk je jedním ze dvou pozdních plavidel tzv. „australské třídy Battle“, postavených bezprostředně po válce pro královské australské námořnictvo. Přestože HMAS Tobruk byl ve službě poměrně krátce, brzy se ukáže ve hře v aktualizaci 1.95, kde posílí řady britských torpédoborců ve War Thunderu!

 

 

 

Krátce: Jeden z posledních torpédoborců třídy Battle, s vylepšenou protivzdušnou výzbrojí a větším počtem členů osádky pro větší výdrž v boji.

HMAS Tobruk, torpédoborec, Británie, III. úroveň.

Klady

 • Rychlopalná hlavní výzbroj
 • Větší osádka
 • Lepší protiletadlová výzbroj

Zápory

 • Nižší max. rychlost
 • O jedno hlavní dělo méně

 

image
 
 

HMAS Tobruk byl jedním ze dvou torpédoborců typu „australské třídy Battle“. Ty byly založeny na zrušené třetí a poslední sérii torpédoborců třídy Battle objednaných pro královské námořnictvo koncem druhé světové války. Nicméně australská vláda pokračovala v objednávce výstavby dvou lodí této podtřídy, čímž si získala své „jméno“.

HMAS Tobruk byl druhou ze dvou objednaných lodí - její kýl byl položen 5. srpna 1946 v Sydney. Dostavění plavidla po válce znamenala, že práce postupovaly pomalu a loď tak byla do služby RAN uvedena až v květnu 1950.

 

HMAS Tobruk se zúčastnil během 50. let několika konfliktů, jako například korejské války a nouzové situace v Malajsii a loď obdržela dvě bitevní vyznamenání. Na konci 50. let byl HMAS Tobruk vystaven prvnímu ze dvou případů střelby do vlastních řad, což mělo za následek lehké strukturální poškození a ztrátu jednoho člena osádky.

Druhý incident, který nakonec zpečetil osud HMAS Tobruk, nastal v září 1960. Loď byla opět zasažena přátelskou palbou, tentokrát pocházející z její sesterské HMAS Anzac během palebného cvičení u zálivu Jervis. Poškození však bylo natolik závažné, že opravy by se nevyplatily, a loď tak byla vyřazena z provozu na konci roku 1960.

HMAS Tobruk absolvoval svou poslední plavbu ve vleku do Japonska, kde byla loď nakonec v roce 1972 sešrotována.

 

Ve War Thunderu bude HMAS Tobruk novým torpédoborcem, který dorazí na III. úroveň britského stromu námořnictva spolu s vydáním připravované aktualizace 1.95. Ve srovnání s již existujícím torpédoborcem ve hře - HMS Armada - HMAS Tobruk nabízí svým kapitánům lepší protiletadlovou obranu a bojovou výdrž, což je vykoupeno mírně sníženou pohyblivostí a slabší hlavní výzbrojí.

destroyer_battle_tobruk_01_1280h720_8a38
Stáhnout tapetu:

Začínaje posledně jmenovaným - kapitán HMAS Tobruk se bude muset vyrovnat se skutečností, že tato pozdější modifikace třídy Battle měla svou 114mm věž uprostřed plavidla odstraněnou ve prospěch lepší protiletadlové výzbroje. Ačkoli to znamená, že účinnost plavidla je v boji s jinými velkými plavidla poněkud menší, bude tato dodatečná čtveřice 40mm protiletadlových kanónů Bofors definitivně zvyšovat efektivitu proti menší plavidlům a zejména letadlům.

 

Jednou z oblastí, ve kterých HMAS Tobruk překonává svůj stávající protějšek ve hře, je bojová výdrž. Oproti HMS Armada má HMAS Tobruk o 292 námořníků více, což znamená, že je loď schopna utrpět v bitvě o něco více poškození, což má přímy dopad na výdrž v boji.

 

image
 

Kuriozita: HMAS Tobruk dostal své jméno, podobně jako ostatní lodě třídy, po důležité bitvě. V tomto případě dostala loď své jméno po ikonickém obležení Tobruku v roce 1941.

Zvýšená protiletadlová palebná síla a větší osádka však mají své „ale“. Konkrétně, HMAS Tobruk má oproti HMS Armada mírně vyšší výtlak, což znamená, že je loď o něco méně mobilní. Kapitáni proto mohou očekávat, že dosáhnou „pouze“ maximální rychlosti 35,5 uzlů (65,7 km/h) ve srovnání s 37,75 uzlů u HMS Armada (70 km/h). I když toto mírné snížení mobility by rozhodně nemělo mít vliv na loď v souvislosti s náhodnými bitvami, znamená to, že HMAS Tobruk už nelze považovat za jednoho z nejrychlejších torpédoborců ve hře, jako její sesterskou loď, ale místo toho ve hře zaujímá pozici spíše „uprostřed pelotonu“.

 

image

 

Celkově lze HMAS Tobruk považovat za „postranní“ vývoj existující HMS Armada, která nabízí kapitánům, kteří dávají přednost výkonnější protiletadlové výzbroji lepší alternativu v britské linii torpédoborců ve hře při zachování všech charakteristických rysů třídy Battle!

 

HMAS Tobruk přichází do War Thunderu jako součást připravované aktualizace 1.95 a brzy bude k dispozici všem kapitánům na III. úrovni britského leteckého stromu. Mezitím nám dole dejte vědět, co si myslíte o tomto novém přírůstku ke hře, a sledujte novinky, aby vám neuniklo nic z chystaného obsahu další velké aktualizace. Do té doby klidné moře, kapitáni!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info