Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie
×

Warning

Joomla\CMS\Cache\Storage\FileStorage::_deleteFolder JFolder: :delete: Could not delete folder. Path: /www/c/s/u69013/public_html/cache/com_content

MT-LB je dobře známý víceúčelový obrněný transportér, který mohl být vyzbrojen obrovskou škálou různých zbraní, včetně systému "Šturm-S", schopného zničit i těžce obrněné protivníky.

 

Něco z historie

MT-LB, tedy v ruštině “Mnogocelevoj ťagač legkij bronirovannyj” ("víceúčelový lehce pancéřovaný tahač"), byl vyráběn od roku 1966. Vozidlo bylo používáno zejména jako tahač dělostřelectva, který mohl k taženému dělu převážet i osádku a zásobu munice. Jak se ale nakonec všem kvalitním návrhům stává, stal se z něj nakonec nosič vší různé výzbroje. Počátkem 70. let začali v Sovětském svazu pracovat na návrhu protitankové řízené střely s účinným doletem 5 km. Tento systém dostal označení "Šturm" a měl jít nainstalovat na pozemní i vzdušné nosiče. Pro tu první roli byl nakonec zvolen MT-LB. V roce 1979 bylo zařazeno do výzbroje nové vozidlo s označením 9P149 “Šturm-S”.

9P149 «Šturm-S». Nosič protitankových střel, SSSR/Rusko, 6. úroveň

Klady

 • PTŘS typu “Šturm” a “Ataka”
 • Velmi nízký profil
 • Plave! (schopný překonávat vodní plochy)

Zápory

 • Slabá ochrana
 • Lehká kořist ze vzduchu
image
image

Ve zkratce: 9P149 je vynikajícím vozidlem pro lov nepřátelských tanků. Fantastická mobilita, nízký profil a 12 řízených střel od začátku!

Ve War Thunderu najdete 9P149 “Šturm-S” u ostatních sovětských raketových systémů - jedná se o nenápadného a smrtící lovce nepřátelských tanků. Díky nízké hmotnosti je vozidlo vysoce mobilní a může jet až 60 km/h při jízdě vpřed a 10 km/h směrem vzad. Jeho nízký profil a absence nástavby (nepočítaje raketový systém) vozidlu dovoluje zůstat nezpozorované i na relativně plochém terénu. 9P149 je ale vybaveno ochranou jen proti kulkám - nejsilnější pancíř, který na vozidle najdete má tloušťku pouhých 14 mm a je to kvůli tomu, že se nikdy nemělo ocitnout na frontové linii.

Stáhnout tapetu:

PTŘS “Šturm” dokáže zasáhnout cíl na vzdálenost až 5 kilometrů a její hlavice prorazí až 560 mm pancéřování, pokud to nebude stačit, má i PTŘS "Ataka", schopné propálit až 800mm pancíř, což už musí stačit prakticky na cokoliv, co se po bojišti pohybuje. A tohle bojové vozidlo veze dohromady 12 těchto smrtících střel! Pokud se k nepříteli nemůžete dostat po souši, může se MT-LB pohybovat i po vodní hladině rychlostí až 6 km/h a při krátkých zastávkách může i střílet.

Kuriozita: během 50 let ve výzbroji vzniklo přes 80 různých variant na podvozku MT-LB, od obrněných transportérů až po zbraňové systémy - některé z nich slouží dodnes.

 
 

9P149 “Šturm-S” je poměrně křehké, ale zato smrtící bojové vozidlo – zejména pokud jste zběhlí v přepadové taktice a nejste líní často měnit pozici. Tento sovětský nosič PTŘS se objeví ve War Thunderu v rámci aktualizace 1.89 již velmi brzy, už se na něj také nemůžeme dočkat!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


0
0
0
s2sdefault

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

19 March 2019

Před nějakou dobou jsme publikovali devblog o zavedení systému hodnocení do automatických turnajů. Zatímco čtete tyto řádky, účastníci turnajů získávají své body hodnocení a tvoří žebříčky napříč herními módy - to nám dovolilo vytvořit systém "War Thunder ligy" - sestavy turnajů rozdělené do tří divizí podle turnajového hodnocení hráčů.

Explore the Story

Novinky

11 May 2019

8. května 1945 začaly spojenecké síly, které bojovaly na západní frontě slavit "Den vítězství", nebo "Den vítězství v Evropě". Ve většině dříve okupovaných měst v západní Evropě byly vyvěšeny vlajky a prapory, oslavující poražení nacistické válečné mašinérie.

Explore the Story

11 May 2019

Jsou tu nové plastikové modely z War Thunderu od Italeri

Explore the Story

05 May 2019

Láska je Láska a kvitne aj v -CSM-, Veronika a Petr si povedali svoje ÁNO! A dňa 27.4.2019 vleteli do spoločnej hry manželského života, začali hrať nový COOP LeveL, my im srdečne gratulujeme! Obom pri hraní novej hry želáme presnú mušku a vietor do plachiet :)

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

22 May 2019

Verze F.6 zbavená nedostatků svých předchůdců je stíhací modifikací proudového stroje Hawker Hunter, který byl zařazen do služby v RAF v polovině 50. let. Fanoušci britských letadel se už mohou začít těšit na přidání tohoto často žádaného letadla do War Thunderu v aktualizaci 1.89 “Imperial Navy”, ale také se mohou těšit na její unikátní řízenou výzbroj!

Explore the Story

21 May 2019

Karo-Tei typ 2 je lovec ponorek používaný Japonci koncem 2. sv. války pro boj s ponorkami u Okinawy a Filipín. V aktualizaci 1.89 “Imperial Navy” bude Karo-Tei typ 2 jedním z prvním plavidel, které si budoucí kapitáni IJN ve War Thunderu odemknou!

Explore the Story

19 May 2019

V aktualizaci 1.89 se konečně objeví italský prémiový tank 6. úrovně!

OF-40 byl prvním poválečným italským bitevním tankem. Ty byly následně vyváženy do SAE, kde sloužily ještě donedávna.

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  14 December 2018

  Opäť sme sa dočkali zaujímavých noviniek a vylepšení, ktoré určite nielen užívateľ Radeon GPU ocení. AMD zapracovalo v niekoľkých oblastiach a prináša výrazne vylepšený "Overlay", teda prekrytie rozhraním, kedy počas hrania, streamovanie a pod. Máte prístup k priamemu ovládanie viacerých prvkov, vrátane výkonu grafiky (Wattman), je možné sledovať výkon a rad ďalších vecí.

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info