Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Stormer HVM byl vrcholem britského vývoje obrněných vozidel a protiletadlové výzbroje. Protiletadlový komplet s krátkým dosahem na mobilní platformě je ideální pro krytí pozemních jednotek.

 

Ve zkratce: Stormer HVM je jedním z nejmodernějších a také nejneobvyklejších protiletadlových systémů ve hře. 20 řízených střel, z nichž každá je schopna rozdělit se na tři řízené wolframové střely s výbušninou.

Něco z historie

V polovině 80. let začalo být očividné, že nadzvukové stroje a bitevní vrtulníky začínají být pro pozemní síly nepřekonatelnou hrozbou. Kvůli tomu začalo britské Ministerstvo obrany pracovat na vývoji protiletadlové střely “Starstreak HVM” (High Velocity Missile). Výroba pak probíhala ve společnosti Shorts Missile Systems. 1. září 1997 byla střela Starstreak oficiálně zařazena do výzbroje britské armády. Původně byly vyvinuty tři podvarianty: přenosná, stacionární a mobilní. K nim později přibyla i letecká verze, pro kterou ale nebylo nalezeno smysluplné využití.

Do role mobilního nosiče byl určen obrněný transportér Stormer, který vznikl použitím pohonu, převodovky a šasi z lehkého průzkumného tanku FV101 Scorpion. V roce 1975 byl na základě tohoto obrněného transportéru vytvořen samohybný protitankový systém FV102 Striker. Protože se vozidlo osvědčilo, bylo později rozhodnuto o dodatečném namontování protiletadlového systému Alvis Stormer HVM na stejnou platformu.

HVM Stormer, SPAA, Británie, 7. úroveň.

Klady:

 • Unikátní protiletadlové střely
 • Dobrá rychlost

Zápory:

 • Vysoký profil
 • Slabá balistická ochrana
image
image 

Ve War Thunderu bude Alvis Stormer HVM prvním protiletadlovým systémem Velké Británie. Nejen prvním, ale rovnou tím nejmodernějším a nejunikátnějším. Chování vozidla je shodné s již existujícím FV102 Striker - stejně dobrá jízdní dynamika, stejné lehké pancéřování. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jsou vaším cílem vrtulníky a proudová letadla. Je to hlavně kvůli tomu, že Stormer je vybaven 8 řízenými střelami s laserovým naváděním. Hlavici těchto střel tvoří tři kinetické penetrátory, každý s malou výbušninou, aby byl cíl po proražení spolehlivě zničen.

Kuriozita: Momentálně je systém Alvis Stormer HVM ve výzbroji britské armády a jeho výroba stále pokračuje. Počet již vyrobených protiletadlových systémů se pohybuje zatím okolo 150 jednotek.

Po odpoutání se od střely zaujmou trojúhelníkovou formaci a začnou rotovat okolo středové osy zaměření a s dostatečnou obratností pokračují v cestě k nepříteli. Cíl je zničen malými střepinami poté, co "šipka" nejprve prorazí dovnitř skrze ochranné elementy pro zajištění co největšího poškození. Jedná se o komplexní střelu, kterých vozidlo veze rovných 20 - 8 v kontejnerech a zbylých 12 uvnitř vozidla.

 
 

Ale bojovým vozidlům se definitivně vyhněte - toto protiletadlové vozidlo má velmi vysoký profil a lehce se tak trefuje. Na hodně krátkou vzdálenost sice střela Stormer dokáže prorazit přední pancéřování lehkých vozidel a BVP a také boční pancíř většiny bitevních tanků, ale doporučujeme radši využít vysokou mobilitu stroje a sledovat oblohu.

Už váš přestávají bavit otravní piloti kteří nejradši ničí tanky? Stormer HVM je silnou a dlouze očekávanou odpovědí na jakoukoliv vzdušnou hrozbu! Vyzkoušejte tyto nové střely - již brzy v aktualizaci War Thunderu 1.89 "Imperial Navy"!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

12 October 2019

Materiály z Operace "Loděnice" nyní lze nejen obchodovat na trhu, ale také jejich pomocí můžete vyhrát další ceny, nebo je vyměnit za Dluhopisy.

Explore the Story

05 October 2019
Od 3.10 od 13:00 do 14.10 do 13:00
 
Sestavujte obrněné čluny MBK-161 a vyměňte je za tank VT1-2, stíhačku Whirlwind P.9 a vrtulník H-34.
Explore the Story

05 October 2019

Nové emblémy budou dostupné jen omezený čas, po jehož uplynutí budou nahrazeny novými. Hráčům zůstanou již odemknuté emblémy napořád!

Do hry jsme přidali emblémy, které budou dostupné do 18. října;. Najdete je v nabídce úpravy strojů v sekci “week’s latest”.

Z technických důvodů jsme museli o pár dní zpozdit vydání nových emblémů.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

17 October 2019

Ve zkratce: Lehké obrněné vozidlo nejvyšších úrovní v sovětském tech. stromě, vyzbrojené 100mm dělem a 30mm kanónem! Na konci 70. let začala továrna Kurganmašzavod vyvíjet nové bojové vozidlo pěchoty, které mělo nahradit BMP-1. Vozidlo bylo postaveno na novém experimentálním podvozku určeného pro lehký tank. První modely měly být vybaveny 30mm kanónem ve formě primární výzbroje a také granátomety, kulomety a PTŘS. Armáda ale považovala takovou výzbroj za nedostatečnou a uvedla, že oproti BMP-1 nenabízí žádnou skutečnou výhodu. Aby se situace napravila, navrhli inženýři z Tuly novou věžičku s následující výzbrojí: 100mm poloautomatické dělo (také jako odpalovací zařízení PTŘS), 30mm automatický kanón a kulomet PKT.

 

Explore the Story

17 October 2019

Na konci 70. let začala továrna Kurganmašzavod vyvíjet nové bojové vozidlo pěchoty, které mělo nahradit BMP-1. Vozidlo bylo postaveno na novém experimentálním podvozku určeného pro lehký tank. První modely měly být vybaveny 30mm kanónem ve formě primární výzbroje a také granátomety, kulomety a PTŘS. Armáda ale považovala takovou výzbroj za nedostatečnou a uvedla, že oproti BMP-1 nenabízí žádnou skutečnou výhodu. Aby se situace napravila, navrhli inženýři z Tuly novou věžičku s následující výzbrojí: 100mm poloautomatické dělo (také jako odpalovací zařízení PTŘS), 30mm automatický kanón a kulomet PKT.

Explore the Story

16 October 2019

Centurion Action X je experimentální variantou bitevního tanku Centurion, která byla vyvinuta na počátku 50. let 20. století a má nově navrženou věž „bez mantletu“. Centurion Action X již brzy posílí vysoké úrovně britských pozemních vozidel v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.93!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.





  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info