PRE VŠETKÝCH ČLENOV -CSM- PLATÍ DODRŽIAVAŤ PRAVIDLO POČAS ZAPNUTEJ HRY CHODIT NA TSko !! (Máš tu nové PM/S správy (5) )

Arrow up
Arrow down

-CSM- Dobrovolníci Járy Cimrmana - Multi Herný portál pre komunitu Čechov, Slovákov a Moravákov

AMX M4

amx m4 03

Dnes začínáme se sérií devblogů, věnovaných historii a herních výkonech rodiny tanků AMX-50, která do War Thunderu přibyla v aktualizaci 1.75 “La Résistance”. Prvním vozidlem na které se blíže podíváme je první prototyp celé série - AMX M4.

 
Něco z historie
 

Po osvobození Francie v roce 1944 se francouzská armáda nacházela v dosti komplikované situaci, obzvláště když přišlo na obrněná vozidla. S prakticky žádnými původními vozidly, z nichž většina byla stejně již zastaralá, bylo nutné najít řešení co nejrychleji. I když pokračující vývoj těžkého tanku ARL-44 sliboval alespoň dočasné řešení pro naplnění stavu obrněných divizí, bylo od začátku jasné, že ani tento stroj rozhodně není moderní konstrukcí, která by nějakou chvíli vydržela ve službě. V průběhu vývoje ARL-44 tak již ve společnosti AMX probíhaly práce na jeho nástupci. V AMX představili plán zkonstruovat prototyp M4, který později vedl ke vzniku tanků série AMX 50.

Prototyp AMX M4 byl prvním vozidlem z rodiny tanků AMX 50. Při jeho návrhu čerpali inženýři z AMX spoustu inspirace z posledních německých tanků, jako Královský Tiger a Panther. Proto měla výsledná konstrukce podobný trup a překrývající se odpružení podobné německým tankům. Ale u toho podobnost nekončila. 90mm dělo Schneider, kterým byl M4 vybaven měl velmi podobné vlastnosti s nechvalně proslulým německým dělem KwK 43.

Navíc byl M4 poháněn ukořistěným benzínovým motorem Maybach. Hmotnost vozidla ale nesměla přesáhnout 30 tun, a proto činila maximální tloušťka jeho pancíře 30 mm, čímž podobnost s těžšími německými tanky končila. Krátce po objednání dvou exemplářů tanku M4 vyjádřila armáda obavu z tenkého pancíře a požadovala jeho zesílení na 80 mm. V roce 1949 vznikl první prototyp, který byl přeznačen na AMX M4, dle jeho nové hmotnostní kategorie. Následující rok prošly oba prototypy změnami, které vedly ke zlepšení jejich schopností a také přiblížila jejich dokončení, ale o tom někdy jindy. Co se dále stalo s projektem AMX 50 probereme v příští části této série devblogů.

 image

Ve War Thunderu je AMX M4 jedním z prvních vozidel 4. úrovně ve francouzském tech. stromě, které si mohou hráči odemknout. Ačkoliv je dosti podobné tanku Lorraine 40t, tankisté brzy zjistí, že obě vozidla se velmi liší jak v jejich zamýšlené roli, tak výkonu. Pro začátek je AMX M4 oproti Lorraine 40t mnohem těžší, díky svému silnějšímu pancéřování - pancéřování AMX M4 je dvojnásobné: až 80 mm. To hráčům dovoluje účastnit se bojů mnohem déle a nemusí tak spoléhat čistě na obchvaty protivníka, nebo taktiku "udeř a uteč", jako v případě Lorraine. I když je M4 větší a obstojí i v chaotických bitkách, nejlepší místo je pro něj pozice, ve které má krytý trup. Výkyvná věž na M4 má silný a naúhlovaný pancíř, který z ní v kombinaci s malými rozměry dělá obtížně zasažitelný, prorazitelný a poškoditelný cíl. Přihoďte k tomu automatické nabíjení a máte prakticky perfektní nástroj pro obranu důležitých bodů na mapě, nebo pro přepad celých skupin nepřátelských tanků.

 Stáhnout jako tapetu:

Ale jako všechno má i AMX M4 své nedostatky. I když je M4 vybaven silnějším motorem, větší hmotnost kvůli silnějšímu pancéřování omezuje mobilitu tanku - počítejte s max. rychlostí 51 km/h na silnici a okolo 30 km/h v terénu. To sice omezuje velitele M4 v rychlé reakci na nenadálou změnu situace na bojišti, zároveň se ale nejedná o zásadní problém.

Automatický mechanismus nabíjení v AMX M4 je stejný jako u Lorraine 40t a nabízí oběma vozidlům rychlost palby 9 střel za minutu. Je ale nutné poznamenat, že M4 má v tomto srovnání dělo menší ráže, což s sebou nese i odlišnou nabídku munice - 90mm dělo SA45 střílí APCBC munici, schopnou prorazit až 193 mm pancíře. APC munice ale ve srovnání s municí s balistickou čepičkou u Lorraine ztrácí se zvětšující se vzdáleností rychleji svoji průraznost. Velitelé AMX M4 by se tedy měli soustředit spíše na boje na krátké a střední vzdálenosti, ve kterých je jejich dělo i pancíř efektivnější, zatímco řidiči Lorraine budou hlídat jejich křídla, pozorovat cíle a soustředit se na boje na velké vzdálenosti.

AMX M4 si již v zuřivých bojích War Thunderu našel mezi tankisty spoustu fanoušků. Už jste měli možnost vzít si AMX M4 do bitvy, nebo se snad ocitnout proti němu? Dejte nám i dalším hráčům vědět v komentářích níže. Sledujte novinky a nepropásněte další část této série devblogů, ve které si povíme něco více o dalším vývoji série AMX 50. Tak zatím!

 

Francouzské tanky v obchodě Gaijin.net

ZDROJ: www.WarThunder.com

DISKUTUJ: na blogu

0
0
0
s2smodern

-CSM- hry které hráme v Jiné Dimenzi Járy Cimrmana

LIFE IS FEUDALDiablo III RoSEurotrucks Simulator 2IL2 SturmovikStar Trek Onlineworld of warcraft warlords of draenorcsgoarma3crossout gameblack desert onlinedota 2overwatch iconheroes of the stormdestiny 2 dockbattlefield 2Battlefield 3 battlefield 4Battlefield 1 Iconfortnitefor honor iconthe elder scrolls online globalelite dangerous iconplayerunknown s battlegrounds iconwotplanetside 2