Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Centurion Action X je experimentální variantou bitevního tanku Centurion, která byla vyvinuta na počátku 50. let 20. století a má nově navrženou věž „bez mantletu“. Centurion Action X již brzy posílí vysoké úrovně britských pozemních vozidel v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.93!

Krátce: Upravená pozdní varianta tanku Centurion, vybavená experimentální věží bez mantletu, nabízející zlepšenou ochranu.

Něco z historie

Vývoj tanku Centurion Action X začal na počátku 50. let. Cílem projektu bylo zlepšit balistickou ochranu Centurionu tím, že se vozidlo vybaví tehdy nově vyvinutou věží „bez mantletu“. Věž byla umístěna na trupu tanku Centurion Mk.7 a měla silné, silně skloněné povrchy, které dále zvyšovaly její ochranu.

Kromě toho bylo vozidlo testováno jak s QF 20-pdr, tak se 105mm kanónem L7. Nakonec však bylo postaveno a otestováno pouze několik prototypů, nepočítaje několik věží, které byly použité samostatně pro balistické zkoušky. Centurion Action X nikdy neprošel testovací fází, a proto ani nebyl objednán k výrobě. Zkušenosti získané během jeho vývoje, konkrétně týkající se použití věže bez mantletu, byly později začleněny do následných návrhů tanků, jako je FV4202 a dobře známý Chieftain.

Centurion Action X, hlavní bitevní tank, prémium, Británie, IV. úroveň.

Klady

 • Dobrá ochrana věže
 • Rychle střílející dělo
 • Prémiové bonusy

Zápory

 • Průměrná mobilita
 • Omezené možnosti střeliva
obraz
obraz

Ve War Thunderu bude Centurion Action X novým prémiovým vozidlem, které dorazí na IV. úroveň britského stromu bojových vozidel spolu s vydáním připravované aktualizace 1.93. Na rozdíl od svých prémiových sousedů ve stromě, Strv 81 a Centurion AVRE, nabízí Centurion Action X další sadu jedinečných vlastností, díky nimž se od svých vrstevníků odlišuje.

Hlavním rysem, díky kterému je Action X jednou z unikátnějších variant tanku Centurion, je bezpochyby věž - na svou dobu velmi neobvyklá. Věž na Action X je takzvaná „věž bez mantletu“, kterou někteří tankisté z War Thunderu mohou znát z tanků FV4202 a Chieftain.

Stáhnout tapetu:

Podobně jako u nich, věž na Action X má velmi silné a ostře skloněné povrchy, což jí poskytuje velmi slušnou balistickou ochranu. Ve skutečnosti dosahují nejsilnější části věže Action X tloušťky až 240 mm (bez započtení sklonu). Tuto impozantní pancéřovou ochranu bude mít většina protivníků problém prorazit i s použitím některé silné munice z počátku studené války.

Kuriozita: Ačkoli byl nakonec projekt neúspěšný, zkušenosti získané při vývoji Centurion Action X byly později využity při vývoji tanků FV4202 a Chieftain.

Protože se v jádru jedná o tank Centurion, měli by mít potenciální velitelé tohoto stroje na paměti slabiny typicky s ním spojené - tedy průměrná mobilita a srovnatelně slabá ochrana trupu. Navíc je tank vybaven dělem QF 20-pdr (84 mm) což znamená, že velitelé budou omezeni typy dostupné munice. Dobré střelecké dovednosti budou nezbytné pro porážku zejména těch pancéřovanějších soupeřů, protože na chyby není moc prostoru. Naštěstí pro méně zkušené tankisty může vysoká rychlost střelby z 20liberního děla vynahradit občasnou střelu poslanou vedle.

 
 

Ve výsledku bude nejlepší používat Action X jako součást zadního voje, což se dá dále umocnit chytrým skrytím trupu vozidla za překážku pomocí tzv. „hull-down“ manévru. Tímto způsobem se dá minimalizovat riziko riziko zasažení méně chráněných prvků trupu, zatímco jediné plně odhalené místo tanku je jeho věž, tedy nejsilněji chráněné místo vozidla.

Centurion Action X bude k dispozici ke koupi všem hráčům ve hře za Zlaté orlice po vydání další velké aktualizace. Tento tank nejen, že urychlí postup směrem k vyšším úrovním, ale také poskytne skvělý pocit z vlastnictví jedinečného kusu britské historie vývoje tanků.

To je pro dnešek vše, bojovníci! Zůstaňte ale naladěni na novinky, protože neustále odhalujeme další informace o tom, co vás čeká v nadcházející aktualizaci 1.93. Do té doby, šťastný lov!


Zdroj: WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

12 November 2019

11. listopad je velice důležitým dnem pro polský lid. Před 101 lety ukončilo příměří podepsané v Compiègne Velkou válku. Polsko, země rozdělená mezi Německo, Rusko a Rakousko-Uhersko, získalo svou nezávislost po 123 letech neustálých šarvátek a povstání. U příležitosti oslav tohoto výročí jsme připravili něco speciálního pro všechny naše hráče! Oslavme toto důležité výročí společně!

Explore the Story

08 November 2019

Nové emblémy budou dostupné jen omezený čas, po jehož uplynutí budou nahrazeny novými. Hráčům zůstanou již odemknuté emblémy napořád!

Do hry jsme přidali emblémy, které budou dostupné do 28. listopadu. Najdete je v nabídce úpravy strojů v sekci “week’s latest”.

Určitě sledujte novinky, ať vám v budoucnu neuniknou unikátní emblémy!

Explore the Story

29 October 2019

od 10:00 nebudou dostupné servery kvůli implementaci aktualizace 1.93 "Shark Attack" do War Thunderu. O skončení údržby vás budeme informovat.

Děkujeme za vaši trpělivost!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

01 November 2019

Belfast byl velmi moderní lehký křižník ve službách Královského námořnictva. Tato loď je nastálo ukotvena na Temži poblíž Tower Bridge.

Explore the Story

26 October 2019

VL Pyörremyrsky je finský prototyp stíhacího letounu z konce války, který měl zajistit nezávislou finskou výrobu stíhaček tváří v tvář zhoršující se válečné situaci. I když VL Pyörremyrsky nikdy neopustil fázi prototypu, piloti budou mít již brzy šanci vzlétnou k nebi v tomto vysoce zajímavém stroji - v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.93!

Explore the Story

26 October 2019

M1A2 patří mezi nejnovější a nejefektivnější verze amerického bitevního tanku Abrams s vylepšeními zejména v ochraně osádky, ale i dalších místech. Již brzy se dlouho očekávaný tank M1A2 objeví i ve War Thunderu jako součást aktualizace 1.93, kde zaujme pozici korunního klenotu amerického stromu bojových vozidel!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info