PRE VŠETKÝCH ČLENOV -CSM- PLATÍ DODRŽIAVAŤ PRAVIDLO POČAS ZAPNUTEJ HRY CHODIT NA TSko !! (Máš tu nové PM/S správy (5) )

Arrow up
Arrow down

-CSM- Dobrovolníci Járy Cimrmana - Multi Herný portál pre komunitu Čechov, Slovákov a Moravákov

//Devblog 1.71\\ Chieftain Mk.10: Vystrojen do boje

chiftain mk10

Když vinou vývoje protitankových zbraní přestal pancíř britského tanku Chieftain postačovat proti modernímu kinetickému a kumulativnímu střelivu, britští konstruktéři přišli s řešením, které umožnilo Chieftainu setrvat konkurenceschopným ještě další dekádu. Chieftain Mk.10, vybaven přídavným pancéřováním Stillbrew, je připraven na nasazení coby první britské vozidlo VI. úrovně v nadcházející aktualizaci 1.71 "Nová É.R.A"!

 

Z historie:

V polovině osmdesátých let byl do služby zaváděn tank Challenger 1, nástupce Chieftainu vybavený kompozitním pancéřováním. Společně s tím padlo rozhodnutí vylepšit stávající Chieftainy tak, aby byla prodloužena jejich životnost. Chieftainy během své služby prošly řadou větších či menších změn a vylepšení, které zlepšily mobilitu, spolehlivost, řízení palby a jiné aspekty. Ani jedna z modifikací ale nijak nevylepšila pancéřovou ochranu. Ta v době zavedení Chieftainu poskytovala vynikající úroveň ochrany, nicméně s nástupem moderního kinetického a kumulativního střeliva přišel čas i na vylepšení pancíře.

V polovině 80. let dostaly stroje verze Mk.9 významné posílení balistické ochrany v podobě přídavného pancéřování Stillbrew. Nově dovybavené Chieftainy pak byly přeznačeny na verzi Mk.10. Postupně byla pancířem Stillbrew vybavována starší vozidla, zatímco nové kusy byly pancířem Stillbrew vybaveny již z výroby. Díky Stillbrew se životnost Chieftainů prodloužila o téměř další dekádu a umožnila jejich službu ještě v 90. letech, než byl Chieftain v roce 1995 definitivně z britských služeb vyřazen.


chiftain_mk10_02_450_7eb84290835d3fe063fv

chiftain_mk10_07_450_f8f7906b80937a42c3e

 

Ve War Thunderu bude Chieftain Mk.10 prvním britským tankem VI. úrovně a posune tak britská vozidla do zcela nové éry válečnictví. V době, kdy byla do výroby zaváděna verze Mk.8 již bylo jasné, že moderní střelivo typu APFSDS a HEAT-FS již dokáže ocelový pancíř Chieftainů snadno překonat. Bylo proto rozhodnuto o instalaci přídavného pancíře na čelo věže pro zvýšení balistické ochrany. Přídavný pancíř, nazvaný Stillbrew, nabízel přídavnou vrstvu ochrany a navýšil efektivní tloušťku čela věže Chieftainu až na 450 mm.


  • chiftain_mk10_04_1280h720_7a869df3b63477
  • chiftain_mk10_03_1280h720_6cd7e5b6ff2dbf
  • chiftain_mk10_05_1280h720_0421fb8818157e
  • chiftain_mk10_06_1280h720_c876a204872404

Stillbrew se sestával z pětice ocelových plátů, které byly drženy na místě pomocí ocelových šroubů. I v případě zásahu proto pláty setrvávaly na místě. Mezi pláty pak bylo umístěno několik vrstev gumy, které upevňovaly umístění celého systému, ale také v případě zásahu absorbovaly část energie nepřátelské střely. Ačkoliv proto gumové pláty nepřidávaly žádnou efektivní ochranu, fungovaly jako vrstvený představný pancíř, který výrazně zvyšoval ochranu před kinetickými i kumulativními střelami. Jednotlivé sekce Stillbrew byly navrženy tak, aby dokázaly ustát dva přímé zásahy. Poté již strukturální narušení bylo příliš vážné a pláty z vozidla odpadly. Nevýhodou bylo také zvýšení váhy tanku o 2,2 tuny, což se negativně projevilo na mobilitě vozidla.
 
Díky pancíři Stillbrew budou moci budoucí velitelé Chieftainů Mk.10 využít všechny triky, které se na předchozích verzích Chieftainů naučili, zároveň se ale budou moci těšit ještě vyšší úrovni ochrany, a to zvláště v hull-down pozici, kdy je nepříteli vystaveno jen těžce opancéřované čelo věže. Britský válečník je tak i se svou novou zbrojí připraven připojit se k dalším vozidlům VI. úrovně v nadcházející aktualizaci 1.71 "Nová É.R.A.". Uvidíme se tam!

ZDROJ: www.WarThunder.com

DISKUTUJ: na fóre

0
0
0
s2smodern

-CSM- hry které hráme v Jiné Dimenzi Járy Cimrmana

LIFE IS FEUDALDiablo III RoSEurotrucks Simulator 2IL2 SturmovikStar Trek Onlineworld of warcraft warlords of draenorcsgoarma3crossout gameblack desert onlinedota 2overwatch iconheroes of the stormdestiny 2 dockbattlefield 2Battlefield 3 battlefield 4Battlefield 1 Iconfortnitefor honor iconthe elder scrolls online globalelite dangerous iconplayerunknown s battlegrounds iconwotplanetside 2