Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

USS Brooklyn je vedoucí lodí americké třídy lehkých křižníků nové generace postavené podle limitů Londýnské smlouvy z 30. let. Kapitáni War Thunderu se mohou těšit na velení nad zbrusu novým přídavkem do sestavy amerických lehkých křižníků, který se dostane do hry v aktualizaci 1.87!

 

 

Ve zkratce: Jeden z nejsilněji vyzbrojených lehkých křižníků kdy postavených pro Americké námořnictvo, schopný jednoduše přestřílet protivníky díky svým patnácti 6-palcovým dělům!

 
Něco z historie:
 

V roce 1930 prodloužila Londýnská smlouva omezení ustavené Washingtonskou námořní smlouvou ohledně stavby velkých válečných plavidel. Americké námořnictvo si bylo dobře vědomo důležitosti takových plavidel pro operace v Pacifiku a spustilo tak vývoj nové třídy lehkých křižníků, která by vyhovovala jejím požadavkům a zároveň neporušovala hranice ustanovené oběma smlouvami. Nové plavidlo, ze kterého se později stal lehký křižník třídy Brooklyn, bylo kompromisem mezi velikostí těžkého křižníku a ochranou/výzbrojí lehkého křižníku. Jinými slovy se loď vešla do omezení max. výtlaku 10000 tun, ale zároveň nabízela dostatečnou plavbyschopnost a samostatnost. Původně mělo plavidlo nést jen dvanáct 6-palcových děl, ale po objevení japonské třídy křižníků Mogami bylo spěšně rozhodnuto o zvýšení počtu hlavních děl na patnáct, aby byla dosažena parita v hlavní výzbroji s Mogami. Touto změnou se z křižníků třídy Brooklyn staly nejsilněji vyzbrojené lehké křižníky Amerického námořnictva. První objednávka na čtyři plavidla přišla v roce 1933 o rok později pak byla doplněna o další tři lodě. Kýl vedoucí lodě třídy USS Brooklyn (CL-40) byl položen v březnu 1935 a loď byla zařazena do služby v září 1937. USS Brooklyn sloužila během 2. sv. války zejména ve Středomoří, kde se účastnila kampaně v severní Africe a později v Itálii. Loď prováděla hlavně podporu vyloďovacích operací a bombardování pobřeží s občasnými námořními šarvátkami. Krátce po skončení 2. sv. války byla USS Brooklyn v roce 1947 vyřazena ze služby a v roce 1951 předána Čilskému námořnictvu pod jménem O’Higgins (CL-02). Tam loď sloužila ještě dalších 40 let, aby byla nakonec v roce 1992 sešrotována.

 

image

 

image

 

Ve War Thunderu bude USS Brooklyn novým lehkým křižníkem mířícím v aktualizaci 1.87 na nejvyšší úroveň amerického námořního stromu. Brzy si budou moci všichni kapitáni vyzkoušet jednu z do tohoto dne nejsilnějších válečných lodí ve War Thunderu.

 

Ačkoliv se jedná o lehký křižník, tím největším rozdílem mezi USS Brooklyn a ostatními lehkými křižníky ve hře je nejen jeho o něco větší velikost a modernější vzhled, ale hlavně palebná síla. Zatímco počet hlavních děl u existujících křižníků ve hře se pohybuje mezi 4 až 10, USS Brooklyn zvyšuje laťku na celkem 15 6-palcových (152mm) děl rozmístěných po trojicích v pěti věžích!

cruiser_brooklyn_01_1280h720_615815559e5
Stáhnout tapetu:

Kromě dechberoucího počtu hlavních děl má USS Brooklyn navíc osm samostatných 5-palcových (127mm) víceúčelových děl po čtyřech na každé straně, ale chybí mu jakákoliv torpédová výzbroj. 5-palcová děla mohou pomoci před plavidly, ale jsou hlavně určena pro boj s letadly, protože mohou pálit munici s rádiovou roznětkou. Kromě toho doplňuje výzbroj lodi ještě osm velkorážných kulometů.

 

Kuriozita: Ačkoliv jich bylo několik během 2. sv. války vážně poškozeno, žádný lehký křižník třídy Brooklyn nebyl potopen a některé z nich sloužily u jiných námořnictev ještě desítky let po skončení války.

 

Dalším důvodem, proč si boj proti USS Brooklyn rozmyslet je kromě její ohromné palebné síly i pancéřová ochrana. Obvodový pancíř dosahuje tloušťky až 127 mm a paluba je pancéřována až 51 mm.

 

cruiser_brooklyn_06_1280h720_cfe1cad9ded

cruiser_brooklyn_07_1280h720_d4a7cd2d19d

cruiser_brooklyn_05_1280h720_e64487e42ee

cruiser_brooklyn_04_1280h720_01daf275e8d

cruiser_brooklyn_02_1280h720_938ba35004a

 

Osm kotlů rozdělených podélnou přepážkou dokáže loď rozjet na rychlost až 32,5 uzlu (60 km/h). Kvůli jejich umístění těsně vedle sebe je velmi pravděpodobné, že jedna dobře mířená salva dokáže kompletně zničit všechny kotle na jedné straně lodi. Kapitáni by tak měli být opatrní, protože jejich pancéřování je nedokáže ochránit před palbou ostatních křižníků a většiny torpédoborců.

 

USS Brooklyn míří plnou parou do námořních bitev War Thunderu, její příjezd je očekáván v nadcházející aktualizaci 1.87. Sledujte novinky o další velké aktualizaci hry. Do té doby přejeme klidné moře, kapitáni!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info