Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Navrhnutá spočiatku ako spoľahlivejšia a lacnejšia alternatíva k T-64, T-72 sa rýchlo stal jedným z najviac produkovaných a široko používaných sovietskych MBT počas studenej vojny. Prichádzajúc do War Thunder s aktualizáciou 1,85 "Supersonic", ikona sovietskej studenej vojny MBT trio bude konečne kompletná so zavedením dlho očakávaného T-72A!

Ač byl T-72 navržen "jen" jako spolehlivější a levnější alternativa k T-64, postupem času se stal druhým nejpočetnějším a nejrozšířenějším sovětským hlavním bojovým tankem a jedním z nejvíce vyráběných tanků vůbec. S příchodem aktualizace 1.85 "Supersonic", trojice ikonických sovětských hlavních bojových tanků ze studené války bude s příchodem dlouho očekávaného T-72A konečně kompletní!

Ve zkratce: Design odvozený od T-64 a navržený pro rychlejší výrobu a nižší cenu

Něco z historie

Vývoj T-72 započal krátce poté, co během výroby T-64 nastaly obtíže zpomalující rychlost produkce. Kromě jiného trápil T-64 nespolehlivý motor, který navíc nebyl dostupný v dostatečných počtech potřebných pro hladkou sériovou výrobu.

V reakci na tyto problémy proto továrna Uralvagonzavod začala pracovat na modifikované "mobilizační" verzi T-64, poháněné dostupnějším a spolehlivějším motorem, ve snaze dodat Rudé armádě tank vhodný pro výrobu ve velkých počtech. Kromě motoru proběhly i změny v rozvržení pancéřování v zájmu zlevnění a zrychlení výroby. Tato práce vyústila v projekt s označením Objekt 172.

Vývoj Objektu 172 pokračoval a po operačních zkouškách Rudá armáda vozidlo v roce 1973 zavedla do služby pod označením T-72. Krátce na to došlo ke schválení sériové výroby, oficiálně zahájené v roce 1974.

Kromě služby v sovětských řadách se T-72 stal vysoce úspěšným exportním artiklem a našel si cestu nejen do států Varšavské smlouvy, ale rovněž i do mnoha zemí mimo Evropu - zde se ovšem sluší zmínit, že exportní modely byly úmyslně dodávány se starší výbavou i municí. T-72 se tak brzy stal jedním z nejrozšířenějších tanků vůbec a účastnil se takového množství konfliktů, že jejich výčet výrazně přesahuje rámec tohoto devblogu.

Od roku 1972 se jen v SSSR a později Rusku vyrobilo přes 20 000 kusů tanku rozdělených do řady variant. Nejmodernější verze se pak vyrábějí dodnes, a to ani nepočítáme myriádu licenčních variant vyráběných napříč světem.

Ve War Thunderu se můžete s příchodem aktualizace 1.85 těšit na verzi T-72A, která bude dostupná všem hráčům na nejvyšší úrovni sovětského tankového technologického stromu. T-72A zde bude představovat prostředníka mezi T-64A a T-80B, neboť kombinuje určité aspekty obou těchto vozidel.

Coby derivát T-64, zdědil T-72 po svém vzoru mnoho prvků konstrukce včetně výzbroje. Pokud jste si proto již zvykli na sovětský 125mm hladce vrtaný kanón, nebudete mít co do výzbroje žádný problém zvyknout si i na T-72A. Je zde ale jeden významný rozdíl - jednodušší systém automatického nabíjení pojme pouze 22 kusů střeliva a nabíjí o něco pomaleji než u T-64.

Dalším výrazným rozdílem je absence z kanónu odpalovaných protitankových střel, byť jinak T-72A disponuje výkonnou chemickou i kinetickou municí. Tank tak bude v nevýhodě při boji na velké vzdálenosti, stále ale má dostatek palebné síly pro vypořádání se s naprostou většinou cílů.

image

Co se mobility týče, T-72A je plně srovnatelný s T-64. S naftovým motorem o výkonu 780 koní tank dosahuje rychlosti až 60 km/h na silnici, oproti T-64 je ale vozidlo těžší a kompenzuje tak nárůst výkonu.

Oproti tomu pancéřová ochrana je na úrovni spíše T-80B. Kompozitní čelní pancíř složený z kombinace vrstev válcované oceli a textolitu poskytuje ochranu až 410 mm RHAe vůči kinetické munici a až 450 mm RHAe vůči kumulativnímu střelivu. Věž je pak obrněná ještě lépe a díky své výšce představuje poměrně malý cíl. T-72A tak nejlépe využijete v kryté "hull-down" pozici.

Zajímavost: T-72A byla americkou rozvědkou přezdívána "Dolly Parton" - neznámý vtipálek si povšiml, že charakteristický tvar čelního pancíře věže s přidanými vrstvami kompozitního pancéřování připomíná bujné poprsí Dolly Parton, tehdejší americké country zpěvačky. Verze T-72B pak ze stejného důvodu obdržela přezdívku "Super Dolly Parton".

t_72a_04_1280h720_a6a0c17d540d79a74f43f7

Očekávaný T-72A se již brzy zpřístupní tankistům ve War Thunderu po vydání aktualizace 1.85 "Supersonic". Mezitím bedlivě sledujte novinky, abyste nevynechali nic důležitého o nadcházející velké aktualizaci. Do té doby na viděnou!

 

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info