Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie
×

Warning

Joomla\CMS\Cache\Storage\FileStorage::_deleteFolder JFolder: :delete: Could not delete folder. Path: /www/c/s/u69013/public_html/cache/com_content

Kuma je vedoucí lodí třídy pěti lehkých křižníků postavených pro japonské císařské námořnictvo na přelomu 20. let minulého století. Třída Kuma bude prvním lehkým křižníkem, který čekat na kapitány v očekávaném tech. stromu japonského námořnictva, který do hry dorazí v aktualizaci 1.89!

 

Něco z historie

Poté, co se ukázalo, že křižníky třídy Tenrjú nedostojí své zamýšlené roli vedoucích lodí a kvůli novým a rychlejším třídám torpédoborců ostatních zemí, kterým se Tenrjú nemohl rovnat, se v plné nahotě ukázaly nedostatky japonských malých křižníků. Tyto nedostatky se ještě zvýraznily s příchodem velkých amerických lehkých křižníků třídy Omaha, které třídu Tenrjú přestřílely "s prstem v nose".

V reakci na to předělali japonští konstruktéři třídu Tenrjú a vytvořili tak větší plavidlo s vyšší rychlostí, operační vzdáleností a palebnou silou. Tato nástupnická třída lehkých křižníků dostala jméno Kuma. Po odsouhlasení Kumy byly zrušeny plány na postavení čtyř zbývajících lehkých křižníků třídy Tenrjú a dalších tří křižníků a místo nich vznikla objednávka na pět lehkých křižníků třídy Kuma.

Kuma, vedoucí loď své třídy, byla založena v srpnu 1918, spuštěna na vodu v červenci 1919 a zařazena do služby v srpnu 1920. Ihned poté byla Kuma vyslána na Sibiř jako součást japonské intervence proti bolševikům.

Počátkem 30. let prošla Kuma zásadní modernizací a později se zúčastnila bojů v druhé čínsko-japonské válce, kdy hlídkovala u čínského pobřeží a asistovala u vyloďovacích operací.

Po útoku na Pearl Harbor byla Kuma u invaze na Filipíny, kde zůstala až do srpna 1942. Po menší modernizaci v září se Kuma zapojila do kampaní v holandské východní Indii a Nové Guineji, kde převážela vojáky a hlídkovala v místních vodách do konce roku 1943.

V lednu 1944, krátce po vyplutí z Penangu na Kumu zaútočila britská ponorka HMS Tally-Ho, která loď zasáhla dvěma torpédy. Následná exploze hlubinných pum pak zpečetila její osud. Kuma byla vymazána z námořních záznamů v březnu 1944.

Kuma. Lehký křižník, Japonsko, 4. úroveň.

Klady

 • Schopnost přebít torpéda v bitvě
 • Vysoká rychlost
 • Velmi dobrá palebná síla hlavní výzbroje

Zápory

 • Slabá protiletadlová výzbroj
image
image

Ve War Thunderu bude Kuma první lehkým křižníkem dostupným kapitánům na 4. úrovni připlouvajícího tech. stromu japonského námořnictva. Kuma je lehčí než ostatní křižníky ve hře, ale na svůj věk a konstrukci disponuje dostatečnou palebnou silou a mobilitou, aby mohla být perfektním prvním plavidlem pro ostřílené kapitány, kteří se chtějí propracovat přes větev japonských křižníků, ale i všem ostatním, kdo se teprve seznamuje s velkými válečnými plavidly.

Oproti lehkým křižníkům jiných národů bere Kuma slovo "lehké" ze spojení "lehký křižník" opravdu vážně. Zatímco průměrný výtlak existujících lehkých křižníků ve hře činí cca 6970 tun, Kuma má výtlak jen 5500 tun. Mnohem menší výtlak v kombinaci s 90 000 koňskými sílami, které produkují její parní kotle dávají Kumě vysokou manévrovatelnost a max. rychlost ve formě 36 uzlů (67 km/h).

Stáhnout tapetu:

I když se dobrá mobilita hodí každé válečné lodi, přijdou kapitáni Kumy rychle na to, že jejich přežití a výkon v bitvě je svázán s mobilitou jejich plavidla. Ochrana lodi je průměrná, tvoří ji 63 mm pancéřování po obvodu a dalších 32 mm pancíře chrání úseky s municí - Kuma tak odolá útokům menších plavidel, ale je velmi zranitelná vzdušnými útoky.

 
 

Sekundární a protiletadlovou výzbroj Kumy tvoří dvě samostatná 80mm víceúčelová děla a dva kulomety puškové ráže a loď tak představuje lehkou kořist pro zkušeného pilota nebo mazaného kapitána torpédového člunu. Kapitáni Kumy tak musí neustále sledovat svoje okolí a využívat mobilitu své lodě pro rychlé obranné manévry, aby se vyhnuli nebezpečí na vodní hladině i pod ní.

V ostrém kontrastu se sekundární a protiletadlovou výzbrojí Kumy je její hlavní a torpédová výzbroj, která je v kombinaci s mobilitou plavidla obzvláště smrtící. Hlavní výzbroj Kumy tvoří sedm 140mm rychlopalných děl, z nichž šest lze zaměřit v jeden moment na cíl. Hlavní děla doplňují čtyři dvojité 533mm torpédomety po bocích plavidla, které se dobíjejí rychleji, než srovnatelná výzbroj na jiných lodích a může přijít vhod při snaze potopit silnější soupeře, nebo jako řešení pro frenetickou bitvu na krátkou vzdálenost.

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


0
0
0
s2sdefault

You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

19 March 2019

Před nějakou dobou jsme publikovali devblog o zavedení systému hodnocení do automatických turnajů. Zatímco čtete tyto řádky, účastníci turnajů získávají své body hodnocení a tvoří žebříčky napříč herními módy - to nám dovolilo vytvořit systém "War Thunder ligy" - sestavy turnajů rozdělené do tří divizí podle turnajového hodnocení hráčů.

Explore the Story

Novinky

11 May 2019

8. května 1945 začaly spojenecké síly, které bojovaly na západní frontě slavit "Den vítězství", nebo "Den vítězství v Evropě". Ve většině dříve okupovaných měst v západní Evropě byly vyvěšeny vlajky a prapory, oslavující poražení nacistické válečné mašinérie.

Explore the Story

11 May 2019

Jsou tu nové plastikové modely z War Thunderu od Italeri

Explore the Story

05 May 2019

Láska je Láska a kvitne aj v -CSM-, Veronika a Petr si povedali svoje ÁNO! A dňa 27.4.2019 vleteli do spoločnej hry manželského života, začali hrať nový COOP LeveL, my im srdečne gratulujeme! Obom pri hraní novej hry želáme presnú mušku a vietor do plachiet :)

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

22 May 2019

Verze F.6 zbavená nedostatků svých předchůdců je stíhací modifikací proudového stroje Hawker Hunter, který byl zařazen do služby v RAF v polovině 50. let. Fanoušci britských letadel se už mohou začít těšit na přidání tohoto často žádaného letadla do War Thunderu v aktualizaci 1.89 “Imperial Navy”, ale také se mohou těšit na její unikátní řízenou výzbroj!

Explore the Story

21 May 2019

Karo-Tei typ 2 je lovec ponorek používaný Japonci koncem 2. sv. války pro boj s ponorkami u Okinawy a Filipín. V aktualizaci 1.89 “Imperial Navy” bude Karo-Tei typ 2 jedním z prvním plavidel, které si budoucí kapitáni IJN ve War Thunderu odemknou!

Explore the Story

19 May 2019

V aktualizaci 1.89 se konečně objeví italský prémiový tank 6. úrovně!

OF-40 byl prvním poválečným italským bitevním tankem. Ty byly následně vyváženy do SAE, kde sloužily ještě donedávna.

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  14 December 2018

  Opäť sme sa dočkali zaujímavých noviniek a vylepšení, ktoré určite nielen užívateľ Radeon GPU ocení. AMD zapracovalo v niekoľkých oblastiach a prináša výrazne vylepšený "Overlay", teda prekrytie rozhraním, kedy počas hrania, streamovanie a pod. Máte prístup k priamemu ovládanie viacerých prvkov, vrátane výkonu grafiky (Wattman), je možné sledovať výkon a rad ďalších vecí.

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info