Novinky Aktualizácie

Posledné správy + aktualizácie

Junkers Ju 388J je německý pozdně-válečný lovec bombardérů, zkonstruován pro boj s tehdy novým americkým letounem B-29 Superfortress. Hráči War Thunderu budou mít příležitost získat toto letadlo v nadcházejícím eventu “Bojový inženýr”!

 

Ve zkratce: Německý pozdně-válečný, silně vyzbrojený a dvoumotorový záchytný letoun postavený na základech Ju 188 a uzpůsobený pro operace ve velkých výškách.

Něco z historie

Poté, co se říšské ministerstvo letectví (RLM) dozvědělo v roce 1942 o novém americkém bombardéru B-29 Superfortress, objevily se mezi tamními pohlaváry vážné obavy, že Luftwaffe by si s touto novou potenciální hrozbou nemusela poradit. Tehdy létaly bombardéry B-29 výše a rychleji, než všechno, co měla Luftwaffe k dispozici, jedinou výjimkou bylo těžké protiletadlové dělo 12.8cm FlaK 40. To vedlo k vývoji několika nových německých stíhaček, záchytných stíhaček a dedikovaných lovců bombardérů.

První prototyp Ju 388 vzlétl ke svému prvnímu letu v prosinci 1943 se slibnými výsledky. Smontování a odzkoušení dalších šesti prototypů proběhlo ve třech konfiguracích: Ju 388J záchytný stroj do velkých výšek, střední bombardér Ju 388K a průzkumná verze Ju 388L. Stroje Ju 388 byly oficiálně zařazeny do služby v Luftwaffe v létě 1944. Výroba ale pokračovala pomalu kvůli omezené dostupnosti požadovaných motorů. K tomu se přidaly neustále se zhoršující válečné podmínky v Německu a výroba se tak zastavila úplně.

Celkově bylo vyrobeno jen okolo 100 letadel Ju 388, z nichž většina se do konce války dočkala jen omezeného nasazení.

image
image

Ju 388J je perfektně vybaven pro bojové operace ve velkých výškách a díky své excelentní výzbroji se jedná o specialistu na ničení těžkých bombardérů, které jsou v bitvách vyšší úrovní běžná záležitost.

Ju 388J pohání dva čtrnáctiválcové motory BMW 801TJ, každý o výkonu 1810 koní - Ju 388J tak dokáže dosáhnout maximální rychlosti okolo 620 km/h ve výšce 10 600 m. Když už mluvíme o výšce, tak dostup letounu činí 12 850 m. I když v tomto ohledu jsou některé jednomotorové záchytné stíhačky jako například Ta-152H lepší, je Ju 388J první dvoumotorovou těžkou stíhačkou, která těchto výšek může dosáhnout. To dává fanouškům německých těžkých stíhaček příležitost pomoci s lovem protivníků, kteří vyhledávají bezpečí vysoko nad mraky.

Radar pak pomůže hráčům v orientaci za špatné viditelnosti, případně v oblačnosti - Ju 388J je jedním z mála druhoválečných letounů vybavených radarovou stanicí. Její antény jsou umístěny na nose letounu a dovolí pilotovi detekovat cíle v úzkém kuželu před ním.

Stáhnout tapetu:

U těžké stíhačky piloti očekávají těžší výzbroj, než u jejich jednomotorových sourozenců. To je definitivně případ i Ju 388J, jejíž hlavňovou výzbroj tvoří dva 20mm kanóny MG 151 a dvojice 30mm kanónů MK108 umístěná pod trupem; dále najdete za kokpitem pilota další dvojici 20mm MG 151 mířících vzhůru, tedy takzvaná "Schräge Musik". Bitvou ověřená kombinace dvou typů dopředné hlavňové výzbroje dokáže s přehledem roztrhat libovolné letadlo na kusy, tedy za předpokladu, že dokážete dobře zamířit.

Kuriozita: Ju 388J se nikdy neutkaly s protivníkem, který zavdal důvod jeho vzniku, protože bombardéry B-29 byly primárně určeny pro operace v Tichomoří, a ne nad Evropou.

 
 

Ačkoliv je verze Ju 388J odvozena od středního bombardéru, nenese na palubě žádnou další výzbroj, jako jsou pumy, nebo rakety. To je kvůli tomu, že pumovnice musela být odstraněna kvůli montáži hlavňové výzbroje. Ju 388J má alespoň dálkově ovládanou obrannou věž na zádi. Ta je vyzbrojena dvojicí 13mm kulometů a disponuje dobrým palebným rozsahem pro ochranu zadní polosféry. Prémiový status letadla dovolí jeho pilotům zvýšit zisky v bitvě a rychleji vyzkoumat ostatní německé letouny.

 

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com


You have no rights to post comments / Nemáte žiadne práva na uverejňovanie komentárov

eSport

28 May 2019

Hráči War Thunderu!

Před měsícem jsme vyhlásili Finále War Thunder ligy. Dnes představíme turnajové hodnocení nutné k účasti v těchto turnajích.

Pro účast v grandfinále a finálových turnajích Zlaté divize ligy musí hráči získat následující turnajové ohodnocení v žebříčku:

Explore the Story

31 March 2019

Hráči War Thunderu! Nedávno jsme publikovali devblog o ligovém turnajovém systému - počínaje dneškem si můžete zaregistrovat svůj tým do Ligy!

První sezóna Ligy začíná 26.3.2019 a potrvá 12 týdnů.

Explore the Story

21 March 2019

Cimrmani - Účasť v týchto turnajoch sa vám ráta do sútaže o finančné ceny ! zoznam sútaží: KLIK SEM

Zoznam eSPORT WarThunder Víkendové turnaje vyberte si turnaj na ktorom sa chcete zúčastniť, skontrolujte či máte požadovanú techniku a prihláste sa tam !

Explore the Story

Novinky

10 March 2021
Aktualizace "Ixwa Strike" - seznam změn
 

Do hry dorazila nová řada jihoafrických bojových vozidel, první proudové letadlo s variabilní geometrií křídel a více než třicítka nové bojové techniky! Nová mapa, taktické střely vzduch-země a HUD pro piloty spolu s novými grafickými efekty, novými zvuky střelby pro letadla a mnoho dalšího!

 

Explore the Story

17 November 2020

Nová verze Dagor engine, první bitevní lodě, nové letadlové lodě, nová obloha, letadla svislého vzletu a mnoho dalších důležitých změn.

Explore the Story

01 August 2020

Od 7.8.2020 od 13:00 do 31.8.2020 do 13:00

Získejte hvězdy⭐ plněním úkolů maratonu. Čím více hvězd získáte, tím víc cen dostanete: prémiové a eventové stroje, speciální emblémy ze série "Mýtická stvoření" a dekorace "Zbraně"!

 

Explore the Story

Tipy, Triky

31 January 2019

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (5.diel ) | WarThunder ako hrať proti M4A3E2 Sherman

Explore the Story

14 December 2018

Epic Games sa vrhli do nového podnikania, ktoré obnáša predaj digitálnych hier. A aby nás do svojho obchodu nalákali, spustili tiež akciu na hru zadarmo.

Explore the Story

01 December 2018

[NÁVOD] Merritovo Tankové Chilli (4.diel ) | WarThunder Video Návod si vysvetľujeme Munícia vs Pancier

Explore the Story

Aktualizácie

07 September 2021

Warthunder Aktualizace "Direct Hit" - seznam změn

Tato aktualizace přináší do War Thunderu spoustu nové bojové techniky vozidel a vylepšení, včetně legendárních letadel jako MiG-27M a švédský Viggen! Do hry se dostávají nové naváděné bomby a mnoho dalších funkcí - dvě nové mapy, aktualizovaná testovací jízda, systém řízení palby pro lodě, nové grafické efekty, Nvidia DLSS 2.2 a mnoho dalšího!

Explore the Story

03 June 2021

Aktualizace "Red Skies" - seznam změn

VII. úroveň pro letectvo, zbrusu nový velitelský zaměřovač pro vybraná vozidla, kamera pro sledování námořních střel a téměř 30 nových strojů ve hře! Dvě nové mapy, nové efekty jaderného výbuchu, aktualizované zvuky a mnoho dalšího!

Explore the Story

09 November 2020

M1128 Stryker MGS je americké kolové obrněné vozidlo, vyvinuté na počátku nového tisíciletí jako překlenující stroj mezi stávajícími těžšími a lehčími bojovými vozidly. Velmi očekávaný Stryker MGS se brzy dostane do nejvyšších řad amerického stromu pozemních sil, kdy do War Thunderu dorazí v rámci nadcházející velké aktualizace „New Power“!

Explore the Story

Iné hry

06 February 2019

Crossout sa dočkal zaujímavých grafických vylepšení. Hra tak vyzerá krajšie.

Gaigin čochvíľa oslávi 2 roky od spustenia Free-2-Play hry Crossout. V nej si vybudujete prakticky od základov vlastné bojové auto a vydávate sa s ním do neľútostných bojov. Avšak, po novom aj s krajšou a vylepšenou grafikou.

Explore the Story

23 January 2019

Je čas na oslavu deviateho výročia! Zatiaľ čo budeme mať ďalšie podrobnosti neskôr o úplne novej epizóde, ktorú môžete zažiť a úplne nová loď, ktorú môžete získať, vieme, že chcete získať podrobnosti o tom, ako sa s touto stranou môžete zapojiť.

Explore the Story

17 January 2019

Ring of Elysium už otevřelo novou sezónu s novou mapou se sopkou

Explore the Story

Updaty

16 October 2018
 • Opravena chyba při shozu poslední pumy, kdy mohl zaměřovač změnit pozici.
 • Opravena chyba, která mohla způsobovat generování zvuku z vrtulníku i když mu neběžely motory. (zdroj).
 • Opravena chyba, která způsobovala nekorektní přepnutí pohledu kamery u vrtulníku Mi-24A po zobrazení zprávy "Střelec: cíl v mrtvém úhlu".
 • Explore the Story

  26 September 2018

  Do "Nose art" skupiny boli pridané nové obtisky s obrázkami "oči".

  Explore the Story

  HW, SW, IT

  30 May 2019

  Po dlhej medzere po vydaní PCI Express 3.0 v roku 2010 skupina PCI Special Interest Group (PCI-SIG) pripravila plán na urýchlenie vývoja a vydania následných štandardov PCIe. V nadväznosti na tento plán, koncom roka 2017 skupina vydala PCIe 4.0, ktorý zdvojnásobil šírku pásma PCIe 3.0. Teraz menej ako dva roky po PCIe 4.0 - a prvý hardvér pre tento štandard práve pristáva - skupina je opäť s vydaním špecifikácie PCIe 5.0, ktorá opäť zdvojnásobuje šírku pásma dostupnú prostredníctvom linky PCI Express.

  Explore the Story

  16 May 2019

  Holandskí špecialisti zverejnili objav nové bezpečnostné slabiny procesorov Intel. Postihuje približne 75% systémov s procesormi tejto značky ... vrátane tých najnovších posledných generácii !

  Explore the Story

  06 March 2019

  Nové Motto  "More bugs more Intel like" ?

  Intel CPU májú další MEGA Prúser - Nová díra "SPOILER" v CPU Intel překonává Specter a Meltdown, a není softwarově řešitelná !

  Explore the Story

  SME -CSM- Cimrmani, Team KTORÝ HRÁ FÉR.

  viac info

  -CSM- Finančná zbierka

  Na podporu a fungovanie -CSM-
  viac info klik sem: https://bit.ly/2N8XUyiz

  Klikny na PayPal a zadaj sumu,
  Za -CSM- Ti Ďakujeme.

  Viac info

  -CSM- TeamSpeak 3

  IP adresa1: ts.csm-clan.cz

  IP adresa2: ts.csmclan.eu

  TS3index.com

   

  Viac info

  -CSM- Informácia o nás

  Info o -CSM- klane kto je kto, historie vzniku klanu a ACS aliance

  erb kridla

  Viac info