PRE VŠETKÝCH ČLENOV -CSM- PLATÍ DODRŽIAVAŤ PRAVIDLO POČAS ZAPNUTEJ HRY CHODIT NA TSko !! (Máš tu nové PM/S správy (5) )

Arrow up
Arrow down

-CSM- Dobrovolníci Járy Cimrmana - Multi Herný portál pre komunitu Čechov, Slovákov a Moravákov

//PROFIL STROJE\\ AMX-13 DCA 40: Protiletadlový tank

amx 13 dca 40 01 1280h720 9540b20d8bbb4a88e229e310a703bd20

 Po vyvinutí AMX-13 se jeho šasi ukázalo být velice univerzální, kdy v průběhu svého "života" dostalo po určitých úpravách mnoho různých rolí. Proto není překvapením, že francouzští inženýři považovali AMX-13 za ideální základnu pro první poválečné jednotky samohybných protiletadlových zbraní.
 
Něco z historie
 

V průběhu a po skončení 2. sv. války se francouzská armáda pro zajištění požadované protiletadlové ochrany pro pozemní vojska spoléhala hlavně na americké polopásy M16 MGMC. Počátkem 50. let francouzští konstruktéři začali nahlížet na možnost vytvoření domácího mobilního protiletadlového vozidla postaveného buďto na platformě nového obrněného auta Panhard EBR, nebo lehkého tanku AMX-13. Po prozkoumání obou možností padlo rozhodnutí na platformu AMX-13. Zvolenou výzbroj tvořil jediný 40mm protiletadlový kanón Bofors, umístěný v otevřené věži. Po zkonstruování prototypu následovaly jeho rok trvající zkoušky. Při nich se ukázalo, že 40mm kanón není moc vhodný pro použití proti rychlým proudovým letadlům, které v té době již měla ve výzbroji většina letectev. Proto byl brzy projekt AMX-13 s touto výzbrojí ukončen, ale myšlenka na vytvoření podobného vozidla zůstala. Vznikla tedy verze s dvojicí 30mm autokanónů, která se po úspěšných zkouškách dočkala sériové výroby a stalo se tak z ní první francouzské poválečné samohybné protiletadlové vozidlo.

Ve War Thunderu najdete AMX-13 DCA 40 jako samohybné protiletadlové vozidlo na 4. úrovni francouzských bojových vozidel. Oproti předešlým vozidlům podobného typu, které se ve hře nacházejí je AMX-13 DCA 40 prvním pořádným pokusem francouzských konstruktérů o vytvoření moderního protiletadlového vozidla. Zatímco ta předcházející vozidla jsou postaveno buďto na starých polopásových podvozcích, nebo rovnou kolových náklaďácích, DCA 40 má pásový podvozek a je alespoň trochu obrněný. Jedná se tedy o první francouzské samohybné protiletadlové vozidlo, které nabízí své osádce částečnou ochranu před přilétajími kulkami a šrapnely, čímž řeší jeden z hlavních nedostatků předešlých francouzských protiletadlových vozidel. S AMX-13 DCA 40 se již jeho hráči nebudou muset bát nepřátelských kulometů. Otevřená věž ale zůstává nejzranitelnějším místem vozidla, čehož mohou využít zejména nepřátelská letadla, nebo přesně zacílená dělostřelecká podpora.

amx_13_dca_40_01_1280h720_9540b20d8bbb4a

 

Vyhýbání se nebezpečí je u DCA 40 také jednodušší, než u jeho předchůdců. Šasi AMX-13 dělá z rychlé změny pozice velmi snadnou záležitost. Nízká hmotnost vozidla v kombinaci se silným motorem dovoluje prakticky "létat" po bojišti. Kromě samotného vozidla byla upravena i jeho výzbroj - 40mm kanón byl modifikován a zdvounásobila se tak jeho kadence na 240 ran za minutu. To hráčům dovolí na jedné straně lépe bojovat s letadly, ale na straně druhé dochází k jeho rychlejšímu zahřátí. Doporučujeme tedy střílet po dávkách, což oproti nepřerušované střelbě nejen že značně sníží šanci přehřátí zbraně, ale také šetří munici a zvyšuje celkovou přesnost střelby.

Celkově je AMX-13 DCA 40 prvním protiletadlovým vozidlem, na které by se měli francouzští tankisté při postupu novým francouzským tech. stromem zaměřit. Jeho vylepšená mobilita, ochrana a palebná síla z něj po všech stránkách dělají oproti předešlým vozidlům lepší stroj, který se nejen snáze používá, ale je to s ním také větší zábava. Co si myslíte vy? Už jste si AMX-13 DCA 40 sami vyzkoušeli? Nebo vám už stačil udělat pořádnou díru do křídla? Napište nám vaše zkušenosti do komentářů. Tak zatím!

Francouzské tanky v obchodě Gaijin.net


tým War Thunder

ZDROJ: www.WarThunder.com

DISKUTUJ: na fóre

0
0
0
s2smodern

-CSM- hry které hráme v Jiné Dimenzi Járy Cimrmana

LIFE IS FEUDALDiablo III RoSEurotrucks Simulator 2IL2 SturmovikStar Trek Onlineworld of warcraft warlords of draenorcsgoarma3crossout gameblack desert onlinedota 2overwatch iconheroes of the stormdestiny 2 dockbattlefield 2Battlefield 3 battlefield 4Battlefield 1 Iconfortnitefor honor iconthe elder scrolls online globalelite dangerous iconplayerunknown s battlegrounds iconwotplanetside 2