Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

MT-LB je dobře známý víceúčelový obrněný transportér, který mohl být vyzbrojen obrovskou škálou různých zbraní, včetně systému "Šturm-S", schopného zničit i těžce obrněné protivníky.

 

Něco z historie

MT-LB, tedy v ruštině “Mnogocelevoj ťagač legkij bronirovannyj” ("víceúčelový lehce pancéřovaný tahač"), byl vyráběn od roku 1966. Vozidlo bylo používáno zejména jako tahač dělostřelectva, který mohl k taženému dělu převážet i osádku a zásobu munice. Jak se ale nakonec všem kvalitním návrhům stává, stal se z něj nakonec nosič vší různé výzbroje. Počátkem 70. let začali v Sovětském svazu pracovat na návrhu protitankové řízené střely s účinným doletem 5 km. Tento systém dostal označení "Šturm" a měl jít nainstalovat na pozemní i vzdušné nosiče. Pro tu první roli byl nakonec zvolen MT-LB. V roce 1979 bylo zařazeno do výzbroje nové vozidlo s označením 9P149 “Šturm-S”.

9P149 «Šturm-S». Nosič protitankových střel, SSSR/Rusko, 6. úroveň

Klady

 • PTŘS typu “Šturm” a “Ataka”
 • Velmi nízký profil
 • Plave! (schopný překonávat vodní plochy)

Zápory

 • Slabá ochrana
 • Lehká kořist ze vzduchu
image
image

Ve zkratce: 9P149 je vynikajícím vozidlem pro lov nepřátelských tanků. Fantastická mobilita, nízký profil a 12 řízených střel od začátku!

Ve War Thunderu najdete 9P149 “Šturm-S” u ostatních sovětských raketových systémů - jedná se o nenápadného a smrtící lovce nepřátelských tanků. Díky nízké hmotnosti je vozidlo vysoce mobilní a může jet až 60 km/h při jízdě vpřed a 10 km/h směrem vzad. Jeho nízký profil a absence nástavby (nepočítaje raketový systém) vozidlu dovoluje zůstat nezpozorované i na relativně plochém terénu. 9P149 je ale vybaveno ochranou jen proti kulkám - nejsilnější pancíř, který na vozidle najdete má tloušťku pouhých 14 mm a je to kvůli tomu, že se nikdy nemělo ocitnout na frontové linii.

Stáhnout tapetu:

PTŘS “Šturm” dokáže zasáhnout cíl na vzdálenost až 5 kilometrů a její hlavice prorazí až 560 mm pancéřování, pokud to nebude stačit, má i PTŘS "Ataka", schopné propálit až 800mm pancíř, což už musí stačit prakticky na cokoliv, co se po bojišti pohybuje. A tohle bojové vozidlo veze dohromady 12 těchto smrtících střel! Pokud se k nepříteli nemůžete dostat po souši, může se MT-LB pohybovat i po vodní hladině rychlostí až 6 km/h a při krátkých zastávkách může i střílet.

Kuriozita: během 50 let ve výzbroji vzniklo přes 80 různých variant na podvozku MT-LB, od obrněných transportérů až po zbraňové systémy - některé z nich slouží dodnes.

 
 

9P149 “Šturm-S” je poměrně křehké, ale zato smrtící bojové vozidlo – zejména pokud jste zběhlí v přepadové taktice a nejste líní často měnit pozici. Tento sovětský nosič PTŘS se objeví ve War Thunderu v rámci aktualizace 1.89 již velmi brzy, už se na něj také nemůžeme dočkat!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

19 August 2019

★★★★★★★★ OZNAM ★★★★★★★★★
-
- ODSTÁVKA -CSM- TeamSpeaku
- z dôvodu Technickej inovácie a údržby Serveru
-
- Technická odstávka od: 20.8.2019 - do 25.8.2019
-
- POUŽITE ZÁLOŽNÉ TSko IP adresa: ts.heman.sk
-
- OZNAMY a INFO NA WEBE www.csm-clan.cz
-
- //HEMAN

Explore the Story

26 July 2019

Jaká je voda, bojovníci? Je to dost důležitá otázka, protože tentokrát se do velkého letního eventu zapojí poprvé i velitelé námořních plavidel. L.É.T.O. začíná!

Explore the Story

12 July 2019

14.7 se připomíná Den dobytí Bastily, kdy francouzští revolucionáři zaútočili na tuto pevnost - jednalo se o velký zvrat ve francouzské revoluci v roce 1789. Tento inspirativní moment francouzské historie ztělesňuje duch Liberté, égalité, fraternité ("svoboda, rovnost, bratrství"), který dodnes zemi galského kohouta definuje.

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 May 2019

Typ 16 MCV je moderní japonský kolový stíhač tanků vyvinutý počátkem tisíciletí pro možnost rychlého nasazení v případě potřeby. Toto vozidlo zamíří v aktualizaci 1.89 i do War Thunderu a japonští tankisté se již mohou začít těšit na tento vysoce pokročilý válečný stroj!

Ve zkratce: Moderní japonský stíhač tanků nabízející vynikající mobilitu a palebnou sílu postavenou na lehce obrněném kolovém šasi.

Explore the Story

28 May 2019

Motorový torpédový člun typ T1 je klasickým zástupcem komáří flotily, jehož ofenzivní i defenzivní vlastnosti jsou takové, jaké byste od plavidla této třídy čekali.

Explore the Story

25 May 2019

Douglas A2D-1 Skyshark byl vytvořen jako součást myšlenky nahrazení pístového letounu AD-1 Skyraider za modernější turbovrtulový stroj.

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info