Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Vyvinutý během 70. let, AH-64 Apache představuje jednu z nejpoužívanějších a nejslavnějších helikoptér na světě. Piloti War Thunderu dostanou šanci sednout za knipl několika různých variant jednoho z nejlegendárnějších létajících strojů nedávné vojenské historie - vše dorazí v rámci další velké aktualizace "Viking Fury"!

Ve zkratce: Americká vrtulníková ikona, bitevní helikoptéra Apache nabízí vynikající kombinaci skvělých letových vlastností a smrtících protitankových schopností.

AH-64 Apache, bitevní vrtulník, USA, VI/VII. úroveň.

Klady

 • Vynikající letové vlastnosti
 • Silná ofenzivní výzbroj
 • Bonusové odměny (na AH-64A Peten)

Zápory

 • ¯\_(ツ)_/¯
Něco z historie

Počátkem 70. let chtěli představitelé americké armády získat silnější a výkonnější bitevní vrtulník se silnější protitankovými schopnostmi, než čím disponoval AH-1 Cobra, tedy tehdy ve výzbroji zařazený stroj. Armáda proto v listopadui 1972 spustila program ‘Advanced Attack Helicopter’ (AAH), v jehož rámci požadovala dodat koncepty od několika prominentních amerických výrobců helikoptér.

Byly osloveny firmy Bell, Boeing, Hughes, Lockheed a Sikorsky. Ze všech dodaných návrhů armáda do užšího výběru vybrala dva - Model 77 (YAH-64) od Hughes a Model 409 (YAH-63) od firmy Bell.

Po provedení prvních letů 30. září, respektive 1. října 1975 ukázaly následné zkoušky nedostatky v odolnosti a stabilitě podvozku na Modelu 409 od Bellu. Návrh od firmy Bell tak byl ze soutěže vyřazen a v roce 1976 byl vítězem programu AAH vyhlášen stroj od Hughes.

Poté, až do konce 70. let, probíhaly další práce na vylepšování konstrukce YAH-64. Jejich součástí byla modifikace umožňující stroji YAH-64 nést bivě vyvinuté střely AGM-114 Hellfire, na kterých se pracovalo od roku 1974. Na přelomu 70. a 80. let byl AH-64 připraven k sériové výrobě. V roce 1981 byly postaveny první předsériové stroje a první série vrtulníků začala z výrobních linek sjíždět v roce 1983. Od té doby byl vyroben obrovský počet vrtulníků Apache, které se zúčastnily prakticky všech vojenských operací americké armády: v Panamě, Íráku, Bosně, Kosovu, atd. Izrael se stal prvním zahraničním provozovatelem strojů Apache pod označením AH-64 Peten - v jejich službách vrtulník zažil intenzivní boje na Libanonem a pásmem Gazy.

image
image

AH-64 Apache dorazí do War Thunderu v rámci nadcházející aktualizace 1.97 ‘Viking Fury’ a bude pilotům dostupný v několika různých verzích. Konkrétně dostanou piloti přístup k jedné z raných verzí AH-64A Apache i pozdější a pokročilejší AH-64D Apache Longbow a také britské AH Mk.1. Piloti, kteří si do virtuálního hangáru chtějí přidat ještě dalšího Apache, si budou moci v online obchodě zakoupit izraelskou prémiovou verzi AH-64A, která oproti regulérním verzím nabízí další herní bonusy a zrychluje výzkum dalších strojů ve stromě!

Siluetě AH-64 dominují dva turbohřídelové motory T700-GE-701, umístěné v gondolách po bocích trupu, které stroji dávají jeho jednoduše rozeznatelný vzhled. Každý z nich generuje výkon okolo 1770 koní, díky kterým jeho maximální rychlost činí slušných 307 km/h. Motory a jejich dopad na letové vlastnosti jsou asi tím největším rozdílem mezi prvními a pozdějšími verzemi (konkrétně AH-64D Apache Longbow) stroje - ta je vybavena motory T700-GE-701C engines, z nichž každý produkuje bezmála 1970 koní, což nejen, že kompenzuje vyšší hmotnost, ale zároveň udržuje maximální rychlost na vynikajících 295 km/h. Na verzi Longbow také najdete střely Hellfire II.

Stáhnout tapetu:

Apache ale není rychlý jen v přímce, je totiž také velmi obratný. Od začátku jeho vývoje se počítalo s jeho použitím pro NoE letové manévry (nap-of-the-earth - česky "let blízko u země" - pozn. překl.), je Apache extrémně agilní vrtulník, který dokáže být při česání země doslova přikován k terénu pod ním - za předpokladu, že to vydrží nervy a schopnosti jeho pilota. Jedná se tak o vynikající stroj pro "vyskakovací" manévry zpoza terénu, díky čemuž se snižuje pravděpodobnost jeho detekce samohybným protiletadlovým systémem v bojích techniky vysoké úrovně.

Kromě vynikajících letových vlastností potenciální velitelé tohoto stroje určitě velmi rádi uslyší, že žádný z implementovaných Apachů nemá nedostatek palebné síly. Kromě hlavňové výzbroje ve formě 30mm rotačního kanónu v otočné věžičce na bradě vrtulníku má Apache přístup k neřízeným raketám Hydra-70, až šestnácti střelám Hellfire a také AIM-9L Sidewinder (platí pouze pro AH-64A) nebo střelami typu vzduch-vzduch AIM-92 Stinger. Přirozeně lze tato výzbroj použít v různých kombinacích v závislosti na zvolené verzi AH-64.

 
 

Když už jsme zmínili různé varianty, stojí zmíni i unikátní verzi AH-64A Peten. Protože se jedná o prémiový stroj, je AH-64A Peten od začátku plně vyzkoumán se všemi dostupnými modifikacemi.

Ikonický AH-64 Apache se konečně dostane na bojiště War Thunderu a díky faktu, že přichází v několika různých verzích si budou moci piloti legendárního Apache vyzkoušet v několika "příchutích". Odemkněte si svůj AH-64 Apache a nechte na své protivníky na zemi pršet smrt a destrukci - již brzy v aktualizaci War Thunderu 1.97 ‘Viking Fury’! Mezitím určitě sledujte novinky, ať z ní nic zajímavého neunikne. Do té doby přejeme čisté nebe, piloti!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

01 April 2020

Vesmírná těžba s sebou vždy nesla nějaká rizika, ale korporacím se dařilo situaci nějak držet na uzdě. Tedy to platilo do dneška, kdy na Měsíci byl nalezen tajemný █ ███ ███ ██, mocná zbraň prvního vesmírného závodu. Při cestě za získáním tohoto artefaktu neexistují žádné aliance a úmluvy, takže máme zájem jen o profesionály.

Explore the Story

16 March 2020

WAR THUNDER UVÁDÍ velkou aktualizaci "Viking Fury"

Vikingové přistáli a tak je tu nadupaný a dlouho očekávaný tech. strom švédských bojových vozidel! "Viking Fury" přináší více než padesátku nové bojové techniky včetně lodí, letadel a tolika pancíře, kolik se do vás vejde.

Explore the Story

15 February 2020

Ve War Thunderu máme rádi tradice, které dokáží připomenout povznášející pocity bojovníkům na moři, ve vzduchu i na zemi. Proto tímto vzdáváme hold jednomu z nejkrásnějších dní v roce - Valentýnovi! Přejeme vám, abyste byli milováni a sami milovali a další vítězství ve vašem životě!

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

13 March 2020

Vyvinutý během 70. let, AH-64 Apache představuje jednu z nejpoužívanějších a nejslavnějších helikoptér na světě. Piloti War Thunderu dostanou šanci sednout za knipl několika různých variant jednoho z nejlegendárnějších létajících strojů nedávné vojenské historie - vše dorazí v rámci další velké aktualizace "Viking Fury"!

Explore the Story

13 March 2020

Nové mechaniky pro piloty: protipozemní vyhledávací radar, fléry a automatická korekce zaměřovače (balistický počítač).

Moderní vojenská technika je závislá na mnoha technicky pokročilých systémech, které mají za cíl mnohonásobně vylepšit jejich efektivitu a dobu přežití na bojišti. Implementováním takové bojové techniky do War Thunderu nezapomínáme ani na její pokročilé funkce, které si budou moci piloti vyzkoušet v aktualizaci 1.97 “Viking Fury”.

Explore the Story

13 March 2020

Pvrbv 551 je švédský nosič protitankových střel, vyvinutý počátkem 80. let na základě tehdy již zastaralého samohybného děla Ikv 103. Pvrbv 551 dorazí do War Thunderu v aktualizaci 1.97 ‘Viking Fury’, kde bude čekat na všechny tankisty na vyšších úrovních nového švédského stromu bojových vozidel!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info