Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Furutaka je vedoucí lodí své třídy a také prvním těžkým křižníkem zařazeným ve 20. letech do služby v japonském námořnictvu. V aktualizaci 1.89 dorazí i do War Thunderu ve formě silně modernizovaného těžkého křižníku, který všichni kapitáni najdou na vrcholu tech. stromu japonského námořnictva!

 

Ve zkratce: Vedoucí loď své třídy nabízející vynikající palebnou sílu na úkor mobility.

Něco z historie

Furutaka, ačkoliv se jednalo o vedoucí loď své třídy, začala být stavěna v prosinci 1922 až po založení kýlu své sesterské lodi Kako v loděnicích Micubiši v Nagasaki. I když začala být Furutaka stavěna později než její sesterská loď, byla dokončena dříve a v březnu 1926 byla uvedena do služby v japonském císařském námořnictvu.

V meziválečném období sloužila Furutaka se svou sesterskou lodí, než byla počátkem 30. let převedena do záloh. Během tohoto období Furutaka prošla modernizací, která mimo jiné vylepšila její protiletadlovou výzbroj. Po dokončení modernizace byla loď opět uvedena do aktivní služby.

V roce 1937 byla Furutaka opět v suchém doku kvůli další modernizaci. Ta tentokrát vylepšila prakticky všechno. Mezi hlavní změny patřilo vylepšení hlavní výzbroje na tři dvojitá osmipalcová děla, přidání protiletadlové výzbroje menší ráže a dosud integrované torpédomety nahradily nově dva čtverné torpédomety poblíž komínů. To značně zvýšilo výtlak Furutaky, což vedlo k nutnosti přidat výdutě na trup pro zachování stability - ty slouží i jako další vrstva ochrany před torpédy.

Furutaka se účastnila invaze na ostrov Guam v prosinci 1941 a pozdějí také operací u Wake Island. Počátkem roku 1942 asistovala u japonského vylodění na Nové Guineji a Šalamounových ostrovech.

Furutaka se také zúčastnila v květnu 1942 bitvy v Korálovém moři, poté obsazení ostrova Tulai, doprovázela letadlovou loď Shōhō a následně doprovázela poškozenou letadlovou loď Shōkaku zpátky na Truk. Po reorganizaci japonského námořnictva se Furutaka zúčastnila bitvy o ostrov Savo, kdy byla její sesterská loď Kako potopena během návratu na Rabaul. Furutaka se ale ke své sesterské lodi přidala krátce nato, když ji Američané potopili v říjnu 1942 během bitvy o mys Esperance.

Třída Furutaka: Těžký křižník, Japonsko, 4. úroveň

Klady:

 • 6 silných 8palcových děl
 • Dobrá ochrana
 • Excelentní torpéda

Zápory:

 • Velká silueta
image
image

Ve War Thunderu najdete těžký křižník Furutaka na vrcholu tech. stromu japonského námořnictva, který do hry dorazí v aktualizaci 1.89.

Furutaka má šest 203m děl rozmístěných po dvojicích ve třech věžích. Protiletadlovou výzbroj tvoří čtyři 120mm víceúčelová děla a čtyři dvojité 25mm kanóny, které doprovází dva dvojité kulomety ráže 13,2 mm. To znamená, že se její kapitáni nemusí moc starat o to, co se děje ve vzduchu. Furutaka má konvenčněji řešené torpédomety ve formě dvou čtverných 610mm torpédometů umístěných za komíny. Kromě vypouštění smrtících torpéd typu 90 se dají torpédomety otáčet, takže je jejich míření mnohem jednodušší.

Stáhnout tapetu:

Kuriozita: Kvůli většímu ponoru kvůli vyššímu výtlaku díky modernizaci v roce 1937 byla některá okénka permanentně pod čárou ponoru, za což si vysloužila přezdívku "akvárium".

Hlavní ochrana Furutaky, tedy její 76mm obvodové pancéřování, zůstalo beze změny. Součástí modernizace v roce 1937 bylo přidání výdutí na obě strany trupu. I když bylo jejich účelem vyřešit problémy se stabilitou, dokáží tyto výdutě při případné detonaci torpéda úspěšně odklonit většinu její explozivní síly. Kvůli vyššímu výtlaku ztratila Furutaka něco ze své mobility. Na rozdíl od Kako dokáže Furutaka vyvinout rychlost jen 32.9 uzlů (61 km/h).

 
 

Furutaka bude v chystané aktualizaci War Thunderu 1.89 nejsilnějším japonským těžkým křižníkem. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic podstatného z nadcházející velké aktualizace hry. Do té doby přejeme šťastný lov, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info