PRE VŠETKÝCH ČLENOV -CSM- PLATÍ DODRŽIAVAŤ PRAVIDLO POČAS ZAPNUTEJ HRY CHODIT NA TSko !! (Máš tu nové PM/S správy (5) )

Arrow up
Arrow down

-CSM- Dobrovolníci Járy Cimrmana - Multi Herný portál pre komunitu Čechov, Slovákov a Moravákov

//DEVBLOG\\ Nukleární ponorka třídy Jaseň vyráží na hlídku

news_ussr_p885_yasen_com_4f088b3070c19ac
 
Něco z historie:
 

Vývoj sovětských ponorek 4. generace byl v SSSR zahájen koncem 70. let. Hlavním cílem sovětských konstruktérů bylo přijít s univerzální ponorkou schopnou plnit nejrůznější druhy bojových úkolů, které byly v minulosti rozděleny mezi několik různých tříd ponorek. Tento slibný projekt byl označen jako Projekt 885 "Jaseň", kýl vedoucího plavidla třídy ale byl položen až v roce 1993 po rozpadu SSSR a na vodu byl spuštěn až v roce 2010. Během zdlouhavého a nákladného vývoje byly do konstrukce zapracovávány různé změny a modifikace, po prvním plavidlu proto začaly být Jaseně stavěny podle vylepšeného standardu Projekt 885M, který do vínku obdržel vylepšené taktické i technické charakteristiky a modernizovanou výzbroj. Ruské námořnictvo plánuje do roku 2023 uvést do služby alespoň 7 plavidel třídy Jaseň a Jaseň-M.

 

image
 
image

 

Maximální rychlost pod vodou u Jaseně činí více než 30 uzlů, tudíž zhruba stejně jako u dalších jaderných ponorek ve hře. Výzbroj se sestává z křižujících střel uložených v osmi vertikálních šachtách, a řízených torpéd, které jsou odpalovány z deseti torpédometů. Ty jsou v kontrastu se staršími sovětskými ponorkami umístěny po stranách trupu, nikoliv v přídi. Tato úprava byla zapříčiněna přemístěním sonaru do přídě - tedy nečím, co budou moci velitelé Jaseňů v Silent Thunderu užít jako výhodu. Umožňuje totiž ponorce přežít zásah torpédem do přídě, ovšem pouze za předpokladu, že posádka je dostatečně zručná v izolování zaplavených oddílů od zbytku trupu a na palubě zbývá dostatek akceschopných mužů.

 

ussr_p885_yasen_1280x720_logo_02_886fdaf

ussr_p885_yasen_1280x720_logo_03_58a35fa

ussr_p885_yasen_1280x720_logo_04_6c2163f

ussr_p885_yasen_1280x720_logo_05_e246f73

ussr_p885_yasen_1280x720_logo_08_d3fc3b3

 

V počátečních fázích testování Silent Thunderu bude dostupná jen část možné výzbroje třídy Jaseň - do budoucna ale plánujeme paletu dostupných torpéd a střel postupně rozšiřovat. Pro začátek bude hlavní zbraní Jaseňů řízené torpédo Fizik. Jde o víceúčelové hlubokomořské torpédo, které může k navádění užít palubní sonar i řízení po kontrolních drátcích - druhá jmenovaná mechanika bude dostupná i v rané fázi testování. Kromě torpéd se Jaseň může pochlubit i širokým arzenálem balistických i křižujících střel umístěných v osmi odpalovacích šachtách. Pro účely testů jsme se rozhodli přidat nejprve nejznámější křižující střelu ruského námořnictva, 3M14K Kalibr s vysoce výbušnou hlavicí. Další střely, včetně těch s jadernou hlavicí, budou následovat po spuštění otevřeného betatestu.

 

Ponorka třídy Jaseň bude dostupná každému účastníkovi otevřeného testu Silent Thunder – přidejte se taky!

ZDROJ: www.WarThunder.co

DISKUTUJ: na fóre

0
0
0
s2smodern

-CSM- hry které hráme v Jiné Dimenzi Járy Cimrmana

LIFE IS FEUDALDiablo III RoSEurotrucks Simulator 2IL2 SturmovikStar Trek Onlineworld of warcraft warlords of draenorcsgoarma3crossout gameblack desert onlinedota 2overwatch iconheroes of the stormdestiny 2 dockbattlefield 2Battlefield 3 battlefield 4Battlefield 1 Iconfortnitefor honor iconthe elder scrolls online globalelite dangerous iconplayerunknown s battlegrounds iconwotplanetside 2