Novinky
[DEVBLOG] Akizuki: Palebná přehrada
Akizuki je vedoucí lodí třídy celkem 12 torpédoborců stavěných pro japonské císařské námořnictvo od roku 1940 až do konce války. Akizuki vznikla pro efektivní protivzdušné krytí svazů letadlových lodí a nabízí svým kapitánům nejlepší protiletadlový torpédoborec ve hře, který najdete ve stromě japonského námořnictva v aktualizaci War Thunderu 1.89!
Ve zkratce: Pozdější japonský torpédoborec určený pro boj s letadly s primární i sekundární výzbrojí s vysokou rychlostí střelby.
Koncem 20. let vznikl první japonský operační svaz s letadlovými loděmi, který kromě dvou letadlovek dotvářely dva torpédoborce. Ty ale na roli doprovodných plavidel k letadlovým lodím vůbec nestačily a objevila se tak nutnost zkonstruovat specializovanější plavidla.
Původně se zvažovalo, že by letadlové lodě doprovázely křižníky, protože mívají kromě jiného dobrou protiletadlovou výzbroj. Tento návrh byl ale brzy zrušen kvůli množství problémů, které by to přineslo. Místo toho padlo rozhodnutí vyvinout speciální protiletadlové torpédoborce, které by zapadaly do role eskortních plavidel.
V červenci 1938 už čekal na nejvyšším velení japonského námořnictva návrh na schválení. Původně navrhovaná konstrukce ale slibovala nerealistické výkonnostní parametry a navíc jí chyběly důležité vlastnosti torpédoborce, jako třeba torpédomety. Výsledkem byl o dva měsíce později upravený návrh. Ten byl nakonec schválen v dubnu 1939 a krátce nato začala stavba prvních torpédoborců třídy Akizuki.
Kýl Akizuki, vedoucí lodi své třídy, byl položen v červenci 1940 v námořním arzenálu Maizuru a stavba byla dokončena v červnu 1942. Ihned po zařazení do služby se Akizuki v srpnu zúčastnila bitvy o západní Šalamounovy ostrovy a krátce nato i bitvy o Guadalcanal. Poté se Akizuki vrátila koncem roku 1942 do Japonska kvůli opravám.
V lednu 1943 se Akizuki střetla s americkou ponorkou USS Nautilus a byla vážně poškozena. Opravy trvaly do října, kdy byla loď opět prohlášena za bojeschopnou. Po účasti v bitvě o Filipínské moře v červnu 1944 se Akizuki v říjnu 1944 vydala vstříc své poslední operaci. V ní během bitvy o mys Engaño Akizuki otřásla katastrofická exploze, po které se potopila.
Třída Akizuki (1944). Torpédoborec, Japonsko, 3. úroveň.
Klady:
- 8х100mm víceúčelová děla
- 35 protiletadlových kanónů ráže 25 mm
- Těžká torpéda
Zápory:
- Absence průrazné munice pro hlavní děla
Akizuki bude jedním z nejlepších torpédoborců chystaného japonského stromu námořnictva, který do War Thunderu dorazí spolu s vydáním aktualizace 1.89. I když se Akizuki vzhledem podobá ostatním tehdejším japonským torpédoborcům, je svým způsobem unikátní a od svých "sourozenců" se liší i zamýšlenou rolí.
Na rozdíl od většiny japonských torpédoborců je Akizuki určena přímo pro protiletadlovou úlohu a krytí letadlových lodí. Proto bylo rozhodnuto o použití asi nejlepšího japonského protiletadlového děla 2. sv. války - 100mm dělo typ 98. Osmice těchto děl rozmístěna po dvojicích ve čtyřech věžích tvoří hlavní výzbroj Akizuki a díky své víceúčelové roli a velmi vysoké rychlosti střelby se jedná o vysoce efektivní nástroj pro ničení jak námořních, tak i vzdušných cílů.
Zatímco hlavní výzbroj Akizuki zůstala stejná jako v době uvedení do služby v roce 1942, do War Thunderu jsme se rozhodli zařadit modernizovanou verzi z roku 1944. Ta má standardní hlavní výzbroj, kterou ale nově doplňují čtyři 610mm torpédomety a také zásadně vylepšenou protiletadlovou výzbroj.
Ve výsledku tak Akizuki nabízí svým kapitánům úchvatný arzenál protiletadlových zbraní menší ráže, který tvoří 35 (třicet pět) 25mm kanónů, rozmístěných v mnoha věžích! S tak silnou sekundární výzbrojí není těžké vyčistit nebe poblíž spřátelených plavidel od letadel.
Zatímco v palebné síle se toho Akizuki co se týče japonských torpédoborců mnoho nevyrovná, tak v mobilitě je situace úplně opačná. Akizuki je ze všech japonských torpédoborců nejpomalejší, pluje maximální rychlostí 33 uzlů (61 km/h). Při srovnání s torpédoborci ostatních zemí se ale přesto jedná o velmi slušnou hodnotu.
Akizuki připluje do War Thunderu jako součást japonského stromu námořnictva spolu s vydáním chystané aktualizace 1.89. Mezitím sledujte novinky ať vám neuniknou novinky z další aktualizace. Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!
Tým War Thunder
ZDROJ: www.WarThunder.com