Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

OF-40 byl prvním italským poválečným tankem, jehož konstrukci silně ovlivnil německý Leopard 1. OF-40 Mk.2 se objeví ve hře v nadcházející aktualizaci hry 1.85 a hráči ho najdou na nejvyšší úrovni italského stromu bojových vozidel!

Bitevní tank z konce 70. let, výkonem i konstrukcí velmi podobný německému Leopardu 1.

Něco z historie:

Po skončení 2. sv. války italský průmysl kompletně zastavil vývoj a výrobu doma vytvořených tanků. V průběhu studené války pak italský průmysl produkoval obrněná bojová vozidla dle vlastních potřeb, ale většinou šlo o v zahraničí vyvinuté stroje vyráběné pod licencí.

 

Koncem 70. let začaly z vlastní iniciativy firmy Oto Melara a Fiat pracovat na vývoji prvního italského poválečného tanku. Protože v Oto Melara se tehdy vyráběly licenční německé Leopardy 1 pro italskou armádu, měli jeho konstruktéři dostatek zkušeností a know-how pro vytvoření svého vlastního tanku.

 

Výsledné vozidlo s označením OF-40 se poněkud nepřekvapivě velmi podobalo německému Leopardu 1 ve službách italské armády. Přesto se z OF-40 stal první, doma vyráběný italský poválečný tank.

 

Navzdory mnoha podobnostem se italské armáda do objednávky sériové výroby OF-40 moc nehrnula. Protože se jí nepodařilo najít domácího odběratele, obrátila se společnost Oto Melara do zahraničí, kde našla kupce - Spojené Arabské Emiráty.

 

Krátce poté vznikla verze Mk.2, která kromě jiného nabídla vylepšenou optiku a dálkoměr, dvouosý stabilizační systém hlavního děla a lepší systém koordinace palby, který dovoloval použití vylepšené munice.

 

OF-40 byl vyráběn jen v omezeném množství a po omezený čas - jediným provozovatelem byly právě SAE. SAE používá OF-40 dodnes, i když už v jiných rolích. Padl i návrh přestavět toto vozidlo do formy těžkého BVP.

image
image

 

Ve War Thunderu bude OF-40 Mk.2 jedním z vozidel na 6. úrovni italského tech. stromu bojových vozidel, který se ve hře objeví v nadcházející aktualizaci 1.85. Díky blízké podobě se svým německým bratrancem si ho rychle velitelé německého Leopardu 1 velmi rychle osvojí - spoustu vlastností mají oba tanky společné.

 

Co se týče mobility, tak ta je stejná - OF-40 Mk.2 a Leopard 1 sdílí stejný naftový motor o výkonu 830 koní, který dokáže obě vozidla rozjet na rychlost až 65 km/h. Kvůli o něco vyšší hmotnosti OF-40 Mk.2 mohou tankisté pocítit o něco slabší akceleraci a brzdění.

 

Pancéřování obou tanků může na první pohled vypadat stejně, ale při bližším pohledu se začnou objevovat první rozdíly. Kromě podobného rozvržení trupu s tloušťkou pancíře až 70mm má OF-40 Mk.2 oproti Leopardu 1 o něco lépe pancéřovanou věž.

 

of_40_mk_2a_01_1280h720_7ffaa6036981122eof_40_mk_2a_04_1280h720_3b47920830ab9842of_40_mk_2a_06_1280h720_f4e78f2059cd814c

 

U OF-40 Mk.2 najdete představný pancíř po celém obvodu věže. Díky tomu má OF-40 Mk.2 oproti Leopardu 1 o něco vyšší odolnost věže vůči kinetické i kumulativní munici.

 

OF-40 Mk.2 je také vybaven známým 105mm dělem L7, použitým na spoustě jiných vozidel z provenience NATO. Konkrétně u pozdější verze Mk.2 je dělo vybaveno dvouosým stabilizačním systémem, což nebyl případ prvních sériových modelů.

 

Velitelé OF-40 Mk.2 tak mohou čekat klasický výběr velmi výkonné podkaliberní a kumulativní munice, kterou najdete na mnoha ostatních západních vozidlech nejvyšších úrovní. Kromě toho je OF-40 Mk.2 vybaven i jedním 7,62mm koaxiálním kulometem a 12,7mm kulometem na věži.

 

OF-40 Mk.2 bude dostupný všem hráčům v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.85 - najdete ho na nejvyšší úrovni italského tech. stromu bojových vozidel. Do té doby sledujte novinky a dozvíte se více o nadcházející velké aktualizaci hry. Uvidíme se na bojišti!

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

06 November 2020

T-90A je modernizovaný tank řady T-72B s výrazně vylepšenými bojovými vlastnostmi. Čekali jste na to dlouho - nový vrchol sovětské sestavy konečně dorazí do War Thunderu!

Explore the Story

06 November 2020

USS North Dakota byla druhá ze dvou amerických bitevních lodí třídy Delaware, postavených americkým námořnictvem koncem 20. let jako reakce na výskyt bitevních lodí typu dreadnought. S vydáním velké aktualizace „New Power“ se USS North Dakota stane jednou z prvních amerických bitevních lodí dostupných kapitánům War Thunderu!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info