Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

2S6 Tunguska je pokročilé sovětské hybridní protiletadlové vozidlo ze 70. let a náhrada za vysoce úspěšnou, ale již zastaralou Šilku. Tunguska se ve hře objeví v aktualizaci 1.87 a zaujme roli strážného anděla sovětských vozidel nejvyšších úrovní!

 

Ve zkratce: Unikátní sovětské samohybné protiletadlové vozidlo kombinující v sobě kanóny a řízené střely v jednu vysoce efektivní protiletadlovou platformu.

Něco z historie

Ačkoliv se ZSU-23-4 Šilka osvědčila v mnoha konfliktech, kterých se zúčastnila, začaly se více a více ukazovat její nedostatky. S příchodem rychlejších a efektivnějších letadel a helikoptér Šilka velmi rychle zastarala, zejména kvůli svém malému bojovému dostřelu a radaru s malým dosahem.

Proto začali v roce 1970 sovětští konstruktéři pracovat na náhradě osvědčené Šilky. Nové vozidlo s kódovým označením "Tunguska" bylo navrženo s dvojicí 30mm autokanónů napojených na pokročilé přehledové a zaměřovací systémy. Kromě toho padlo rozhodnutí použít i řízené střely země-vzduch, protože zaměřovací systémy autokanónů a střely si byly navzájem velmi podobné - to vedlo k dramatickému zvýšení bojových schopností Tungusky.

V roce 1973 už byla Tunguska "hotová". V polovině 70. let ale kvůli zavedení prvních sovětských mobilních AA vozidel vyzbrojených výhradně raketami vyvstala otázka, zda-li má vůbec výroba Tungusky smysl. Sověti si nakonec uvědomili vyšší flexibilitu a potenciál, které s sebou Tunguska nesla a byl schválen další vývoj a výroba.

Vozidla s předvýrobní série vyjela z továrny v roce 1976 a nabrala směr armádní testy. Po dlouhých zkouškách byla Tunguska oficiálně zavedena do výzbroje Rudé armády v září 1982. Vozidlo bylo neustále vylepšováno - v 90. letech i v novém tisíciletí.

Tunguska sloužila původně v Rudé armádě, ale dostaly se k ní i další země sovětského bloku po jeho kolapsu koncem 80. let. Modernizované verze Tungusky proto slouží dodnes v ruských ozbrojených silách a armádách Běloruska a Ukrajiny. Tungusku uvidíte i v dalších zemích z celého světa, namátkou v Jemenu, Indii a Maroku.

image
image

Ve War Thunderu bude 2S6 Tunguska po vydání nadcházející aktualizace 1.87 novým sovětským protiletadlovým vozidlem nejvyšší úrovně. Na rozdíl od již existujících samohybných protiletadlovek ve hře nabízí Tunguska sadu dvou různých protiletadlových výzbrojí, z nichž každá se chová jinak. Díky tomu si tankisté na bojištích budou moci užít její unikátní herní styl, alespoň co se top-tier protiletadlovek ve hře týká.

Největším rozdílem je hybridní protiletadlová výzbroj Tungusky. Na rozdíl od srovnatelných tehdejších protiletadlovek používá Tunguska konvenční protiletadlovou výzbroj ve formě dvou 30mm autokanónů a také pokročilou řízenou výzbroj typu země-vzduch.

Stáhnout tapetu:

Dva 30mm kanóny 2A38 představují primární protiletadlovou výzbroj Tungusky. Tyto kanóny mají vlastnosti srovnatelné s většinou běžně používaných protiletadlových kanónů na vyšších úrovních. 30mm kanóny Tungusky mají nicméně mnohem vyšší kadenci - až 4000 výstřelů za minutu! Tak vysoká kadence kombinovaná se štědrou zásobou munice ve formě 1936 nábojů dělá z Tungusky dostatečně silný stroj na boj i s těmi nejrychlejšími letouny a helikoptérami, tedy do určité vzdálenosti.

Kuriozita: Tradice pojmenování sovětských protiletadlových vozidel podle nevynechala ani Tungusku, která se jmenuje po sibiřské řece.

I když hlavňová výzbroj Tungusky dostřelí až na 4 km (tedy skoro dvojnásobek dostřelu Šilky), je bezpochyby, že se bude muset utkat i se vzdušnými hrozbami (třeba vrtulníky), operujícími daleko za touto hranicí. Pro boj s touto velmi vážnou hrozbou má Tunguska eso v rukávu - osm řízených střel země-vzduch typu 9M311!

Tyto střely fungují velmi podobně jako druhá generace PTŘS ve hře. Tankista vypálí střely a udržuje cíl v zaměřovači, dokud se nedočká úspěšného zásahu! Jediným rozdílem mezi střelami 9M311 a běžnou PTŘS je přítomnost roznětky reagující na blízkost cíle u první zmíněné - díky tomu může střela automaticky explodovat poblíž letounu a není nutný přímý zásah. Kvůli svému ručnímu navádění budou mít hráči problém zasáhnout cíle pohybující se vysokou úhlovou rychlostí. Proto je doporučujeme používat v případě, kdy se cíl pohybuje k, nebo od zbraňové platformy.

 
 

Tunguska je postavena na víceúčelovém bojovém podvozku GM-5970. Proto na ní nenajdete žádnou velkou pancéřovou ochranu - ta zabrání leda tak palbě z malých střelných zbraní a malým šrapnelům. To ale znamená, že Tunguska není kdovíjak těžká a díky svému motoru o výkonu 710 koní dokáže vyvinout rychlost až 65 km/h na zpevněném povrchu.

2S6 Tunguska dorazí na nejvyšší úrovně sovětského tech. stromu bojových vozidel spolu s vydáním aktualizace War Thunderu 1.87 "Locked on!". Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z toho, co se chystá do nadcházející velké aktualizace. Do té doby přejeme příjemný lov, tankisté!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

26 October 2022

Nová, finská větev švédského tech. stromu - letadla i bojová vozidla, včetně Leopardu 2A6! Více než 50 nových a aktualizovaných strojů, namátkou s dlouho očekávaným americkým vozidlem M1A2 SEP s modifikací TUSK, protiletadlovým vozidlem s TOR-M1 a ikonickou japonskou bitevní lodí Fusó! Kromě toho dvě nová mapy: "Arktida" a "Skalnatý kaňon" a jako vždy dlouhý seznam oprav chyb a menších změn! Připravte se na aktualizaci "Fire and Ice"!

Explore the Story

15 December 2021

Nový herní národ s leteckým stromem v podobě Izraele, průzkumné letouny pro námořní bitvy, vliv větru na herní prostředí, nové mapy, spousta nových strojů a dlouhý seznam oprav chyb - to vše na vás čeká ve velké aktualizaci "Winged Lions"!

Explore the Story

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

28 October 2021

Naše nejnovější velká aktualizace "Ground Breaking" přináší mnoho vylepšení ve všech oblastech hry! Včetně nových map, grafických efektů a různé nové bojové techniky - a nesmíme zapomenout na náš nový herní národ - Izrael! V současné době hostí prémiový Spitfire LF Mk.IXe a A-4E. Největší novinkou této aktualizace je samozřejmě terramorfing - bomby, děla velké ráže a tanky s radlicemi nyní mohou upravovat a tvarovat terén a měnit průběh bitvy!

Explore the Story

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info