Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Mucuki byla vedoucí lodí třídy dvanácti torpédoborců postavených pro japonské císařské námořnictvo během 20. let minulého století. Mucuki se zúčastnila mnoha operací v Tichomoří a v chystané aktualizaci 1.89 "Imperial Navy" ji najdete i v tech. stromu japonského námořnictva!

 

Ve zkratce: První torpédoborec čekající na japonské kapitány se čtyřmi děly a dvojicí torpédometů.

Něco z historie

Po začátku platnosti washingtonské námořní úmluvy, která zásadním způsobem omezovala použití námořní výzbroje pro zúčastněné strany, začali v Japonsku pracovat na nových pokročilých námořních plavidlech, které by se mohly postavit síle amerického námořnictva.

Jednou z těchto konstrukcí byly torpédoborce třídy Mucuki, vyvinuté počátkem 2. dekády minulého století. I když byla plavidla třídy Mucuki lepší, než ty z předcházející třídy Kamikaze, byla třída Mucuki zastaralá v okamžiku jejího přijetí do služby - paralelně s ní totiž běžel vývoj ještě pokročilejší třídy Fubuki. Přesto se torpédoborce třídy Mucuki zúčastnily během 2. sv. války mnoha bojů a k jejímu konci byla většina z nich přestavěna na nákladní lodě.

Kýl Mucuki, vedoucí lodi své třídy, byl položen v květnu 1924 v loděnicích námořního arzenálu v Sasebo a stavba byla dokončena v březnu 1926. Loď byla zařazena do služby nejprve pod označením Torpédoborec č.19 a později, v srpnu 1928, získala jméno Mucuki.

Bojový záznam Mucuki se začal psát s vypuknutím druhé čínsko-japonské války počátkem 30. let. První bitva 2. sv. války které se torpédoborec Mucuki zúčastnil, bylo vylodění na ostrov Wake. Poté se Mucuki zúčastnila několika velkých operací, namátkou invaze na Šalamounovy ostrovy, Novou Guineu a Rabaúl a také v bitvě o Korálové moře v roce 1942.

Po opravách v červnu 1942 byla Mucuki přeřazena k 8. flotile, která 24. srpna 1942 začala odstřelovat Hendersenovo letiště. Mucuki si dala dostaveníčko s osudem hned následující den, když se americkému bombardéru B-17 Flying Fortress podařilo zasáhnout pumou prostředek lodi. Mucuki se téhož dne potopila a v říjnu 1942 byla odstraněna z námořních záznamů.

třída Mucuki (1941), torpédoborec, Japonsko, 3. úroveň.

Klady:

 • Perfektní palebné úhly hlavní výzbroje
 • Dobrá max. rychlost

Zápory:

 • Velmi zranitelná ze vzduchu
image
image

Mucuki dorazí do War Thunderu jako součást dlouho očekávaného stromu japonského námořnictva, který do hry dorazí v rámci aktualizace 1.89. Protože se jedná o první torpédoborec na který kapitáni japonských plavidel narazí, slouží Mucuki zároveň jako úvod do větve japonských torpédoborců a tedy jako odrazový můstek k pokročilejším plavidlům této třídy.

Hlavní výzbroj Mucuki tvoří čtveřice 120mm děl typu 3 rozmístěná po jednom podél celého trupu. Ačkoliv mají děla vynikající palebné úhly, jsou se svou rychlostí 6 výstřelů za minutu spíše na chvostu při srovnání s podobnými torpédoborci které již ve hře najdete. Protiletadlovou obranu Mucuki obstarávají pouhé dva lehké kulomety, takže je loď velmi zranitelná útoky ze vzduchu.

Kuriozita: Mucuki dostala své jméno podle prvního měsíce tradičního japonského lunárního kalendáře.

Jedním z trumfů Mucuki je její torpédová výzbroj. Ačkoliv na její palubě najdete jen dva trojité 610mm torpédomety umístěné jeden na přídi a druhý směrem k zádi za komíny, nese Mucuki nechvalně proslulá torpéda typu 93 "Dlouhé kopí"! Mucuki tak může tyto rychlá torpéda použít na hladinové cíle vzdálené až 20 km a jejich skoro půltunová hlavice se postará o zničující účinek na cokoliv, s ním zasáhnete.

 
 

Kromě vynikajících torpéd je Mucuki srovnatelně dobře obratná a může vyvinout rychlost až 37.2 uzlů (68.9 km/h). Toho loď dosáhne díky svým čtyřem parním kotlům, které vytváří výkon 38 500 koní a také díky poměrně malému výtlaku 1336 tun. Díky dobré mobilitě dokáže Mucuki rychle zaujmout výhodnou pozici pro vypuštění devastujícího vějíře torpéd a pokud půjde do tuhého, můžete s ní velmi rychle ustoupit zpátky do bezpečí.

Mucuki dorazí do War Thunderu ve formě prvního torpédoborce v dlouho očekávaném tech. stromě japonského námořnictva, které do hry dorazí v aktualizaci 1.89 "Imperial Navy". Do té doby sledujte novinky, ať vám neunikne nic z další velké aktualizace, která se blíží do hry! Šťastný lov a klidné moře, kapitáni!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info