Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

F-86K je exportní NATO verze americké záchytné stíhačky F-86D, vyvinuté z dobře známé proudové stíhačky Sabre. F-86K létat v mnoha zemích z celého světa a za chvíli dorazí i do War Thunderu - v nadcházející aktualizaci 1.89!

 

Ve zkratce: Nová proudová stíhačka nejvyšší úrovně vycházející z F-86 Sabre, ale tentokrát se střelami vzduch-vzduch a přídavným spalováním!

Něco z historie

V březnu 1949 spustila firma North American z vlastní iniciativy vývoj nového proudového záchytného stroje inspirovaného již existujícím F-86 Sabre. Výsledkem byl první jednomístný záchytný letoun s neřízenými střelami v kombinaci s komplexním zbraňovým řízeným systémem místo konvenční hlavňové výzbroje. Již v dubnu se projektu dostalo oficiální podpory nejvyšších vojenských kruhů a začal tak paralelní vývoj sériové verze.

Smlouva o dodávkách byla podepsána v říjnu a první prototyp s označením YF-95 vzlétl poprvé v prosinci 1949. Vývoj YF-95 počátkem 50. let zásadně urychlily sovětské jaderné testy a následný konflikt v Koreji. Problémy se mu stejně nevyhnuly a první stroje tak dorazily k jednotkám až v březnu 1951. Během toho dostal letoun označení F-86D a neoficiální přezdívku “Sabre Dog”.

V lednu 1953 dorazila do společnosti North American poptávka od Italů na vývoj dvojmístné verze F-86D vyzbrojené kanóny. Protože ale byla předpokládaná cena moc vysoká, rozhodli se nakonec pro původní konstrukci, ale s kanónovou výzbrojí a zjednodušeným systémem řízení střelby. Tato exportní verze dostala označení F-86K.

Původně byl F-86K vyráběn jen ve Spojených státech, ale později se licenčně vyráběl i v italském Fiatu. F-86K byl zařazen do výzbroje italských vzdušných sil v roce 1955 a sloužil i v mnoha dalších zemích včetně Francie, Západního Německa, Nizozemí, Norska, Hondurasu a Venezuely. Celkem bylo vyrobeno přibližně 340 letounů verze F-86K z celkových 2800 vyrobených "Sabre Dogů". Většina strojů F-86K byla vyřazena koncem 60. let a ty zbylé pak v průběhu let 70.

F-86K Sabre Dog, proudová stíhačka, Francie, 6. úroveň.

Klady

 • Střely vzduch-vzduch AIM-9B Sidewinder
 • Přídavné spalování
 • 20mm kanóny

Zápory

 • Podzvuková rychlost
image
image

Ve War Thunderu bude F-86K úplně novým přídavkem do hry, který se objeví v aktualizaci 1.89 a bude dostupný všem pilotům na vrcholu francouzského stromu letadel! I když není nadzvukový, přesto podává transsonický F-86K vynikající výkony, a to zejména díky proudovému motoru s přídavným spalováním a také palebné síle; výčet jeho výbavy uzavírá radar.

F-86K pohání proudový motor General Electrics J47-GE-33 schopný vyprodukovat s přídavným spalováním 34 kN v tahu. Maximální rychlost F-86K činí 1115 km/h na hladině moře. I když se definitivně netrhá rychlostní rekordy, dokáže se bez problémů postarat o ostatní podzvukové protivníky a občas se vám povede na švestkách nachytat i nadzvukového soupeře!

Stáhnout tapetu:

Kuriozita: Sabre Dog byl původně označení F-95, které bylo později změněno na F-86D, aby bylo vidět, že se jedná o variantu existujícího Sabre, a ne úplně nové letadlo. V realitě ale sdílel F-86D s původní F-86 jen cca 25% konstrukce a změna proběhla zejména pro zajištění větší podpory projektu.

Jak už bylo naznačeno výše, F-86K se palebné síly určitě neštítí. Jeho primární výzbroj tvoří čtyři 20mm kanóny M24A1 s celkovou zásobou 528 nábojů a F-86K je tak na tom v tomto ohledu lépe, než mnoho jeho soupeřů. Pokud patříte mezi piloty, kterým to nestačí, má F-86K v záloze něco navíc.

Konkrétně pod F-86K můžete podvěsit pár střel AIM-9B Sidewinder. Piloti F-86K mohou tyto smrtící střely použít pro boj na vzdálenosti za dostřelem svých kanónů na rychlejší soupeře, nebo se pokusit protivníka zaskočit. Protože se ale jedná o první generaci střely Sidewinder, je nutné počítat s jejími limity a počkat si na ideální čas ke střelbě.

 
 

F-86K přilétá do War Thunderu, bude součástí nadcházející aktualizace 1.89, kde bude francouzským pilotům dostupný bez omezení. Zajímá vás, co dalšího na vás v nové aktualizaci čeká? Sledujte novinky a dozvíte se vše podstatné. Tak zatím, přejeme čisté nebe!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

19 August 2019

★★★★★★★★ OZNAM ★★★★★★★★★
-
- ODSTÁVKA -CSM- TeamSpeaku
- z dôvodu Technickej inovácie a údržby Serveru
-
- Technická odstávka od: 20.8.2019 - do 25.8.2019
-
- POUŽITE ZÁLOŽNÉ TSko IP adresa: ts.heman.sk
-
- OZNAMY a INFO NA WEBE www.csm-clan.cz
-
- //HEMAN

Explore the Story

26 July 2019

Jaká je voda, bojovníci? Je to dost důležitá otázka, protože tentokrát se do velkého letního eventu zapojí poprvé i velitelé námořních plavidel. L.É.T.O. začíná!

Explore the Story

12 July 2019

14.7 se připomíná Den dobytí Bastily, kdy francouzští revolucionáři zaútočili na tuto pevnost - jednalo se o velký zvrat ve francouzské revoluci v roce 1789. Tento inspirativní moment francouzské historie ztělesňuje duch Liberté, égalité, fraternité ("svoboda, rovnost, bratrství"), který dodnes zemi galského kohouta definuje.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 May 2019

Typ 16 MCV je moderní japonský kolový stíhač tanků vyvinutý počátkem tisíciletí pro možnost rychlého nasazení v případě potřeby. Toto vozidlo zamíří v aktualizaci 1.89 i do War Thunderu a japonští tankisté se již mohou začít těšit na tento vysoce pokročilý válečný stroj!

Ve zkratce: Moderní japonský stíhač tanků nabízející vynikající mobilitu a palebnou sílu postavenou na lehce obrněném kolovém šasi.

Explore the Story

28 May 2019

Motorový torpédový člun typ T1 je klasickým zástupcem komáří flotily, jehož ofenzivní i defenzivní vlastnosti jsou takové, jaké byste od plavidla této třídy čekali.

Explore the Story

25 May 2019

Douglas A2D-1 Skyshark byl vytvořen jako součást myšlenky nahrazení pístového letounu AD-1 Skyraider za modernější turbovrtulový stroj.

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info