Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Krasnyj Krym je vedoucí lodí třídy lehkých křižníků Světlana, které začaly být stavěny ještě pro námořnictvo carského Ruska těsně před vypuknutím 1. sv. války. Navzdory své podobnosti s Krasnyj Kavkaz nabízí Krasnyj Krym svým budoucím kapitánům nové taktické možnosti - již brzy v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.85!

Stručně: Lehčí verze již představeného lehkého křižníku Krasnyj Kavkaz s výzbrojí menší ráže, ale větším počtem hlavních zbraní a menší podružnou výzbrojí.

Něco z historieshow

Kýl lodi Krasnyj Krym byl položen v roce 1913 ještě pod jménem "Světlana" - bylo to první plavidlo ze čtyř plánovaných. Lehké křižníky třídy Světlana měly být zařazeny do Baltské flotily námořnictva carského Ruska, a proto byly podobné třídě Admirál Nachimov (z níž už znáte Krasnyj Kavkaz), určené pro operace v Černém moři.

Koncem roku 1917 se stavba Světlany chýlila ke konci. V té době ale začalo carské Rusko kolabovat a revoluce, po které následovala občanská válka stavbu zastavila. Po vytvoření Sovětského svazu pak práce od roku 1924 pokračovaly, teď už ale pod jménem ‘Profintern’.

Práce na Profintern byly dokončeny v červenci 1928. Místo původního zařazení do Baltské flotily ale byl Profintern zařazen v roce 1929 do služby v Černém moři.

Během 30. let podstoupil Profintern značnými úpravami zahrnujícími vylepšení zbraňových a požárních systémů. Krátce po vypuknutí 2. sv. války v říjnu 1939 byla loď přejmenována podruhé a naposledy na Krasnyj Krym.

Krasnyj Krym, stejně jako jeho nevlastní sestra Krasnyj Kavkaz, sloužil během 2. sv. války v růzých operacích v Černém moři, namátkou obléhání Sevastopolu a operace Kerč-Feodosija. Loď se tedy účastnila zejména doprovodu konvojů různého určení, evakuace a přepravy vojáků a také střelby na nepřátelské pozice na pobřeží. Za svojí službu byl v červnu 1942 Krasnyj Krym vyznamenán elitním gardovým označením.

Po konci 2. sv. války zůstal Krasnyj Krym v aktivní službě, ačkoliv byl při několika příležitostech předělán na jiné určení. Červenec 1959 pak označuje konec aktivní služby a následný prodej ke sešrotování.

image
image

Ve War Thunderu bude Krasnyj Krym dostupný všem kapitánům po vydání aktualizace 1.85 ve formě lehkého křižníku v sovětském stromu plavidel. Protože se vlastně jedná o dvě sesterské třídy, nepřipomíná Krasnyj Krym loď Krasnyj Kavkaz jen vzhledem, ale i dalšími aspekty, jako je manévrovatelnost a ochrana. Pancéřování obou lodí je tak skoro identické - hlavní pancéřovou obšívku tvoří tvrzená 76mm ocel, svrchní pancíř tvoří 25 mm tlustá homogenní ocel a věže chrání 125 mm pancíře.

Co se týče rychlosti a palebné síly - tady se tato plavidla liší více. Krasnyj Krym je pomalejší (41 km/h) oproti 54 km/h u “Krasnyj Kavkaz”

image
Stáhnout tapetu:

To stejné se nedá říct o palebné síle. Na rozdíl od 180mm děl, které najdete na Krasnyj Kavkaz, mohou 130mm děla na Krasnyj Krym působit mnohem skromněji. Krasnyj Krym ale menší ráži kompenzuje značným zvýšením počtu hlavních děl.

Kapitáni Krasnyj Krym tak mají k dispozici celkem 15 hlavních děl. Kvůli jejich rozmístění ale nejde zamířit všech 15 hlavní v jeden moment na jeden cíl - pro vypálení plné boční salvy máte k dispozici 8 děl. Na druhou stranu, pokud na vás neočekávaně zaútočí z opačné strany, než na kterou míříte, můžete polovinou svých děl okamžitě opětovat palbu. Můžete tak v jeden moment bojovat s jedním protivníkem na každé straně!

Děla menší ráže s sebou nesou ještě jednu výhodu - mnohem větší rychlost střelby. Ve výsledku tak častější střelba 130mm děl do určité míry kompenzuje schopnost použít v jeden moment jen přibližně polovinu dostupných hlavních děl.

Sekundární a protiletadlová výzbroj Krasnyj Krym je také o něco lehčí, než ty na Krasnyj Kavkaz - tvoří ji dvojice víceúčelových 100mm děl, čtyři rychlopalné 45mm kanóny, deset 37mm autokanónů, dvě 12,7mm Vickers čtyřčata a čtyři samostatné 12,7mm kulomety DŠK.

 

Krasnyj Krym bude představovat perfektní alternativu ke Krasnyj Kavkaz pro ty kapitány, kteří upřednostňují menší, ale rychleji pálící zbraně, aniž by chtěli dělat ústupky v jiných oblastech, například odolnosti plavidla..

Krasnyj Krym je již na cestě do hráčských přístavů, její příjezd očekáváme v aktualizaci War Thunderu 1.85. Sledujte novinky a zjistěte, co vás v aktualizaci 1.85 ještě čeká. Do té doby vám přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info