PRE VŠETKÝCH ČLENOV -CSM- PLATÍ DODRŽIAVAŤ PRAVIDLO POČAS ZAPNUTEJ HRY CHODIT NA TSko !! (Máš tu nové PM/S správy (5) )

Arrow up
Arrow down

-CSM- Dobrovolníci Járy Cimrmana - Multi Herný portál pre komunitu Čechov, Slovákov a Moravákov

[DEVBLOG] LCS (L)(3): Mocný trpaslík

lcs l 3

Ve zkratce: americké dělostřelecké plavidlo dostupné v rámci uzavřeného betatestu námořnictva. Vyzbrojeno 76mm dělem a vynikající sadou autokanónů - jeho palebná přehrada doslova roztrhá menší plavidla a letadla na kusy! Podpůrné dělostřelecké lodě třídy LCS (L) (landing craft support) dostaly vtipnou přezdívku "Mocný trpaslík" díky své vynikající palebné síle, kterou mohly vyslat na nepřátelská pobřežní opevnění.

Něco z historie

Během 2. sv. války Američané při vyloďování námořní pěchoty a tanků hodně riskovali - na všech třech světových bojištích používali strategii rychlého obsazení pobřeží pomocí vyloďovacích člunů. Tyto čluny byly vyzbrojeny jen lehce a nedokázaly mariňáky při jejich vylodění plně podporovat, což vedlo k vytvoření lehkých a obratných dělových člunů s dostatkem palebné síly pro podporu vyloďovacích operací proti nepřátelské pěchotě, lehkým opevněním a palebným pozicím. Jako základ posloužila třída LCI (Landing Craft Infantry - pěchotní vyloďovací plavidlo), na kterou přidali 76mm dělo s pancéřovým štítem, dvě dvojice 40mm a čtyři dvojité 20mm kanóny. Pohonná soustava zůstala stejná jako u LCI – dvakrát čtyři motory, každý o výkonu 225 koní, což dávalo dohromady výkon 1800 koní. Maximální rychlost dělostřeleckého člunu byla 16 uzlů. Plavidlo bylo označeno jako LCS (L) – Landing Craft Support (Large) - podpůrné vyloďovací plavidlo (velké). Přestavění lodi na tuto variantu trvalo jen deset dní. Mohla podporovat vyloďovací operace palbou na pobřeží, fungovat jako protiletadlové plavidlo, nebo pokládat kouřovou clonu při manévrech velkých lodí. Křest ohněm prodělaly dělové čluny LCS na Okinawě a poté byly dále používány v dalších tichomořských operacích. Po válce je Američané používaly v Koreji a Vietnamu.

 

imageimage
 

V naší hře budou dělové čluny LCS (L)(3) dostupné všem účastníkům uzavřeného betatestu námořnictva, kde bude umístěn na 2. úrovni ve stromě amerického námořnictva. Ve srovnání s jinými menšími loděmi a čluny je LCS pomalejší a nemá torpéda ani hlubinné nálože. Hlavní výhodou tohoto stroje je smrtící palebná přehrada, kterou dokáže na krátké vzdálenosti vytvořit. Hlavní výzbroj tvoří jeho 76mm dělo na přídi, schopné střílet tříštivo-trhavou, průraznou a zápalnou (s rádiovou roznětkou) munici. 40mm a 20mm kanóny jsou obzvláště efektivní vůči letadlům a samozřejmě lehce pancéřovaným plavidlům.

 

lcs_l_3_04_1280h720_1066c78b8ef7bf849f29lcs_l_3_03_1280h720_4e47adc1dc4d53249bc2

 

lcs_l_3_05_1280h720_a95b6170445dbdd82c6blcs_l_3_07_1280h720_f49b72599b22eacaa49d

 

Kuriozita: lodě LCS byly přezdívány "Mocný trpaslík" během 2. sv. války kvůli svým vynikajícím schopnostem potlačit nepřátelský odpor na pobřeží. Pozdější verze LCS vybavené raketami jsou vůbec nejsilněji vyzbrojená plavidla v poměru k výtlaku, které Američané kdy vyrobili.

CBT NÁMOŘNICTVA

Mocný trpaslík již čeká v doku! Uzavřený betatest je za rohem!

Tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com

DISKUTUJ: na blogu

0
0
0
s2smodern

-CSM- hry které hráme v Jiné Dimenzi Járy Cimrmana

LIFE IS FEUDALDiablo III RoSEurotrucks Simulator 2IL2 SturmovikStar Trek Onlineworld of warcraft warlords of draenorcsgoarma3crossout gameblack desert onlinedota 2overwatch iconheroes of the stormdestiny 2 dockbattlefield 2Battlefield 3 battlefield 4Battlefield 1 Iconfortnitefor honor iconthe elder scrolls online globalelite dangerous iconplayerunknown s battlegrounds iconwotplanetside 2