Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

HMS Dido je vedoucí loď své třídy lehkých křižníků postavených pro Královské námořnictvo koncem 30. a počátkem 40. let. HMS Dido sloužila ve Středomoří a Atlantiku a nyní míří do námořních bitev War Thunderu, kde bude dostupná všem ostříleným mořským vlkům v nadcházející velké aktualizaci 1.85!

 

 Ve zkratce: nový britský lehký křižník, vybavený silnými víceúčelovými hlavními děly.

 
Něco z historie
 

Lehký křižník třídy Dido byl navržen v 30. letech pro doprovod konvojů a vedení torpédoborců pro operace ve Středozemním moři. Proto musela být plavidla třídy Dido dostatečně velká pro provoz v rozbouřených vodách, ale zároveň dostatečně rychlá a obratná, aby se dokázala držet torpédoborců. A k tomu měla být i levná na výrobu.

Kýl HMS Dido, vedoucí lodě své třídy, byl položen v říjnu 1937. V červenci 1939 byla Dido dokončena a o rok později zařazena do služby. První roky služby HMS Dido proběhly ve formě doprovodu konvojů v Atlantiku, než v dubnu 1941 došlo k jejímu přeřazení do východní Středomořské flotily.

Jako součást středomořských sil Královského námořnictva se HMS Dido zúčastnila mnoha velkých operací, namátkou vylodění na Sicílii a Apeninském poloostrově a také v jižní Francii. Během své služby prováděla HMS Dido různé činnosti od zásobování přes evakuaci vojáků až po bombardování pobřeží.

V roce 1944 se HMS Dido vrátila krátce do Velké Británie, než byla opět vyslána s cílem doprovázet konvoje v Severním oceánu. V roce 1945 byla HMS Dido poslána do Kodaně, kde tato válečná loď vystřelila poslední námořní salvu války v Evropě - ne ve snaze něco zničit, ale při oslavách kapitulace německé Kriegsmarine.

Nedlouho po ukončení 2. sv. války byla HMS Dido zařazena do námořních rezerv, ve kterých sloužila další dekádu. V roce 1957 byla HMS Dido vyřazena ze služby a prodána ke sešrotování.

Ve War Thunderu bude HMS Dido novým lehkým křižníkem, který se v aktualizaci 1.85 objeví na 4. úrovni britského námořního stromu. Na rozdíl od HMS Enterprise, která jí předchází má HMS Dido menší hrubou palebnou sílu, což ale vynahrazuje větší bojovou flexibilitou. Ochranu a mobilitu mají tato dvě plavidla srovnatelné.

První věci, které si potenciální kapitáni HMS Dido všimnou, tedy kromě očividných rozdílů ve srovnání s HMS Enterprise, je úplně jiná výzbroj. Na rozdíl od sedmi šestipalcových děl na HMS Enterprise je HMS Dido vybavena desítkou 5,25palcových děl, rozmístěných po dvojicích v pěti věžích. Větší počet rychleji pálících děl tak kompenzuje o něco menší průraznou sílu děl menší ráže.

 
image

 

Sekundární výzbroj HMS Dido je adekvátní, ale možná může působit mírně chudším dojmem. HMS Dido například nemá žádná žádná víceúčelová děla menší ráže. To znamená, že její kapitáni musí být neustále na pozoru před potenciálními hrozbami.

Protiletadlovou výzbroj na HMS Dido tvoří dvojice 40mm čtyřčat a pět samostatných 20mm kanónů, což je více než dostatečný počet na vypořádání se s letadly a menšími plavidly na krátké vzdálenosti.

 

cruiser_dido_02_1280h720_fc7c6132cef2ffb

 

HMS Dido pohání čtyři parní kotle generující 62000 koní, což dovoluje rychlost až 32 uzlů (60 km/h). Když přijde řeč na pancéřování, má HMS Dido velmi podobné rozvržení jako HMS Enterprise - boční pancéřový pás dosahuje tloušťky až 76 mm. Co se týče ochrany a mobility, kapitáni prakticky nepocítí přesun z HMS Enterprise na nové plavidlo kvůli jejich podobnostem v těchto ohledech.

HMS Dido má pevně nastavený kurz vstříc námořním bitvám War Thunderu - očekáváme, že dorazí do hráčských přístavů v nadcházející velké aktualizaci 1.85 "Supersonic". Mezitím určitě sledujte novinky, ať vám neunikne nic nového z nadcházející aktualizace. Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info